Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

OBRĘCZE KÓŁ Z LEKKICH STOPÓW (ALUFELGI)


Mistic

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jest tak:

Na wiosnę instaluję nowe alusy do [shadow=blue:8b05c089b2]Megane II hb.[/shadow:8b05c089b2]

Samochód ma na stalówkach czujniki ciśnienia, które uważam za fajną i przydatną rzecz.

Słyszałem, ze do alusów potrzebne są czujniki nieco innego typu niż do stalówek.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tej sprawie? Jakie są oznaczenia tego typu elementów?

Zakładam, że stalówki pozostaną z oponami zimowymi.

Zdrówko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zakładaj 14

chcąc nie chcąc jest to jakiś zamysł konstruktorów i lepiej zachowac parametry serii

z drugiej jednak strony przy felgach 14 mozesz zastosowac wyższy profil np 70 i wtedy opona bedzie lepiej wybierac nierówności

co do zawadzania o hamulec to musisz sprawdzic jakie masz średnice tarcz

wydaje mi się że przy 238mm wejdzie 14, przy 280mm chyba 15

:->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o wartość ET felgi dla megane ta wartość powinna być od 36------>

przy mniejszym ET będzie zawadzać o hamulec a i na felgi 14" są tańsze opony niż do 15" wybór należy do ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zobaczyć to obejrzyj Moją Megi

Felgi to Titan 7Jx15H2 ET 38. W porównaniu do orginalnych stalowych 6,5Jx15H2 ET 45 odrobinę bardziej wystają na zewnątrz (ok 1 cm) co powoduje dość silne brudzenie szczególnie tylnich błotników (przydały by się jakieś zgrabne chlapacze).

Moim zdaniem 15 są na nasze polskie "idealnie gładkie" :evil: drogi całkiem odpowiednie. Założone na nie opony mają profil 65 co dość dobrze tłumi nierówności, w 16 opony 55 już są bardziej twarde. Dodatkowo felgi 16 są droższe od 15 podobnie jak opony. Dodatkowo kupując 15 możemy wykorzystać orginalne opony a na stalowe założyć zimówki (ja tak robię)

 

Chcąc kupić felgi musisz patrzeć na następujące parametry

Rozstaw śrub 4x100

szerokość felgi od 6 cali w górę

ET 35 do 45 przy mniejszym za bardzo wystają

Otwór centralny 60,1 mm lub większy (przy większym zakłada się pierścienie centrujące)

 

4x100 7Jx15H2 ET 38 to jeden z najpopularniejszych rozmiarów felg 15 i wybór na Allegro jest olbrzymi za rozsądną cenę (od 500 do 1500 za komplet) Trzeba sie tylko upewnić odnośnie ET i otworu centralnego bo często nie są te dane podawane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ma ktos alumy 15" w megance II?? Jezeli tak prosilbym o fotki bo zamierzam kupic i chce zobaczyc czy nie sa to za male felgi do tego autka
ak kiedys bylem w ASO to widzialem sedana na 15"

chcielismy kupic 15" na zime i nie mieściły się zaciski. Więc nie wiem jak ten sedan miał wsadzone 15" :roll:

 

Jacky, mozesz wrzucić foty :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!