Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

SYSTEM PAX (Michelin Spacity 195-620 R420A 9


aniqwerty

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem właśnie scenica dci z 2002 roku i mam takie dziwne oponki, a że właśnie nadeszła zima i zaczął padać śnieg chciałem je zmienić na zimówki.

Po pierwsze, co to są za oponki (letnie czy wielosezon, dobre czy badziewie)??

Po drugie, czy da się na nie założyć jakieś zimówki??

Po trzecie, jeśl nie będzie opon na te felgi, albo będą za drogie, to jakiego rozmiaru stalówki zakupić??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to opony z systemem PAX który umożliwia jazdę po przebiciu opony. Opony zimowe robi tylko Michelin i kosztuje około 451 PLN brutto. Zamówić to można tylko w michelinie i założyć w wulkanizacji która ma specjalną monterkę do systemu PAX.Można by też kupić felgi stalowe i założyć opony 195/65r15 91 lub 195/60r15 89 (91 i 89 to indeks nośności najbliżej zbliżony do potrzebnego 90).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnijmy. Na system Pax składają się cztery elementy: opona, specjalnie zaprojektowane koło, pierścień wspierający i czujnik ciśnienia. To nowatorskie rozwiązanie, po raz pierwszy zaprezentowane przez Michelin w Genewie w 1997 r. , przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa jazdy, pozwala na podniesienie osiągów i oszczędność paliwa oraz umożliwia jazdę na dystansie około 200 km przy zerowym ciśnieniu powietrza w oponie, przy maksymalnej prędkości 80 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam !

Nie znalazłem w wyszukiwarce forum, dlatego zakładam nowy temat.

 

Kupiłem Megane Scenic 1.9 DCi z 2002 roku, wersja Fairway, niestety z oponami systemu PAX. Trzy opony są w porządku, jednak jedna do wymiany (dostała balona i nie da rady jeździć). Felgi są aluminiowe, w miarę fajne.

Dowiedziałem się, że jedna opona nowa kosztuje 1500 złotych (!) - pytałem w kilku warsztatach i w sieci.

No i w tym problem, chcę się pozbyć tych kół z oponami system PAX, a założyć zwykłe. Znalazłem fajne aluski ale rozmiar 14'', a z kolei znajomy koleś mi powiedział, że nie założę ich z przodu bo nie zmieszczą się na zacisk hamulcowy.

 

Pytania:

1. Czy na felgę systemu PAX można założyć normalną oponę ?

2. Jaki rozmiar felgi jest dopuszczalny w tym modelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam model Scenica i też niestety z kołami Pax <ok> ( mój przyjechał z Francji ).

Wyglądają nawet fajnie, tylko problem zaczyna się w momencie złapania gumy - nowa opona ~300 pln a założenie ~100 pln. Najgorsze jest to, że zakłady, które mają w Polsce sprzęt do wymiany można policzyć na palcach jednaj ręki :(

Ja mam najbliższy w Krakowie :shock:

Kolesie "robiący w oponach" poradzili mi sprzedać te felgi na złom bo "zawsze to pare złoty się dostanie, bo to ciężkie jest..."

Moja rada jest taka - sprzedać czym prędzej! Ja właśnie będę je wystawiał na allegro :)

powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!