Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Interfejs kenwood <-> pilot renault


Rekomendowane odpowiedzi

Te wszystkie metody już próbowałem wiele pamiętałem z wcześniejszego czytania Waszych rad inne jeszcze wczoraj wygrzebałem ale nic nie pomogło. Nie dam głowy oczywiście czy mechanik dobrze zdiagnozował ale na szybko musiałem gdzieś go wrzucić a ten był najbliżej i skusiłem się kilkunastoma latami tradycji i opiniami znajomych , fakt że jaki by nie był dobry to do francuzów każdy poleca jednak "fanco-speców". Ale nic tam , oddałem i zobaczymy co dalej.

Odpinanie klem na jakiś czas nic nie dało, przyuczanie nic nie dało, przytrzymywanie przycisku też i wiele innych sposobów też :) akumulator pełny też nie. Ciekawe jest jedno choć nie wiem czy na pewno bo nigdy nie zwracałem uwagi czy tak było bo jak odpalił się silnik wszystkie kontrolki gasły a teraz jak miga to immo to oprócz oleju u ładowania co jest normalne świeci się stop, ale w sumie nie wiem czy tak nie było wcześniej że gasł razem z ładowaniem i olejem :););) ręczny dodam spuszczony jest :);):)Fakt jest faktem że coś padło a czy mechanik zdiagnozował dobrze ciężko wyczuć, sugerowałem mu pętle ale ponoć to nie to. Trudno. czytałem kiedyś ten wątek i wiele osób mówiło że immo to słaby punkt więc spodziewałem się tego że prędzej czy później coś się wykluje.

 

Jednak wracając do tematu. Nie chce być marudny, ale mógłbym prosić coś na temat tych kilku dla mnie ciężkich pytań ;):);)

 

PS. Napisałem w poprzednim "modulator" ale to chyba o emulator chodziło tylko mi się z tych nerwów coś pokręciło , chyba że i coś takiego jak modulator istnieje. ;););)

 

PS2. Chyba to chodzi o coś takiego http://www.autotronika.pl/katalog/emulatory-immobilizerow-wylaczenie-immo-off/emulator-immo-renault.html jeśli dobrze zrozumiałem speca, ale jutro będę z nim więcej gadał jak mi ostateczną cenę poda. Bo te 800 jeśli chodzi o to właśnie to ciut chyba drogo nawet dodając robociznę jego i inne koszty tak myślę...

Edytowane przez morph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja Wam zazdroszczę tych IR-ów ;) macie kod , jak się popsuje to często starczy przyuczyć czy wysuszyć pod sufitem , ehhhh, :)

Zdecydowałem się jednak na opcję wywalenia tego za pomocą emulatora, ponoć ma central działać, ma być jakieś inne żeby golas nie został ponoć wyłączenie akumulatora nawet na długo ma nie popsuć sprawy, nie dopytałem tylko o tą wstrętną diodę bo np kumpel jak wywalił immo to mu cały czas miga w czasie jazdy... ;););) . jak będzie zobaczymy jutro.

 

Powiedzcie mi tylko na co mam zwrócić uwagę odbierając , co może nie działać jeszcze oprócz wspomnianych w temacie centrala i padnięcia po odpięciu akumulatora ?

 

 

EDYCJA 2.02.12

 

Reasumując

 

 

Skoro ja miałem tyle pytań i już mam kilka odpowiedzi to może komuś się przyda kto tutaj trafi i będzie miał jakieś wątpliwość

 

Megane I ph II 2000r pilot radiowy , immo w transponderze

 

1. Usunięcie immo w Wawie praktycznie w śródmieściu (nie wiem czy mogę podać namiary więc nie wyrywam się na razie ) ostatecznie 600 pln na cenę złożyło się wg faktury 500 samo usunięcie immo + 100 odcięcie kontrolki. Warsztat taki wielostanowiskowy mechaniczno elektryczno blacharski, czas w sumie trzy dni ale pierwszego dnia rano oddałem , trzeciego rano dzwonili że do odbioru

