Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Budowa i działanie kluczyka radiowego, kodowanie immobilizera


Rekomendowane odpowiedzi

Samego immo nie wymienisz, bo to układ elektroniczny który "siedzi" w BSI (skrzynka bezpiecznikow) i w sterowniku silnika. Pilot wysyła kod do odbiornika, ten przekazuje go do BSI, a tam po zaakceptowaniu zostaje wysłany sygnał do sterownika silnika celem odblokowania wtrysku paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc plan jest taki: przekładam stacyjkę, komputer i immobilisier i teoretycznie powinno to działać.

Kolego,

musisz kupić:

- stacyjkę z wkładką (tylko ze względu na brak oryginalnego kluczyka) wraz z kluczykiem i znajdującą się w nim pastylką. Podejrzewam, że jednak posiadasz pętlę indukcyjną, która sczytuje dane z pastylki umieszczonej w kluczyku. Pętli nie musisz wymieniać, ale i tak dostaniesz ją pewnie w komplecie ze stacyjką;

- UCH (MODUŁ KOMFORTU) zwane też BSI, umieszczone za skrzynka z bezpiecznikami. WAŻNE: MUSZĄ BYĆ TAKIE SAME NUMERY UCH, aby prawidłowo działały wszystkie urządzenia w samochodzie typu (wycieraczki, światła itd.);

- ECU (KOMPUTER SILNIKA) silnika umieszczony pod maską (zasada j.w.).

Np. taki komplet: http://allegro.pl/zestaw-komplet-odpalenia-scenic-i-dti-0281010077-i2797496426.html

Jak to wymienisz, wszystko będzie działało włącznie z immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... plus przekładka u fachowca (bo nie wierzę, ze ktoś wytrzyma dalsze dopytywania podobne do tych powyżej w innych, dużo trudniejszych i ważniejszych tematach ... BO PO CO CZYTAĆ? WSZYSTKO NA TACY PODADZĄ...) Do tego jeszcze brak pewności czy zadziała, czy komplet będzie miał te same numerki i nie będzie wypalony..

To już chyba lepiej odpowiedni dla auta kluczyk w ASO zamówić... Mniej stresu, kombinacji, gwarancja, a cena podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AndrewW dzięki wielkie za informację. Nie byłem pewny czy muszę szukać identyczny numer BSI i komputera.

@gojgien czyżby kluczyk tak potaniał? Z przekładką nie będę miał problemów, tylko trochę muszę poszukać odpowiedniego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, trochę nie zwróciłem uwagi, że to odpowiedź dla Ciebie, na zapytanie z poprzedniej strony. Jakoś automatycznie to przypisałem jako post w toczącej się wczoraj dyskusji z poli259.

Moje niedopatrzenie, za które przepraszam. (choć z tą zadeklarowaną niechęcią do czytania obydwaj macie podobne)

A co do ceny, to chyba niewiele to wyjdzie taniej jeśli za części do wymiany zapłacisz 450 zł i jeszcze miałby to wymieniać kumaty elektryk. Jeden kluczyk z ASO za tą wartość będziesz miał na pewno, a i do 2 niewiele zabraknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 450zł szacowałem wstępnie, po cenach jakie ja znalazłem, jednak kolega w linku wyżej pokazał że może to kosztować zaledwie 150zł. W moim przypadku tu się kończą koszty, bo mam jak to przełożyć za darmo. Tak więc różnica w cenie spora, dla mnie warto, o ile znajdę zestaw za podobną cenę, który będzie odpowiadał moim numerom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam. przeczytałem większość tego tematu ale nic już nie wiem... idzie zgłupieć.

~~~~~~~~~~~~

posiadam megane z 99' 1.9 dti i właśnie zgubiłem jedyny kluczyk do samochodu

nie wiem teraz co robić..

~~~~~~~~~~~~~~

jedną opcją jest aso.. nowy klucz około 600 zł

i teraz pytanie czy da się to zrobić taniej.. co zrobić lepiej.

nie wiem nawet czy mam wersje IR czy radiową skąd sie tego dowiedzieć ?

