Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Regulacja bas/sopran w fabrycznym zestawie - aktualizacja radia


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę uprzejmie

Pendrive obowiązkowo sformatowany na system zapisu plików FAT (nie FAT32)- i tu był właśnie gł. problem pojawiającego się błędu.Rozmiar jednostki alokacji domyślny - czyli 16Kb.Na tak przygotowany nośnik kopiujemy do katalogu gł pliki aktualizacji(łącznie 14,6MB). Po włożeniu do gniazda USB system automatycznie rozpozna i wyświetli aktualną wersję firmware oraz "nową" i zapyta czy chcesz zaktualizować. Po potwierdzeniu widoczny jest procentowy pasek postępu aktualizacji(cała procedura trwa ok 1 min). Proces kończy się automatycznym uruchomieniem radyjka (wszystkie ustawienia przyjmują wartość default). I to wszystko. Można jeszcze sprawdzić w ustawieniach audio czy jest "nowa" wersja oprogramowania. Będzie na pewno :rolleyes:

I to wszystko

Pozdrawiam

 

Dodano: 15 maj 2016 - 11:57

Jeszcze jedna bardzo ważna rzecz:

W trakcie procesu aktualizacji pod żadnym pozorem nie można otworzyć drzwi po stronie kierowcy (otwarcie powoduje wyłączenie radia).Przerwanie tego procesu po prostu zakończy się "uziemieniem" radyjka. A potem już tylko servis :angry:

 

 

Dodano: 15 maj 2016 - 12:04

Jeszcze nasunęła mi się jedna kwestia odnośnie numeracji wersji. Całe zamieszanie w mojej głowie spowodował konsultant z RENAULT POLSKA. On zapewniał mnie, że aktualizacją wersji 3.0.0.24 jest właśnie wersja 3.1.0.27 , a nie wspominana tu 3.1.0.7. Powiedział, że takiej wersji w ogóle nie ma w bazie danych - i stąd ten niepotrzebny mętlik.

Edytowane przez ted11
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrezygnowałem z przeglądów pogwarancyjnych w ASO. Auto ma 3lata. Natomiast aktualizacja softu jest tylko "na życzenie" klienta.Choć z postów wynika, że serwisy traktują tą kwestę dowolnie. Po gwarancji jest to usługa płatna - różnie: od 60zł do nawet 150zł)

Edytowane przez ted11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie, odświeżę trochę- czy ma ktoś dostępne oprogramowanie do radia aby przejść z Wersja First_2.1.0.23 Classic (są zablokowane basy i soprany na max +5).Podczas przeglądu okresowego ASO stwierdziło że nie ma nowszej wersji do mojego radia ;( Na stronie Renault gdzie należy szukać wg.instrukcji nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz im, że z nich barany. Sam to przerabiałem jeszcze na gwarancji i ostatecznie napisałem do Renault Polska otrzymując 3 sierpnia 2015 następującą odpowiedź:

"Szanowny Panie,

dziękuję za kontakt z Działem Obsługi Klienta Renault.

Odpowiadając na Pańskie pytanie o wersję aktualizacji oprogramowania, uprzejmie informuję, że najnowsza wersja ma oznaczenie 3.1.0.7. Proszę o kontakt z Autoryzowanym Partnerem w celu instalacji aktualizacji."

Edytowane przez Jottar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Napisałem do Renault Zięba czy by nie pomogli ale również zapraszają (700 km ode mnie-w jedną stronę ;)) na ewentualne wgranie softu jeżeli oczywiście będzie dostępny nowy w cenie 150 zł ;). Nie rozumiem jednej rzeczy dlaczego tak jest- skoro ktoś kupuje auto i ma instrukcje co i jak ma samemu zrobić a po kilku latach temat wycofany i zapraszają tylko do ASO żeby tylko kase zedrzeć za może 5 minut roboty, która wcale szału nie wnosi do oryginalnego super car audio które oferuje Renault (oczywiście oprócz systemu Bose)

 

Dodano: 19 cze 2017 - 08:13

pomoże ktoś w temacie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy któryś z kolegów zauważył trzaski w głośnikach podczas zmiany stacji radiowych? Posiadam MII ph2 w wersji z nawigacją TomTom i skali basów do +5. Mam też wrażenie, że trzaski ujawniają się, gdy basy podkręcone są powyżej +3, zaś poniżej trzaski są niesłyszalne. Czy to może być wina soft'u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być wina softu. U mnie czasem strzela w głośnikach jak opona wybuchła, radio się zawiesza, wyłączą i włącza samo itd- soft aby zaktualizować radio jest nie do zdobycia - wgrania własnymi siłami. Po wizycie w ASO stwierdzono że nie ma nowszego oprogramowania i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

chciałem jeszcze dopytać - czy wersja oprogramowania Classic dotyczy jedynie wyświetlaczy bez nawigacji czy obejmuje również te zestawy z navi TomTom? czy może jest tak, że Classic dotyczy małych ekranów, a Premium wersji TomTom i Bose? ktoś może ma wiedzę?

 

btw. na stronach rosyjskich można znaleźć soft 3.1.0.27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:

https://www.drive2.com/l/470988726093218034/?m=471022810953678906&page=0#a471022810953678906

Ale czy ma język polski to nie wiem. Trochę mnie to korci. Sprawdzę w swoim samochodzie, czy mam w radiu język rosyjski - jeśli tak, to pewnie ten rosyjski soft ma też język polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!