2. Jak wyżej napisałem kontrolka nie miga ani na wyłączonym ani na włączonym odcięta

3. Centralny działa zarówno z pilota jak i z klawisza w środku

4. Nie wiem co mogło jeszcze być nie tak więc sprawdziłem wszystko : oświetlenie, kierunki, awaryjne, itd OK, wycieraczki OK, szyby el. OK , Alarm OK

5. Nie sprawdzałem odłączenia akumulatora na dłużej ale jak się ociepli zrobię to na noc i napiszę. Ten co robił zapewniał mnie że nie będzie problemów ale sprawdzę jednak za jakiś czas

 

co do moich wątpliwości

1. Skoczyło mi spalanie 28l/100 ale myślę że to tylko niepotrzebny alarm bo stał całą noc zimny jak fuks, sporo stałem zanim ruszyłem, przejechałem 1,2 km z czego większość pod górkę w międzyczasie zatrzymując się na stacji potem jeszcze ze 20 stałem więc pewnie dlatego że nie zdążył się rozgrzać. Nie wiem czy grzebanie w tym kompie gdzie jest immo miało w ogóle na to wpływ ale jutro jak rozgrzeję wyzeruje komp i sprawdzę czy wszystko w normie. Nie chce siać żadnej paniki więc nie traktujcie w tej chwili tego poważnie ;);):)

 

FAŁSZYWY ALARM , wszystko jest w porządku, jakiś przewrażliwiony jestem ;):):)To wszystko wynika po prostu z mojej niewiedzy nie wiem na co ma po prostu wpływ ten moduł w którym jest immo , dlatego panikuję przy wszystkim ;):);)

2. Klima mi się nie włącza ale także nie wiem czy ta naprawa mogła mieć na nią wpływ, może po prostu padła z braku płynu bo mam wyciek (i co rok ładuję na wiosnę) a ostatnio sprawdzałem z miesiąc (jeszcze działa) temu więc nie wiem czy przed tą robotą działa, może za zimno, nie wiem jutro jeszcze sprawdzę jak nagrzeje się na magazynie. Chyba że ktoś wie czy mogło to odłączenie mieć na to wpływ czy nie, bo ja nie mam pojęcia czy coś od klimy się w tym całym kompie znajduje.

 

Poza tymi dwoma wątpliwościami które mam nadzieję nie są związane z tym wywalaniem immo wsio jest ok ;) na razie przynajmniej

Edytowane przez morph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

morph przerabiałem nie dawno to samo co Ty zerknij w moje posty. U mnie immo raz działał raz nie jak całkowicie Ci padł to masz padnięty procesor w skrzynce UCH. Masz linka gościu Ci pomoże mi podpowiedział o co kaman.

http://www.globtec.pl/serwis,naprawa-modulow-uch-do-samochodow-renault.html i coś bliżej Ciebie.

http://www.auto-met.net/immobilisery/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrku bardzo CI dziękuję , ale już u mnie mam nadzieję po wszystkim :) wczoraj odebrałem auto , wiesz ja w sumie założyłem sobie wcześniej czytając Wasze posty że jak to mnie spotka to od razu wywalam , nie bardzo mogę sobie pozwolić na jeżdżenie bez pewności ze pojadę, wiem że dużo jest rzeczy które mogą zawieść ale choć jedną mam nadzieję wyeliminowałem. Myślałem wcześniej o tym zakładzie z Ząbkach ale ciągle nie mogłem się tam wybrać a działał więc nie miałem ciśnienia :):):)

Dziękuję Ci raz jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wywaliłeś immo całkowicie, działa Ci centralny i ile dałeś za taką usługę.

