Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dobór Akumulatora do 1.4 TCe


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co udało mi się wypatrzeć bez zdejmowania obejmy akumulatora, która przykrywa w części tabliczkę znamionową, to oryginalny akumulator ma parametry 600A i 60Ah. Sporo, bo sam akumulator jest mały, z moich pomiarów ma: 240/170/190 (dł/szer/wys). Niemniej jednak miejsce na akumulator jest większe: 290/185/190. BTW, wie ktoś może, jaka firma produkuje te akumulatory?

Wg konfiguracji, które znalazłem w necie, do 1.4 TCe pasuje aku np. Varta Silver Dynamic 520 A, 52Ah (207/175/175). Swego czasu miałem dobre doświadczenie z akumulatorem Moll, więc i tym razem chciałbym uderzyć w tą firmę. Tyle, że konfigurator dobiera mi mały akumulatorek 420A, 46Ah, wymiary (207/175/175). Z parametrów widzę, że zmieściłby się aku 540A, 58Ah (242/175/190). Który brać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator ma ponad 2,5 roku. Padł z mojej winy. Autko ma jedynie 30 tys. przebiegu, po prostu aku nie był doładowywany, bo w okresie zimowym jeżdżę głównie w weekendy na krótkich trasach. W sumie, to oryginalny akumulator jest być może jeszcze do wykorzystania, ale nie mam zaufania skoro już padł tak, że auta nie mogłem odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam SCIII z 2009 r. 42 kkm przejechane (sprowadzony z Niemiec) i często nawet kilka razy na dzień na wyświetlaczu pojawia się komunikat "Rozładowana bateria".

Samochód zapala i działa normalnie, a komunikat pojawia się nawet w czasie jazdy.

Czy możliwe jest, że aku jest do wymiany po tak krótkim czasie? Czy może jakaś inna usterka jest prawdopodobna?

Jakieś sugestie?

 

Pozdrawiam :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Chciałbym wrócić do tematu akumulatora. U mnie fabrycznie w 1,4 TCe jest FIAMM 60Ah, 600A. Pytałem ostatnio w ASO o ich ofertę. Jako oryginał oferują akumulator w cenie 555 zł z 20% rabatem, czyli 444 zł. Nie mogłem dopytać się o producenta - tajemnicza odpowiedź brzmi część zamienna Renault. Cena trochę spora. Czy ktoś może ostatnio kupował w ASO akumulator do 1,4 TCe i wie jakiej marki on jest?

Kolego Bowie - może napisałbyś jak zakończyła się u ciebie sprawa z akumulatorem? Wymieniłeś go? Jeśli tak to na jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny może być FIAMM, Varta, okazyjnie Moll.

Praktycznie idealnym zamiennikiem tego FIAMMa jest TUBORG Pro Dynamic 64Ah 640A.

Bardzo dobry akumulator (Autopart/Tuborg wygrywa ostatnio większość testów akumulatorów), produkowany w Polsce i z 3 letnią gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podłączę się trochę do pytania. Moja MIII ma aktualnie 74ah Bosha (trochę niedomaga). Wg katalogów akumulatorów powinno być 52ah. Dodam że mam sporo elektroniki: elektrycznie skladne lusterka, grzane fotele itd. (oprócz ksenonów prawie wszystko). Jaki byście polecili parametrami akumulator oraz ewentualnie markę. Samochód użytkowany na niewielkich dystansach, w trasie sporadycznie. Tuborg odpada, kiedyś miałem jeszcze jako Autopart zakończył swój żywot przedwcześnie i odszedł w męczarniach. Nigdy więcej tej firmy.

Edytowane przez djb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma... do wyboru do koloru... Co do ceny to są różne podejścia.

Ja kupiłem najtańszy w IC za coś około 166zł (parametrów nie pamiętam ale chyba 60Ah) dwa lata gwarancji, jak padnie podczas to jadę i reklamuję a jak padnie po gwarancji to kupię nowy. Niby mógłbym kupić droży (np dwa razy) firmowy ale w obecnych czasach z akumulatorami jest różnie i czasem padają nawet te firmowe po gwarancji a te tańsze działają wiele więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exida miałem wcześniej, kupiony już z SCII. Sprawdziłem, kupiłem w tamtym roku zwykłego 4Max 60Ah 540A ale z odkręcanymi koreczkami na każdą cele tak aby w razie czego dolać kwasu/wody destylowanej... Exidy obecnie sprzedawane mają trudniejszy dostęp, jedna duża zakrywka pod naklejką. A i nie patrz na magiczne zielone oczko gdyż ono dotyczy jednej celi i tylko dla tej celi będziesz miał wskazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!