Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kamera cofania Scenic III Megane III


Rekomendowane odpowiedzi

proficar jeśli podmieniłeś tylko kartę na taką z TOMTOM playerem to najprawdopodobniej zmieniłeś ustawienia navi (player powstał na jakimś podstawowym rdzeniu navi pewnie bez wsparcia dla kamery lub nawet nieświadomi software'owcy wyzerowali jakis bit/bajt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proficar...stety/niestety jestem bardziej hardware'owiec niż software'owiec. Trzeba by było przyjrzeć się źródłom tego playera (z tego co pamiętam są dostępne na necie) i poszukać czy nie ma jakiegoś bit'u/bajt'u odpowiedzialnego za cam_enable itp.

Edytowane przez Robgold
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proficar nie wiem jak to jest ale mam 2 wyświetlacze od nawi o identycznych numerach i du... na jednym gada kamera a na dugim nie , na jednym działa joy a na drugim nie

Czyli podsumowjąc numery nie mają się ni jak do sprzętu fizycznego

 

A czy zmienił sie nr VIN w nawigacji ?

Bo jeśli tak to mam taka terię spiskowa iż aktywna nie aktywna kamera zależy od VIN czyli któraś cyfra daje enable

 

Nie ma teraz zbytnio czasu ale chyba rozdłubie na nowo wyświetlacz od navi

Edytowane przez cinas_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cinas_ rozmawiałem z gościem z serwisu , to nie jest problem nr.vin problem jest w konfiguracji navi czyli w module komunikacji, nowy moduł jest konfigurowany przy montażu ,wpisany nr.vin itd... wszystkie te operacje można zrobić tylko raz. Teraz należałoby wyczyścić moduł , pracownia elektroniki gdynia Tadeusz Sipurzyński tam wysyłają z serwisu Renault. Będę do nich dzwonił jak coś sie dowiem to dam znać. Może tak być że twoje navi na którym działa kamera będzie działało z moim joyem. Tak gość w serwisie powiedział żę może się panu uda trafić navi tak skonfigórowane że zadziała u pana. a w serwisie navi kosztuje 1800zł.więc jeszcze będę próbował coś wymyśleć pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdłubałem dziś nawi i sidzi tam TMS 470 i na 99% w nim siedzi konfiguracja nawi, nie znalazłem innych elementów typu eeprom gdzie można by zapisać dane, chyba ze w procku jest zapisane jest jeszcze Samsunga kmceg0000a -s998 moviNAND

 

Daj info po telefonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa

Ale muszę podjechać do Poznania po inny joy bo mój nie gada z tym wyświetlaczem

Za wyświetlanie obrazu z kamery jest odpowiedzialna konfiguracja wyświetlacza

Jak pisałem wcześniej mam te same numery na navi i jedna wyświetla a druga nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skręcają Tobie linie odległości na wyświetlanym obrazie podczas kręcenia kierownicą??

Od kogo bierzesz klamoty z Poznania? Kiedy będziesz w Poznaniu to może się spotkamy??

Edytowane przez Woytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie odłączyłem wyświetlacz z obsługą kamery bo nawi nie można sterować, nie wiem czy skręcają linie

Zaopatruje się u Rafała Balcerka na Przeźmierowie ul Czereśniowa

W przyszłym tygodniu będę się wybierał do niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Mam do was parę pytań. Chodzi mi o to czy jest możliwość podłączenia pod to urządzenie z Chin dowolnej kamery? Czy musi być oryginał?

Mowa tu o tym interfejsie: http://www.eglober.com/ProductShow.asp?ID=2081

Czy może ktoś z was to już zakupił i zamontował u siebie?

Czy zadziała ze zwykłym carminatem TomTom bez wersji Live?

I w końcu, czy znaleźli by się chętni do masowego zakupu "wynalazku" z Chin? Wiadomo cena była by niższa.

Może ktoś z szanownych forumowiczów wie coś więcej na ten temat, wiem, że kolega podawał wcześniej cenę i nie głupio to wychodzi, zachęcam do dyskusji na większą skalę, może ktoś jest jeszcze zainteresowany.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!