 

Dodano: 03 lut 2012 - 08:39

Ten gościu z pierwszego linka powiedział mi 150pln za nowy procesor w uch.Ty mu wysyłasz on robi i odsyła 3 dni i masz naprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wyżej napisałem dałem 600 z odcięciem kontrolki żeby nie migała. Bez diody było by pewnie 500 tak miałem na rachunku :)

 

Wiesz może i 150 jak wysyłasz skrzynkę ale po pierwsze masz koszty wysłania już pomijając że w czasie wysyłki wiele się dziać może, dwa że musisz wymontować wmontować, potem pewnie coś poustawiać, jak coś nie będzie działać to już ciężko się robi. A tak oddałem samochód, prosto z lawety więc już niedziałający a nie profilaktyczne usunięcie immo odebrałem sprawdzając czy działa wszystko, jakby coś wyskoczyło mam kwit i idę z reklamacją. Raz że nie jestem specem dwa że zima. Już na samym kluczu z immo jestem do przodu bo w Arkadii i jeszcze jednym zakładzie krzyczeli za ten jakieś pół roku temu 250 pln, a tak sam docięty za 20 no i jakieś niewielkie pieniądze na części do własnego odcięcia

 

Czyli wywaliłeś immo całkowicie, działa Ci centralny i ile dałeś za taką usługę.

 

wszystko napisałem w poście wyżej tym z nr 771 :):):) http://megane.com.pl/topic/337-kod-immobileizera-aktywacja-dzialanie-budowa-kluczyka/page__st__760__p__278691#entry278691

 

i tam też jeśli szefostwo forum nie ma nic przeciw , na bieżąco po aktualizuje jak mi się ew wątpliwości rozwieją czy coś się pojawi , żeby nie zaśmiecać forum i żeby w jednym miejscu cała przygoda była

Edytowane przez morph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na początku napisze, że mam zbyt słaby net żeby wertować tak obszerny temat i może ktoś mi pomoże.

Mam problem, który z tego co czytałem zdarza się często. Nie działa mi centralny zamek z kluczyka (obu kluczyków), jednak auto mogę odpalić normalnie.

Kilka dni temu wyciągałem akumulator, żeby go naładować, a finalnie wymieniłem akumulator i od tamtego czasu mam właśnie taki problem.

 

Nie mam kodu PIN do kluczyka, i pewnie będę musiał się wybrać do serwisu, żeby mi go sprzedali. Jednak zanim to zrobię chcę się dowiedzieć kilku rzeczy:

 

1. Jak przyuczyć kluczyk jeśli mam już ten KOD - jest dużo postów, że na forum o tym jest, ale naprawdę mój net i nerwy nie pozwalają mi na zbyt obszerne wertowanie tematów

 

2. Czy przyciśnięcie centralnego zamka na dłuższą chwilę siedząc w aucie, może popsuć moją sytuacje? Moje obawy dotyczą tego, czy mogę mieć dodatkowe problemy, nie daj Boże żebym nie mógł odpalić Renaty. A może jest to szansa na uratowanie mojej sytuacji?

 

Mam renatę z 2000 roku 1.6 16v

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie jestem pewien ale z tego co czytałem w tym roczniku (zresztą mam dokładnie ten sam rocznik i szesnastkę :) więc wzoruje swoją odpowiedź na moim doświadczeniu) kod chyba nic Ci nie da, jeśli już masz pilota radiowego i immo w stacyjce. Poza tym kod jest potrzebny do immobilisera więc w Twoim przypadku jak odpala to nie ma sensu. Z tego co już czytałem to pewnie rozkodował Ci się alarm i jest nawet w instrukcji jak to "przykodować", i było kilka postów temu, ale jak masz słaby net to zaraz przejrzę i dam CI linka :)

 

Przyciskanie przycisku zamka w samochodzie chyba nic nie popsuje bo ile ja się go na przyciskałem i dłużej i krócej i bardzo długo i otwieranie i zamykanie i na włączonym zapłonie i na wyłączonym i na pracującym silniku i na niepracującym to tylko Bóg wie bo chciałem uruchomić opcję autozamykania jak osiągnę jakąś tam prędkość ale nic mi z tego nie wyszło, jednak wiem że nic nie popsułem

nie daj Boże żebym nie mógł odpalić Renaty.

