Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Ramki pod tablice rejestracyjne - dopisz się do listy

Cruck

Ogólne Interfejs kenwood <-> pilot renault

Recommended Posts

Witam, moze mi pomozecie :)

Mam Scenica I 1.6e, rocznik '98, pilot radiowy.

Jezdzi bez zarzutu, swiezo po przegladzie, wszystko bylo w porzadku, ale jak wczoraj rano chcialam wyjechac z garazu to juz mi sie nie udalo :)

Pilot (a wlasciwie oba) otwieraja auto bez zarzutu, ale nie da rady wylaczyc immobilizera.

Probowalam programem polecanym tutaj na forum wygenerowac pin do uruchomienia awaryjnego, ale nie jestem w stanie znalezc kodu klucza, o ktorym piszecie. Obejrzalam obudowe z kazdej strony, wyciagnelam nawet baterie bo myslalam, ze moze jest pod nia ukryty, ale zonk, niczego nie znalazlam.

I teraz nie wiem - czy przy pilocie radiowym nie da sie uzyskac tego kodu czy po prostu nie wiem gdzie go szukac na obudowie klucza?

Moze ktos mi potrafi pomoc?

Zalaczam zdjecie klucza i bede wdzieczna jesli mi powiecie, ktory kod potrzebny jest do wygenerowania pinu.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

post-41741-0-74425200-1328451638_thumb.jpg

Napisano (edytowany)

nie chcę tutaj być złym prorokiem bo to Scenic a ja na Megance to przerabiałem ale widzę że też masz immobiliser w postaci transpondera w kluczyku więc może być podobnie czyli pin może Ci nic nie dać. ale nie chcę krakać ...

W zeszłym tygodniu miałem to samo... skończyło się całkowitym usunięciem immobilisera w warsztacie

Edytowano przez morph

Napisano (edytowany)

Witam, moze mi pomozecie :)

Mam Scenica I 1.6e, rocznik '98, pilot radiowy.

Jezdzi bez zarzutu, swiezo po przegladzie, wszystko bylo w porzadku, ale jak wczoraj rano chcialam wyjechac z garazu to juz mi sie nie udalo :)

Pilot (a wlasciwie oba) otwieraja auto bez zarzutu, ale nie da rady wylaczyc immobilizera.

Probowalam programem polecanym tutaj na forum wygenerowac pin do uruchomienia awaryjnego, ale nie jestem w stanie znalezc kodu klucza, o ktorym piszecie. Obejrzalam obudowe z kazdej strony, wyciagnelam nawet baterie bo myslalam, ze moze jest pod nia ukryty, ale zonk, niczego nie znalazlam.

I teraz nie wiem - czy przy pilocie radiowym nie da sie uzyskac tego kodu czy po prostu nie wiem gdzie go szukac na obudowie klucza?

Moze ktos mi potrafi pomoc?

Zalaczam zdjecie klucza i bede wdzieczna jesli mi powiecie, ktory kod potrzebny jest do wygenerowania pinu.

nr masz na drugiej połówce pilota

jak chcesz to daj na pw lub gg vin i kody z obudowy i sprubuje ci to wygenerować ale nie jestem pewien

czy to coś da

może to ci pomoże

http://imageshack.us/photo/my-images/707/pilotr.jpg/

Przypominam, że zgodnie z regulaminem fotki umieszczamy tak aby wyświetlały się na forum, a nie w postaci linków.

Zachęcam do korzystania z forumowego hostingu zdjęć http://fotka.megane.com.pl/

Edytowano przez P_r_z_e_m_o

morph&pasek, dzieki za odpowiedzi i chec pomocy.

Zalaczam jeszcze dwa zdjecia - przepraszam za syf, ale kluczyk nie byl otwierany przez ponad 13 lat (baterie w obu dzialaja bez zarzutu).

Probowalam wpisywac wszelkie mozliwe cyfry/znaki jakie znalazlam na pilocie do polecanego programu i niestety nie udalo mi sie wygenerowac kodu, program ciagle wyswietlal informacje, ze podaje niewlasciwy ciag znakow.

