Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

maxiecu , maxitest diagnoza renulta


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam się do zakupu Maxiecu do mojej renówki. Mam do Was pytanie. Czy interfejs elm 327 będzie posiadał wszystkie możliwości ? czy lepiej kupić MPM-COM ? Dzwoniąc do maxiecu dostałem tylko taką informację, że z ELM będą tylko podstawy typu odczyt błędów czy kasowanie błędów.

Proszę o pomoc

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z ELM 327 działają wszystkie dostępne w programie opcje, nie tylko odczyt i kasowanie błędów. Działają adaptacje, zmiana ustawień, odczyt parametrów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze by się pochwalić i pożalić. Otóż zakupiłem sobie MaxiEcu z kabelkiem bo nie posiadałem takowego. Wersję 2 Renault, nie zapowiada się bym w najbliższym czasie pozbył się któregoś z posiadanych bolidów a jeśli nawet to następne pewnikiem równiez będzie Ranault tyle że Scenic. Chwalenie było teraz żale i pytania. Instalacja programu przebiegła z problemami, nie chciał się za nic w świecie zainastalować w wersji 64 bitowej ( Lapek Z W7 64-bit) i po telefonicznej konsultacji z MAri zainstalowałem wersję 32. Czy mieliście podobne problemy?

W sobote będę miał troszku czasu to spróbuję coś posprawdzać zaczynająć od grzałek .

Edytowane przez Obiboc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy takim samym systemie operacyjnym miałem problemy ale nie z instalacją tylko z uruchomieniem (w zasadzie to nadal mam). Aby móc korzystać z programu musiałem utworzyć dodatkowego użytkownika z uprawnieniami administratora - mimo, iż użytkownik, którego wykorzystywałem wcześniej również takie uprawnienia posiadał. Program mogę uruchomić tylko na tym nowym administratorze bo na starym jest jakieś ograniczeniw w utworzeniu/ zapisie bazy danych (na folderze w którym ona się znajduje niewiedzieć czemu widoczna jest ikonka kłódki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lapka z Win Home Premium 64bit instaluje wersje MaxiEcu 64bit zawsze po każdej aktualizacji i nigdy nie bylo problemu ani z instalacją ani działaniem programu. Mało tego mam równolegle zainstalowaną wersję Full (demo - do podglądu innych aut) i też śmiga. Może macie coś namieszane w systemie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Windowsie 7 64 bit nie było problemu z instalacją. Jedyne co mnie drażni w tym programie, to brak opisów błędów. Poza tym jak jest błąd niezidentyfikowany, to ma dziwny numer którego nigdzie nie można sprawdzić i nie wiem co go wywołało. Dodatkowo mam wątpliwości czy MaxiEcu wyłapuje wszystkie błędy. Ostatnio z CLIPA dostałem pół strony A4 z błędami, a MaxiEcu znalazło tylko 3 błędy. Nie wiem czy tylko dlatego, że były już pokasowane i nie wystąpiły czy po prostu program ich nie wykrywa. Mogę to tylko zweryfikować kasując wszystkie błędy przez MaxiEcu i jechać od razu na CLIPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwalenie było teraz żale i pytania. Instalacja programu przebiegła z problemami, nie chciał się za nic w świecie zainastalować w wersji 64 bitowej ( Lapek Z W7 64-bit) i po telefonicznej konsultacji z MAri zainstalowałem wersję 32. Czy mieliście podobne problemy?

Mam ten sam problem, zainstalowałem wersję 32 bit.

Program mogę uruchomić tylko na tym nowym administratorze bo na starym jest jakieś ograniczeniw w utworzeniu/ zapisie bazy danych

Do rejestracji program wymagał uruchomienia w trybie administratora (PPM-uruchom jako administrator) bez tworzenia dodatkowego konta. Po rejestracji uruchamia się normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer ma 3 miesiące i został kupiony z legalnym Win 7 (poza problemami z uruchomieniem Maxiecu innych nieprawidłowości niestwierdzam). A co do uruchamiania PPM - jako adminisrtator, to na starym administartatorze pozwalało to jednie na uruchomienie programu jednak bez możliwości utworzenia bazy danych. Za pomocą LPM program nie uruchamiał się w ogóle :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie, jeżeli będę posiadał licencje na 1 markę, czy będzie możliwość dokupienia (rozszerzenia) wersji do FULL ?

tak

 

/edit

czy u Was też są dziwne numery błędów, których nigdzie nie można odkodować? Szukałem na forum i w google i nic. Dziś sprawdzałem u siebie błędy i wyszło tak:

Ten błąd powtarza się co jakiś czas. Daje się skasować. Dziś po skasowaniu nie wystąpił ponownie mimo, że jeździłem autem jeszcze pół dnia:

thumb_hosting_zdjec_1412427187__upc.png

Identyczna sytuacja z tymi kodami:

thumb_hosting_zdjec_1412427308__hamulec.png

Prawdopodobnie "51941 --- Nieznany kod usterki" jest związany ze zbyt gwałtownym ruszeniem na maksymalnie zaciągniętym hamulcu ręcznym. Tak strzelam, ponieważ on najczęściej się powtarza w tej kategorii, ale to tylko domysły. Średnio jestem zadowolony z takiej diagnostyki. Skoro nie można nawet odkodować numerów usterek. Wróżenie z fusów...

Edytowane przez elbandito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę pogrzebałem nowym nabytkiem zmieniłem okres wymiany oleju. No i udało się mi znaleść dwa uszkodzenia + 2 zagadki.

Usterki EGR ma gdzieś zwarcie do +

Czujnik położenia wałka rozrządu brak połaczenia ( na właczonym i wyłączonym silniku)

Temperatura zewnętrzna według programu 215C ( wyświetlacz pokazywał 4)

Temperatura paliwa-50 C WTF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!