A to to może zawsze się zdarzyć choć życzę Ci aby nie , u mnie nic nie zapowiadało, rano odpalił przy -20 a jak wracał z pracy to klops i laweta B)B):););):)

 

No masz już ;)

 

http://megane.com.pl/topic/337-kod-immobileizera-aktywacja-dzialanie-budowa-kluczyka/page__st__580__p__185136#entry185136

Edytowane przez morph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc i za podanie linka. Zrobiłem to zgodnie z instrukcją, przytrzymałem 10 sekund, lampka zgasła i potem przycisnąłem przycisk 2 razy. Niestety nic to nie dało. Nie znam się na tym praktycznie wcale, ale może odbiornik mi padł? Czy te objawy mogą na to wskazywać? Przysłali mi z domu drugi kluczyk, z którego także nie działa centralny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że od samego odpięcia akumulatora raczej nie padł , ale tylko tak sobie myślę.

Poczekaj może pojawi się ktoś kto wie więcej niż ja, albo przeczytaj cale 39 stron tego tematu pewnie coś znajdziesz, chętnie bym Ci poszukał ale teraz czasowo nie ogarniam się :) Generalnie wydaje mi się że raczej się nie popsuło tylko się pogubiło coś tam ;)

 

U mnie jak padł immo przyjechał gość z assistance choć padł mi ewidentnie immo a central i alarm działały to facet uparł się na pilota ;) i zrobił coś takiego odłączył klemę z aku na kilka minut potem podłączył i nie wchodząc do samochodu nacisnął przycisk na pilocie i trzymał chwilę zauważyłem że dioda szybko migała, czy w końcu przestała czy nie nie zwróciłem uwagi, bo jak dla mnie było bez sensu to co robił bo akurat zamek działał ;):):) niemniej jednak może tak spróbuj, facet mi mówił że ma też megankę może jakiś nieoficjalny sposób :):):) Nie wiem co Ci poradzić na forum są mądrzejsi ode mnie ;):);)

 

myślę że jak zaczniesz z ASO to Ci pół samochodu będą chcieli wymienić więc lepiej wczytaj się w forum , a napewno wyjdzie taniej ;):);)

 

PS

 

nie chcę siać herezji jakiś ale poszukałem sobie googlem i kilka razy trafiłem na coś podobnego co u Ciebie się dzieje i jako wina wyszło zimno i wilgoć, jak masz możliwość to może postaw gdzieś w ciepłym miejscu na dzień ( ja np jak chciałem żeby ciut się "ogrzał" bo chciałem inny problem też elektryczny zweryfikować, pojechałem na parking podziemny do centrum handlowego parę godzin na zakupach i wyszyło mi że jeden problem to zimno ). Może też to kit nie rada ale warto spróbować

Edytowane przez morph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moze mi pomozecie :)

Mam Scenica I 1.6e, rocznik '98, pilot radiowy.

Jezdzi bez zarzutu, swiezo po przegladzie, wszystko bylo w porzadku, ale jak wczoraj rano chcialam wyjechac z garazu to juz mi sie nie udalo :)

Pilot (a wlasciwie oba) otwieraja auto bez zarzutu, ale nie da rady wylaczyc immobilizera.

 

Probowalam programem polecanym tutaj na forum wygenerowac pin do uruchomienia awaryjnego, ale nie jestem w stanie znalezc kodu klucza, o ktorym piszecie. Obejrzalam obudowe z kazdej strony, wyciagnelam nawet baterie bo myslalam, ze moze jest pod nia ukryty, ale zonk, niczego nie znalazlam.

 

I teraz nie wiem - czy przy pilocie radiowym nie da sie uzyskac tego kodu czy po prostu nie wiem gdzie go szukac na obudowie klucza?

Moze ktos mi potrafi pomoc?

Zalaczam zdjecie klucza i bede wdzieczna jesli mi powiecie, ktory kod potrzebny jest do wygenerowania pinu.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

post-41741-0-74425200-1328451638_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę tutaj być złym prorokiem bo to Scenic a ja na Megance to przerabiałem ale widzę że też masz immobiliser w postaci transpondera w kluczyku więc może być podobnie czyli pin może Ci nic nie dać. ale nie chcę krakać ...