Z racji ze czeka mnie w tym tygodniu praca na noc i auto jest niezbedne, odstawilam wczoraj samochod do warsztatu.

Dzisiaj mieli dzwonic po kod do Francji (he?), ale nie powiedza mi jaki to pin bo takie maja zasady. Wstepny koszt: 100 euro.

Prosilam, zeby odlaczyli po prostu immo, bo mi niepotrzebny ale nie chca tego zrobic w salonie Renault (mieszkam w Niemczech).

Potrzebuje sprawnego samochodu wiec zdesperowana zgodzilam sie na takie warunki, ale jesli pomozecie mi wygenerowac kod to bede bardzo wdzieczna. Nigdy nie wiadomo, kiedy znowu mialby sie przydac. A gdybym miala go do jutra, moglabym zapytac mechanika czy to ten sam, moze by puscil oko i potwierdzil...

Zla jestem, ze musze zaplacic 100€ i nie dostane nawet pinu do reki "na wszelki wypadek". Jezdze duzo i czesto daleko od domu i teraz bede sie musiala za kazdym razem denerwowac. Probowalam najpierw zalatwic to przez jakis nieautoryzowany salon, ale nie chcieli sie podjac :) W dodatku przeciez nic zlego nie zrobilam, immo zablokowal sie sam z siebie :/

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

post-41741-0-08320900-1328635880_thumb.jpg

post-41741-0-90912500-1328636808_thumb.jpg

morph&pasek, dzieki za odpowiedzi i chec pomocy.

żeby wygenerować kod immo potrzeba 5 znaków z VIN i kod z obudowy kluczyka

spróbuj tego co ci w linku podesłałem (to jest sposób na radiowe piloty) piloty IR muszą mieć kod wygenerowany programem

Ok.

Posiadam zamek "radiowy"

A jeśli chodzi o auto to:

Megane Scenic I phI

rocznik : 1999

pojemn. 1,6 75 KM

Wydra_Scenic, wyżej napisałeś:

Mi centralny nie działa przy użyciu pilota (ani jednego ani drugiego - baterie są dobre, dioda także świeci).

chodzi o diodę od immo, czy tą w kluczyku? Teraz napisałes, że zamek radiowy i w sumie nie wiadomo o co chodzi.

Jak masz kluczyk z diodą, to sterowanie na podczerwień.

Kluczyk bez diody to radiówka.

A jeśli chodzi o auto to:

Wstawiłem to w Twój profil, tam gdzie tego miejsce.

Zamek mam radiowy (bo nie mam przy przysufitce podczerwieni) ale kluczyk ma diodę - jeden i drugi kluczyk ma diodę.

I ta dioda w kluczykach świeci. Natomiast dioda od immo nie - świeciła gdy zamek działał.

jeszcze raz, bo mogłem nie wyrazić się jasno:

Kluczyk radiowy:

radiowy.jpg

Kluczyk na podczerwień:

podczerw.jpg

Czyli OK. U mnie się zgadza :lol:

Nie ma to jak "rodzinne zdjęcia".

Edytowano przez fredi

Powiem Wam, że z moim zamkiem i moim kluczykiem już chyba nic nie zrobię. Dam sobie spokój i zostawię do bez naprawiania.

Nie pomagają sposoby opisane tutaj na forum, a pojechałem do Servisu Reanult i gościu powiedział, że 200 zł za samo podłączenie do kompa,a gdzie tu dopiero naprawa.

Trudno muszę męczyć się kluczykiem.

kup sobie uniwersalny sterownik centralnego lub alarm i masz wszystko <piwko> w jednym kluczyku (nawet scyzoryk :) ja tak mam)

plus minus jakie to są koszty i trudno się zakłada taki alarm?

Ja za swój dałem 71 zł sam założyłem jakaś 1h pracy i mam scyzoryk (dorobienie w zakładzie kluczka) i centralny radiowy a nie na IR

hmm muszę się rozejrzeć za czyms. Masz może jakiś do polecenia konkretny zamek?

