Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Właśnie fotele są z takiej "skóry". No coż, kiedyś rozbiorę drzwi to zobacze czy tam są głośniki Bose. Ale i tak brzmienie jest dosyć ciekawe, każdy mówi że tylko suba brakuje.

Dodano: 12 sie 2016 - 21:07

Niedawno wymieniałem tulejki w ogranicznikach, i okazało się że głośniki są BOSE. Dziwne, może wersja bez suba nie ma wzmacniacza?

Edytowano przez Dajducz

Bardzo dziwne iż bez suba

A wzmacniacz masz?

Krzysiek pisze iż chyba nie ma

To może tylko głośniki bose są wsadzone? Chociaż jak podłączyłem głośniki bose do radia rlink to wg mnie była straszna kaszana.

Trzeba by po numerze vin sprawdzić czy powinno być tam bose.

Jak dla mnie te głośniki podpięte pod radio grają naprawdę ciekawie, szczególnie przy muzyce rockowej. Wcześniej miałem zestaw powerbass es-6cv.2 w Golfie IV (drzwi wygłuszone, podpięte pod wzmacniacz) i wcale nie pokazaly by dużo więcej niż ten Bose gdyby nie miały 165mm. Teraz gdy dorzuciłem piec do bagażnika i Rockford Fosgate Punch P1S4-10 w zamkniętej skrzyni, nareszcie dostałem to czego mi brakowało. Jedynie co by się mogło jeszcze przydać to sterowanie subem z pozycji radia.

Dołożyłam zestaw BOSE (wzmacniacz, radio BOSE po lifcie) i gra. Rozpiska Kubasso jest dobra.

Ale żeby nie było za pięknie to jest małe ale.. nie zadziałał subwoofer :( Nie ma sygnału na kablu a pozostałe głośniki graja, tylko sub nie..

Czy po podmianie muszę podpiąć auto pod komputer? Powinna być zmieniona jakaś konfiguracja?

Miałam radio z BT i navi, teraz jest radio z USB, USB czyta, radio dziwnie działa, bo pokazuje 2xFM (podłączyłam drugą antenę) i nie idzie rolką przy manetce przeszukiwać częstotliwości.

Ma ktoś pomysł czy żeby zagrał sub potrzeba zmiany konfiguracji?

Karolaa może musisz przełączyć clipem opcję wzmacniacza?

Czy w Megane III Kombi, HB i Coupe głośnik subwoofera pod nogami pasażera jest taki sam - 281313216R ?

W Sceniku III ph2 zamontowałem bez problemów, a w MIII Coupe GTline jakoś nie leży i dziwnie nie pasuje, ma ktoś jakąś fotkę z Coupe GTline, GT lub RS ?

bose.jpg

miałem takich głośników ze 4 sztuki, dwie mam nadal i wszystkie były identyczne. Co nie pasuje?

P.S. Mam wykładzinę dywanową do megane coupe Bose i jeszcze jakieś inne części do Bose.

Chodzi o tubę - subwoofer jakoś dziwnie leży pod wykładziną w M3 Coupe w Sceniku 3 weszło idealnie.

Czy w M3 wykładzina ma leżeć bezpośrednio na tubie bez żadnego wzmocnienia lub stelaża ?

Edytowano przez witman

Z tego co pamiętam jest tak jak w scenicu - potrzebne jest plastikowo-blaszane wzmocnienie i dopiero na to kładzie się materiałową podłogę.

• +1 1

Jutro zrobię drugie podejście do tematu, przetrząsnąłem internet i nie znalazłem jakiegoś innego subwoofera o innym kształcie do wersji M3 Coupe.

Ktoś pisał, że w M3 po zainstalowaniu suba wykładzina podłogowa jest wyżej.