W zeszłym tygodniu miałem to samo... skończyło się całkowitym usunięciem immobilisera w warsztacie

Edytowane przez morph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moze mi pomozecie :)

Mam Scenica I 1.6e, rocznik '98, pilot radiowy.

Jezdzi bez zarzutu, swiezo po przegladzie, wszystko bylo w porzadku, ale jak wczoraj rano chcialam wyjechac z garazu to juz mi sie nie udalo :)

Pilot (a wlasciwie oba) otwieraja auto bez zarzutu, ale nie da rady wylaczyc immobilizera.

 

Probowalam programem polecanym tutaj na forum wygenerowac pin do uruchomienia awaryjnego, ale nie jestem w stanie znalezc kodu klucza, o ktorym piszecie. Obejrzalam obudowe z kazdej strony, wyciagnelam nawet baterie bo myslalam, ze moze jest pod nia ukryty, ale zonk, niczego nie znalazlam.

 

I teraz nie wiem - czy przy pilocie radiowym nie da sie uzyskac tego kodu czy po prostu nie wiem gdzie go szukac na obudowie klucza?

Moze ktos mi potrafi pomoc?

Zalaczam zdjecie klucza i bede wdzieczna jesli mi powiecie, ktory kod potrzebny jest do wygenerowania pinu.

nr masz na drugiej połówce pilota

jak chcesz to daj na pw lub gg vin i kody z obudowy i sprubuje ci to wygenerować ale nie jestem pewien

czy to coś da

 

może to ci pomoże

http://imageshack.us/photo/my-images/707/pilotr.jpg/

Przypominam, że zgodnie z regulaminem fotki umieszczamy tak aby wyświetlały się na forum, a nie w postaci linków.

Zachęcam do korzystania z forumowego hostingu zdjęć http://fotka.megane.com.pl/

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

morph&pasek, dzieki za odpowiedzi i chec pomocy.

 

Zalaczam jeszcze dwa zdjecia - przepraszam za syf, ale kluczyk nie byl otwierany przez ponad 13 lat (baterie w obu dzialaja bez zarzutu).

Probowalam wpisywac wszelkie mozliwe cyfry/znaki jakie znalazlam na pilocie do polecanego programu i niestety nie udalo mi sie wygenerowac kodu, program ciagle wyswietlal informacje, ze podaje niewlasciwy ciag znakow.

 

Z racji ze czeka mnie w tym tygodniu praca na noc i auto jest niezbedne, odstawilam wczoraj samochod do warsztatu.

Dzisiaj mieli dzwonic po kod do Francji (he?), ale nie powiedza mi jaki to pin bo takie maja zasady. Wstepny koszt: 100 euro.

Prosilam, zeby odlaczyli po prostu immo, bo mi niepotrzebny ale nie chca tego zrobic w salonie Renault (mieszkam w Niemczech).

Potrzebuje sprawnego samochodu wiec zdesperowana zgodzilam sie na takie warunki, ale jesli pomozecie mi wygenerowac kod to bede bardzo wdzieczna. Nigdy nie wiadomo, kiedy znowu mialby sie przydac. A gdybym miala go do jutra, moglabym zapytac mechanika czy to ten sam, moze by puscil oko i potwierdzil...

 

Zla jestem, ze musze zaplacic 100€ i nie dostane nawet pinu do reki "na wszelki wypadek". Jezdze duzo i czesto daleko od domu i teraz bede sie musiala za kazdym razem denerwowac. Probowalam najpierw zalatwic to przez jakis nieautoryzowany salon, ale nie chcieli sie podjac :) W dodatku przeciez nic zlego nie zrobilam, immo zablokowal sie sam z siebie :/

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

post-41741-0-08320900-1328635880_thumb.jpg

post-41741-0-90912500-1328636808_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

morph&pasek, dzieki za odpowiedzi i chec pomocy.

żeby wygenerować kod immo potrzeba 5 znaków z VIN i kod z obudowy kluczyka

spróbuj tego co ci w linku podesłałem (to jest sposób na radiowe piloty) piloty IR muszą mieć kod wygenerowany programem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!