Witam,

Jakiś czas temu wykonałem do swojej starej Megane I (oczywiście bez większych przeróbek powinien działać także w nowszych wersjach), interfejs pozwalający na sterownie radiem Kenwood z pod kierownicy. Mam nadzieję że moderatorzy nie będą mieli mi za złe że wkleję tutaj tekst z mojej strony internetowej :lol:

Opis

Interfejs pozwalający na podłączenie oryginalnego sterowania Renault (w moim wypadku w Renault Megane I) pod kierownicą do radia samochodowego Kenwood. Projekt powstał w jedno popołudnie. Całość została zamontowana w samochodzie pod deską rozdzielczą.

Dość długo szukałem opisu protokołu poprzez który można komunikować się z radioodtwarzaczem poprzez pin znajdujący się z tyłu. Jedyny opis jaki znalazłem dla radioodtwarzacza kenwood, to ten, jednak to rozwiązanie, wymagało zastosowania diody IR i bezprzewodowej komunikacji z radiem, co mi nie odpowiadało. Po wstępnych oględzinach radia okazało się że na pinie od sterowania, radio podaje napięcie +5V. Po przejrzeniu instrukcji serwisowej oraz schematu radia, zauważyłem że dekoder IR oraz pin od sterowania przewodowego są połączone. Postanowiłem więc sprawdzić czy protokół dla IR i wersji kablowej jest taki sam. W tym celu wykonany został układ z procesorem Attiny2313. Po kilku testach okazało się że protokoły są identyczne.

Pilot renault jest to prosta klawiatura matrycowa z dodatkowym impulsatorem. Funkcje klawiszy zostały ustawione następująco:

Przycisk pilota => Funkcja

Source+ => CD/USB

Source- => Tunner/Standby

Rolka - => Poprzednia ścieżka

Rolka + => Następna ścieżka

Volume+ => Głośność +

Volume- => Głośność -

Mute => Wyciszenie

Disc => Odtwarzanie/Pauza

Budowa

Projekt jest bardzo prosty. Na płytce znalazły się między innymi: stabilizator napięcia 7805, mikroprocesor AVR Attiny2313 oraz tranzystor NPN. Procesor w pętli odczytuje stan klawiszy pilota a następnie wysyła (poprzez "zwieranie" przez tranzystor sterowania radia do masy) odpowiednie polecenia. Interfejs w samochodzie wymaga podłączenia 3 przewodów:

* zasilanie +12V (łączymy do zasilania radia)

* GND (łączymy do masy radia)

* sterownie (łączymy z kabelkiem REMOTE radioodtwarzacza)

Schemat oraz projekt płytki:

thumb_hosting_zdjec_1361739646__interfejs-schemat.png thumb_hosting_zdjec_1361739671__interfejs-pcb.png

Wersję w PDF do termo-transferu oraz gotowy wsad do procesora można znaleźć w załącznikach.

Efekt końcowy

Całość po zmontowaniu na biurku wyglądała tak:

thumb_hosting_zdjec_1361739759__interfejs-kenwood.jpg

Interfejs działa już długo w samochodzie, nie było z nim żadnych problemów więc polecam! Koszt budowy układu to mniej niż 20zł, co przy cenie oryginalnych interfejsów jest dużym plusem :)

W załącznikach:

- projekt płytki (wersja PDF)

- schemat & projekt płytki w eagle (spakowane w ZIP)

- kod źródłowy

- gotowy wsad do procesora

Mam nadzieję że komuś się to przyda.

PS.: Jeżeli ktoś jest zainteresowany mam projekt (nie skończony) komputera pokładowego do Renault Megane I do silnika E7J (tak, do tego do którego nie da podłączyć się zegarów z ph II)

Pozdrawiam.

matryca.pdf

interfejs.hex.txt

main.c.txt

pilot.zip

przykleiłem, łatwiej będzie znaleźć. :lol:

odgrzewam kotleta, interfejs posiada błędy na pcb jak i w połączeniu obstawiam że to nie działa.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się