Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zestaw nagłośnienia BOSE


Rekomendowane odpowiedzi

a widziałeś te głośniki BOSE? :) Bez suba dźwięk się drastycznie nie polepszy niestety, więc sama wymiana głośników nie da za dużo. Musisz dołożyć całość ze wzmakiem i subem. Bez tego zmiany nie mają sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia czy zmiany mają sens czy nie to inna kwestia. Chodzi mi o przeprocesowanie zmian etapami. Wymieniam głośniki w pierwszym etapie, w kolejnym dodam wzmacniacz i w ostatnim sub z podłoga...

Stąd pytanie czy się da, czy to będzie grać, itd...

 

Wysłane z Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem glośniki bose do zwykłego r-linka i wyciągnąłem takie wnioski:

Fabryczne audio r-link to dramat

Fabryczny r-link z głośnikami od Bose to jeszcze większy dramat.

Głośniki Bose jak dla mnie to szajs i mam wrażenie, że cały system Bose ratuje tylko plastikowy subwoofer. Jakby go odłączyć to pewnie nie byłoby wielkiej różnicy w stosunku do fabrycznych systemów nieBose.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nonsensem jest ocena brzmienia systemu nagłośnienia w oparciu o poszczególne elementy, a nie całość.

Przepraszam za uszczypliwość, ale to stwierdzenie obnaża kompletną ignorancję.

 

Jakby go odłączyć to pewnie nie byłoby wielkiej różnicy w stosunku do fabrycznych systemów nieBose.

Oczywiście, że tak, bo zupełnie inaczej projektuje się system z subwooferem. Głośniki są dobierane na średnicę bez dołu.

W systemach bez sub-a są szerokopasmowe lub mają środek z dołem plus tweetery.

 

Porównywałem, oczywiście to subiektywne, GSIII bez Bose, robiłem też porównania Harman Kardon w nowym BMW. Nagłośnienie w GSIII z Bose jest naprawdę świetne.

Oczywiście mówimy o relatywnie prostym i tanim aucie z tanim prostym systemem nagłośnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gRRuby, zauważ, że udzieliłem konkretnej odpowiedzi na postawione pytanie. Nie jestem audiofilem, ale taką porażkę jak audio w megane 3 to jestem w stanie wychwycić. I uwierz mi, miałem arkamysa 3d, miałem Bose, teraz mam r-linka i jedynie bose można uznać za przyzwoite granie. Nie trzeszczy, trochę basu jest i to tyle. Wrzucałem na forum zdjęcia głośników Bose, wzmacniacza też, żaden szał, ale jakby tak grały standardowe głośniki to by wstydu nie było.

 

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że od zwykłego r-linka lepiej gra cabasse auditorium z espace po lifcie, a już na pewno lepiej gra pioneer auditorium w 14 letnim avantime (głośniki focal).

 

Pamiętam jak ze 3 lata temu przyjechał do mnie klient na clipa żeby uruchomić fabryczne radio w megane 3 (radio płaskie bez pokręteł). Ja w tym czasie miałem megankę z arkamysem 3d. Jak już odpaliliśmy to radio, to byliśmy w szoku, że to tak słabo gra i zaczęliśmy szukać przyczyny. Okazało się, że przyczyną są oszczędności księgowych renault :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i w sumie ciężko wnioski z tych odpowiedzi wyciągac patrząc na pytania... Ale ja się nie czepiam.

Reasumujac ogólnie głośniki z bose zagrają z zwykłym r-linkiem, do póki nie dam suba i wzmacniacza to będzie kupa - to się domyślam.

Teraz dalej, czy da się wzmacniacz bose podłączyć do radia r-linkiem czy trzeba inne radio mieć?

 

Wiem jak gra zestaw bose, zanim kupiłem moja megan to jeździłem kilkoma zajechanymi megankami w dci z Niemiec czy Francji z tym nagłośnieniem i dla mnie to jest to co bym chciał mieć i co mi się podoba.

Aktualny r-linkiem nie ma co ukrywać gra porownywalnie jak papierowe głośniki w Lanosie... Choć aplikacja r-sound daje dużo frajdy ;-)

 

Wysłane z Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem u siebie do R-linka dołożyć tylko sub z bose, ale jakoś mi przeszło i nie mam czasu się za to wziąć. Myślę, że takie granie wystarczyłoby na jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumujac ogólnie głośniki z bose zagrają z zwykłym r-linkiem, do póki nie dam suba i wzmacniacza to będzie kupa - to się domyślam.

To na pewno.

Teraz dalej, czy da się wzmacniacz bose podłączyć do radia r-linkiem czy trzeba inne radio mieć?

Te go nie wiem. W uboższych wersjach wyposażenia nie ma nawet tweeterów.

RRuby, zauważ, że udzieliłem konkretnej odpowiedzi na postawione pytanie.

Rozumiem, ale nie można tak tego ocenić. Sam wiesz - najlepsze głośniki z marnym wzmacniaczem, źle zaprojektowana zwrotnica z najlepszymi głośnikami itd. Efekt zawsze będzie do bani.

Jakby na to nie patrzeć to ktoś to u nich projektuje, liczy i dobiera.

Edytowane przez gRRuby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja docelowo chce cały zestaw bose zapodac tak jak fabrycznie było.

Z ciekawości co będzie dokładnie potrzebne, gdyż zastanawiam się co trzeba od dawcy dostać...

Głośniki,

Wzmacniacz,

Sub,

Wiązka, co jeszcze?

C-box, jakiś stabilizator napięcia czy może jakaś biała puszka z kablami...

Rozmawiałem z facetem co ma takiego rozbitka, jeszcze go na allegro nie dał i nie rozbierał więc mógłbym brać co potrzebne a mówił o takich elementach że będą potrzebne...

 

Wysłane z Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum w moich postach o Bose, wymieniłem dokładnie wszystko co potrzeba. Teraz piszę z telefonu, z tapatalka i nie dam rady Ci podesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykładzina jest inna i stelaż podłogi też jest inny -wszystko opisałem, tylko trzeba poszukać.

Subwoofer jest przykręcany do podłogi, nie wszystkie meganki fabrycznie są przystosowane do subwoofera.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to że podłoga, wykładzina i wypełnienie jest inne to wiedziałem (wyczytałem) ale że może megane być nie przystosowane to już nie.

Muszę sprawdzić numer radia jaki mam, bo też był podany w tym temacie jaki powinien być.

 

Wysłane z Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!