Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

S-Driver, bezpieczniki od świateł pewnie będą w skrzynce połączeń w komorze silnika. Na downloadzie masz plik pdf z rozpiską bezpieczników dla Megane/Scenic III. Tu masz link: http://megane.com.pl/files/file/208-bezpieczniki-i-przekazniki-megane-iii/

Edytowane przez damiar
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Dzięki damiar! Jednak bezpieczniki okazały sie się wporzadku w porządku. Bledem Błędem bylo było to ze że wczesniej wcześniej wymienilem wymieniłem H7 ale z długich i dlatego nie swiecila świeciła. Dopiero po czasie zakontaktowalem za kontaktowałem, ze że to druga zaslepka zaślepka jest od mijania. :)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wymieniając żarówkę oświetlenia tablicy rejestracyjnej dotknąłem palcem sprytnie zaprojektowanych blaszek wewnątrz. Oświetlenie było włączone aby sprawdzić czy wymieniona żarówka działa. Chcąc ją jeszcze trochę dopchnąć owe blaszki zostały połączone moim palcem co skutkowało mini zwarciem i przepaliło nieszczęsny bezpiecznik, który zapewne nie bez powodu znajduje się w komorze silnika, no bo co miałby serwis do roboty gdyby nie tego typu sprytne konstrukcje?

Czy ktoś już grzebał w skrzynce/module zabezpieczeń i połączeń w komorze silnika? Może ktoś pokrótce opisać jak do niej się dostać?

Jedyne co wiem, to to że moduł z tymi bezpiecznikami znajduje się za akumulatorem w stronę szyby. Na tym kończy się moja wiedza :)

Muszę to zrobić zanim dostanę mandat za brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej.

 

Edit:

Sprawa się wyjaśniła. Skrzynka jest tam, gdzie myślałem że jest. Po otwarciu jednej osłony, pojawiła się skrzyneczka, jednak myślałem że to jakiś sterownik/komputer a okazało się że to jest ten moduł zabezpieczeń i połączeń :) Wrzucam zdjęcia aby innym było łatwiej odnaleźć ten moduł.

Należy otworzyć ten moduł:

thumb_hosting_zdjec_1390562491__renault_megane_265_trophy_2.jpg

Otwiera się go poprzez wciśniecię 4 zatrzasków które znajdują się na obudowie. Następnie 2 czarne "suwaki" trzeba przesunąć w prawno (stojąc przodem do auta). Po czym osłonę będzie można ściągnąć bez problemu.

Po zdjęciu osłony ukazuję się taki moduł:

thumb_hosting_zdjec_1390563118__3833170949_1.jpg

Jest to góra modułu, należy go odwrócić a od spodu znajdują się interesujące nas bezpieczniki.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Panowie,

 

Gdzie znajduje się bezpiecznik od oświetlenia wnętrza (podsufitka)?

Padł mi jakiś bezpiecznik i nie świecą obie lampki.

Dodatkowo gdy sprawdzałem bezpieczniki w skrzynce kabinowej pojawił mi się komunikat

"skontroluj automatykę świateł" - co mam sprawdzić? Bezpieczniki wszystkie włożyłem na swoje miejsce a informacja mimo to się pojawia... może też jakiś bezpiecznik poszedł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z racji moich wczorajszych poszukiwań lokalizacji i opisu wszystkich bezpieczników (a nie wybranych, jak to ma miejsce w Instrukcji Obsługi) w Megane III udało mi się znaleźć pełną informację w aplikacji Renault VISU.

Powinno się to przydać wszystkim użytkownikom.

 

Jest np. prosty sposób wyłączenia spryskiwaczy lamp (jeden bezpiecznik pod maską F3), które wpie.... chore ilości płynu

 

Dopiero po czasie zakontaktowalem za kontaktowałem

 

Świetna korekta :)

 

Regulamin pkt.9.1

PLATFUSI.PDF

Edytowane przez losiosmak
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witajcie,

Mam w Megane III 1,5 dci dziwny problem. Temperatura spadła aku padł. Cóż, zdarza się.

Po kilku próbach odpalenia, rozrusznik przestał w ogóle kręcić i co dziwne zupełnie padły zegary. Nie widać paliwa, temperatury a nawet włączania kierunków. Obrotomierz analogowy także nie działa.W opisie bezpieczników znajdujących się pod kierownicą nie znalazłem odpowiadającego za zegary.

Czy wiecie gdzie znajduje się ten bezpiecznik? Albo co innego mogło się wydarzyć?

Odpaliłem Megi od innego auta, przegoniłem trochę aby naładować akumulator, jednak w dalszym ciągu na zegary nie pokazują nic.

Pojechałem do sklepu z akumulatorami ale tam stwierdzili, że aku jest sprawny... No trochę się już pogubiłem. Gdyby był sprawny to raczej przy minus trzech stopniach nie miałby problemu z odpaleniem. Coś go rozładowuje?

Czy spotkaliście się z podobnym przypadkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam problem ponieważ nie świeci mi lampka w bagażniku oraz ta ze strony kierowcy w drzwiach wszystkie inne świeca, które są bezpieczniki odpowiedzialne ze te lampki ponieważ nie mogę znależć?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!