Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

maxiecu , maxitest diagnoza renulta


Rekomendowane odpowiedzi

Nie da się. Wchodziłem we wszystkie możliwe opcje i takiego parametru nie widziałem. Tylko odczyt parametrów bieżących typu ciśnienie paliwa na rampie, obroty, temperatura cieczy, ciśnienie atmosferyczne, obciążenie silnika w % itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanko do posiadaczy disla. Czy wy również macie obciązenie silnika na takim poziomie- dodam że to jest na biegu jałowym. Mam akurat Clio III 1,5 86KM.

 

thumb_hosting_zdjec_1373012789__obciazenie.jpg

Edytowane przez Cieplasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Wczoraj wieczorem zakupiłem ten program dla Renaulta, razem z ELM-em (135zł przesyłka gratis)

Przy okazji, dowiedziałem się u źródła, że na ukończeniu jest MaxiEcu w wersji 2.

Za jakieś 2-3 tygodnie ma być dostępna.

Nie będzie to aktualizacja ale nowy program, oddzielnie płatny. Koszt zakupu około 200zł, z ELM-em 260zł.

Ponoć dotychczasowi legalni posiadacze wersji 1 będą mogli zakupić 2 w cenie 50zł. Ma być nadal kompatybilna z obecnymi ELM 1,4 a z ciekawostek ma mieć możliwość odczytu w czasie rzeczywistym. Przykładowo szybkość obrotowa kół przy diagnozie układu ABS w czasie jazdy. (kontrola czujników i pierścieni magnetycznych przy piastach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopia wpisu jaki zamieściłem przed chwilą w Sbox, na stronie głównej forum:

MaxiEcu z ELM-em przetestowany na sceniolu RaVa, ślicznie wskazał tylny lewy czujnik ABS. Po wymianie wskazanego na inny używany od razu siał kolejnymi błędami po skasowaniu poprzednich, kolejna podmiana na inny załatwiła problem. Jak na razie połowa jego ceny już się zwróciła :!: <szukaj> 2 używane czujniki zakupione za kilkanaście złotych zostały wyeliminowane z użytku i zapasu.

Łączy się również i diagnozuje inne elementy, nawet elektryczny hamulec postojowy

A namiary- kupiłem u źródła,

tu strona: http://www.maxiecu.pl/

A tu kupowałem:

http://allegro.pl/show_item.php?item=3886654382

Dodam jedszcze że w hamylcu postojowym opisuje nawet takie usterki jak za dluga linka i niewlaściwy odczyt obrotów silniczka hamulca postojowego.

Ta usterka jest niestety nie do skasowania bo trzeba to najpierw naprawić. Hamulec działa poprawnie, a błąd wyskoczył po zmianie sposobu zaciągania hamulca z wersji skandynawskiej na fabryczną CLIPem. Mechanik uprzedził. że tak jest i potrzebna jest kalibracja z wcześniejszym odłączeniem linek. Zostało to jednak odłożone w czasie.

Odczyty z OBD2, zarówno na zgaszonym silniku jak i w czasie jazdy też były poprawne, nawet szybkość się zgadzała z tą z wyświetlacza.

Program nie chciał się jednak połączyć z UCH jako takim i sterownikami drzwi, cokolwiek to znaczy.... Fakt że to było tylko na szybko przeglądnięte, zależało nam na naprawie świecącej kontrolki ABS

W najbliższym czasie przetestuję go z moim sceniolem drugim z 2007 roku i z Laguną, jak brat udostępni do testów.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich,

 

Posiadam program Maxitest i MaxiEcu. Obydwa świetnie czytają błedy mojego Scenica (o ile się pojawią). Opisy błędów są naprawdę bardzo trafne.

Dla przykładu przesyłam porównanie diagnostyki tego samego problemu.

 

Polecam program.

maxitest_maxiecu_Clip.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

właśnie miałem okazję przetestować demo MaxiEcu 2, i powiem że jestem w szoku gdyż program jest fantastyczny. Łączy sie oddzielnie z każdym modułem i pokazuje szczegółowe opisy np po połączeniu z ASR mamy podgląd czy system bezpieczeństwa został aktywowany i kiedy to było,które poduchy i napinacze wypaliły i są do wymiany a gdy połączyłem się z silnkiem wyskoczyło masa parametrów a co najbardziej wpadło mi w oko to była opcja podglądu KZFR czy pracuje normalnie czy może jest uwalone i weszło w tryb awaryjny. Lecz wiadomo jako że nie pełna wersja , wszędzie były tylko napisy Demo. Ciekawy jestem jak to sie będzię sprawować w Full wersji która miała wyjść do końca lutego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się tym DEMO bawiłem.. Niby widać że się łączy z modułami ale to DEMO w wartościach nie przekonuje mnie czy tak jest faktycznie.

Mogła być ograniczona ilość demonstracyjnych połączeń ale z pełnymi odczytami i widokiem realnych wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!