( kluczyk nie miał chyba diody którą było by widać )

kodu immo nie posiadam

~~~~~~~~~~~~

nie wiem, może faktycznie odłączyć immo ( jak już ktos pisał w dti to proste? ktoś inny z kolei pisał że nie możliwe ) i dorobić zwykły grot ( ale co wtedy z centralnym, zależy mi żeby działał ? )

~~~~~~~~~~~~

ewentualnie jak kupie jakiś inny kluczyk od megane + odłączę immo.. lub zdobędę kod immo to czy będę mógł dodać ten kupiony kluczyk do immo ? były te pytania wcześniej ale nie ma odpowiedzi.

~~~~~~~~~~~~~~

chciałbym też dowiedzieć się czy w ogóle posiadam sprawny immo, samochód sporo przeszedł więc może ktoś już coś z tym robił..

dioda miga jakby co..

~~~~~~~~~~

pozdr.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam megane z 99' 1.9 dti i

Ten rocznik to już raczej radiowy.

Jak dorobisz zwykły grot skoro nie masz kluczyka (grotu) na wzór :mrgreen:

Wprawdzie słyszałem o fachmanach co dorobią ale jak się im zamek wydłubie i dostarczy :D

W taką pogodę życzę powodzenia :P

Kod i tak musisz zdobyć w ASO więc dostarcz im auto i się dowiesz co masz a co nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie nawet koniec 99... więc na pewno radiowy ?

dowiadywałem się i gość dorobi mi klucz do zamka.. za 120 zł.

kwestia tylko co z immo i z centralnym

 

na allegro są też zestawy do odpalenia jak np.

zestaw zawiera:

-komputer silnika

-skrzynkę moduł bsi

-kluczyk z pilotem

 

tylko czy to wystarczy no i czy da radę to samemu wymienić, bo jak płacić jeszcze elektrykowi to już w zasadzie wyjdzie na to samo co zamówic nowy kluczyk w aso.. zdolności manualne mam, a to chyba plug and play ? :mrgreen:

co do kodu, ten sam gość co dorobi zamek ma jakiegos znajomego i może zdobyć kod przez telefon.. tak twierdzi..

ale oczywiście nie za darmo :D

dlatego nie wiem co robic.. bo jak podlicze wszystko to wychodzi sporo

Edytowane przez Art_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie nawet koniec 99... więc na pewno radiowy ?

Proste pytanie- prosta odpowiedź...

Mogłeś otwierać centralny naciskając przycisk na kluczyku z dalszej odległości i niezależnie jak kluczyk był skierowany, albo musiałeś podejść do auta i grot kluczyka wycelować nad lusterko wewnętrzne, by się zamki odblokowały????

Jeśli odpowiedź twierdząca na pierwszą opcję to masz komunikacje radiową i sam kodu do obejścia immo nie wygenerujesz. Jeśli druga odpowiedź jest poprawna, to masz podczerwień. Kodu jednak także sam nie wygenerujesz, bo nie posiadasz kluczyka, a to w nim sa potrzebne literki i cyfry, by kod samemu za darmo zdobyć.

Wniosek- jeśli nie chcesz usuwać immo, to tylko ASO pozostało, lub ktoś kto ma te same moce sprawcze w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, czyli juz chociaz ustalilem ze miałem radiowy kluczyk :mrgreen:

 

teraz tylko pytanie 1. czy mając już kod ( kupie go w aso lub załatwie w inny sposób ) dam rade dodać do immo obcy kluczyk ( kupiony np. na allegro ) ?

jeśli nie 2. czy jeśli zakupie zestaw z allegro o którym pisałem wcześniej tj. stacyjka, bsi, komputer .. czy da radę to wymienić samemu ( posiadając jakieś zdolności manualne ) ?

jeśli nie 3. czy jest jakikolwiek inny sposób żeby ograniczyć koszty w mojej sytuacji ? dodam jeszcze że mogę się dostać do samochodu :D oraz jak juz pisałem immo w ogóle nie jest mi potrzebne dlatego rozważam jego usunięcie.. zalezy mi jednak na centralnym zamku, ale to też nie koniecznie, wszystko zależy od finansów, a wiadomo że święta i chciało by się oszczędzić.

pozdr.

Edytowane przez Art_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobienie kluczyka do tego co masz w aucie nie jest tanie, nieistotne czy przez ASO czy u fachowca.

Pozostaje wywalenie IMMO z tego co masz a to zrobi kumaty elektryk za około 300zl.

By auto się otwierało zdalnie, zakupujesz zwykłą centralkę radiową z pilotami w breloku i podłączasz do przewodów za przyciskiem centralnego na konsoli.

Nie wiem, czy są dostępne takie piloty jako kluczyki (scyzoryk) z surowymi grotami do wyfrezowania pasujące ro renówek. Miałbyś wówczas tak, jak mają przykładowo PANDY. Klikasz w przycisk i otwierają się zamki, naciskasz blokadę i wyskakuje grot kluczyka do zamków i stacyjki.

Oczywiście grot musi być wyrzeźbiony do Twoich zamków, by ograniczyć koszty zakupu nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że no wlasnie, skoro usuniecie immo to około 300 zł + nowy kluczyk + koszt nowej centralki... to już lepiej kupic nowy klucz w aso..

więc to chyba wcale nie tańsze wyjście.

czy aby na pewno nie ma możliwości dodać do immo kluczyka kupionego na allegro + wymiana samego grotu ? ( wiem że w innych samochodach nie miałem z tym problemu, zresztą w aso nowy kluczyk także muszą dodać do immo, wiec nie rozumiem jaka różnica zaprogramować nowy a używany klucz )

oraz czy ma ktoś może doświadczenie w wymianie komputera, bsi oraz stacyjki ? czy da się to zrobić bez specjalistycznej wiedzy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą w aso nowy kluczyk także muszą dodać do immo,

W ASo mają kluczyki częściowo zaprogramowane we Francji i tu tylko "dopisują" do danego auta, mają do tego wszystkie potrzebne dane. W tej cenie 600zł, masz oczywiście tylko jeden kluczyk.

Próbując dorobić taki poza ASO trzeba najpierw mieć do niego wsad.

Kto to robi nie zrobi tego za darmo jednak w tej cenie możesz mieć dwa kluczyki.

Tu jednak bym to zlecił specowi i niech zrobi by było. kupowanie bez uzgodnień z nim kluczyków na własną rękę z Allegro może się okazać zbędnym wydatkiem.

Skoro jednak nie interesuje Cie IMMO, to zlecasz jego wyciecie i już problemy z kluczykami masz z głowy od strony elektronicznej. Gdybyś miał już dorobioną kopię kluczyka, nawet bez elektroniki to sprawa była by prosta. Ty go jednak nie posiadasz, a oryginał zgubiłeś wobec tego masz jeszcze problem z dopasowaniem kluczyków mechanicznie.

Co do podmiany kompa, w to bym się nie wpuszczał, musi byc identyczny jak ten który współpracuje z Twoim autem. To kolejna zagadka czy wszystko będzie pasowało tak, by silnik odpowiednio pracował. Potrzebne Ci to???

Wymiana wszystkich zamków, z nowymi kluczykami i ich przekładka tez swoje kosztuje, choćbyś nawet sam to robił. Pamiętaj też o stacyjce.....

Wszystko zresztą jest w tym temacie opisane, a że takie to skomplikowane, to dlatego temat taki obszerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

No jest troche do czytania a nie chce mi sie tych 62str. leciec wiec mam pytanko wymienilem baterie w pilocie i auta mi nie otwiera jak go przyuczyc prosze tylko o taka odpowiedz.

Przed wymiana baterii pilot chodził a teraz gdy wymienilem swieci dioda ale nie otwiera.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!