W Sceniku po zainstalowaniu suba,  podłoga pod nogami pasażera pozostaje na tej samej wysokości, ponadto trzeba było zmienić jeden kanał powietrza idący pod fotel na wersję dedykowaną pod BOSE, zamontować stelaż, nawiercić otwory w podłodze do mocowania suba oraz przykręcić metalową górną pokrywę na którą przychodzi wykładzina. Oczywiście schowek w podłodze i jego elementy trzeba usunąć.

Edytowano przez witman

Tak w Megane jest, że podłoga pod nogami pasażera jest wyżej. Scenic wyraźnie ma więcej miejsca i tam udało się to wszystko ukryć

Sprawę już ogarnąłem, faktycznie podłoga (wykładzina) w M3 Coupe po zamontowaniu ``suba`` jest wyżej, nie przeszkadza to jednak w żaden sposób pasażerowi, bo w miejscu oparcia nóg jest tak jak było.

Ogólnie nagłośnienie BOSE super sprawa, teraz to inny wymiar muzyki, subwoofer w podłodze robi bardzo dużo w nagłośnieniu i nie zajmuje tak jak u innych połowy bagażnika ;-)

Edytowano przez witman

Powiedz mi, wkładałeś całe kompletne nagłośnienie BOSE czy tylko sam subwoofer?

Zmieniałeś radio/nawigację? czy jakie programowanie tylko?

Pytam, bo mi bardzo doskwiera oryginalne nagłośnienie i chciałbym zrobić przekładkę na BOSE, ale cały komplet.

A dodatkowo mam R-link'a z navi i nie chciał bym z tego rezygnować.

Gdyby ktoś potrzebował to mam wzmacniacz (bez mocowania), wiązki i głośniki BOSE do odsprzedania.

Do Scenika kupiłem za fajne pieniądze praktycznie cały komplet BOSE, radio, wzmacniacz z mocowaniem, część instalacji z wtyczkami do wzmacniacza, fragment kanału wentylacyjnego dla wersji z BOSE, stelaż i metalową pokrywę na suba oraz komplet wszystkich głośników z subwooferem.

Było trochę zabawy: sub wszedł w podłogę bez problemów, trzeba było wyciągnąć fotel na czas montażu, zlikwidować schowek pod nogami pasażera oraz nawiercić otwory w podłodze i trochę cerowania w okablowaniu przy spinaniu wzmacniacza z radiem.

Szybko pozazdrościła mi żonka i delikatnie zakomunikowała, ze też chce taką filharmonię z orkiestrą u siebie w Megi 3 Coupe.

Przyznam się, że poszedłem trochę na łatwiznę, kupiłem subwoofer, filtr dolnoprzepustowy i wzmacniacz mono 100W w sklepie elektronicznym i podłączyłem wszystko razem do oryginalnego radia i pozostawiając oryginalne głośniki w drzwiach.

Po uruchomianiu okazało się, że efekt jest zdumiewający i wg. mnie gra lepiej jak zamontowany komplet BOSE w Sceniku ;-) 

Wszystko za sprawą wzmacniacza i filtra dolnoprzepustowego w którym można regulować częstotliwości 20-300Hz, filtr wzmacnia dodatkowo niskie częstotliwości w celu ich podbicia czego nie ma w oryginalnym BOSE. Dochodzi jeszcze mniejsza kubatura aut Coupe vs. Scenic i ciśnienie akustyczne jest lepiej odczuwalne w Coupe.

Dodam, że wcześniej zakupiłem sobie taki subwoofer od BOSE i podłączyłem pod domowy sprzęt audio konkretnie pod wzmacniacz Technics SA-AX6 na wyjście kanału subwoofer i naprawę ten subwoofer nieźle dudni ;-)

Edytowano przez witman

Dnia 19.12.2018 o 18:03, witman napisał:

Nie papuguj.

Nieźle.

A jakieś programowanie clipem robiłeś? Radio oryginalne z auta zostało czy całe radio wymieniłeś z wersji bose?

A wiązkę dołożyłeś cała czy sztukowales? Dodawałeś?

Ile czasu zajęło ci zrobienie tego na gotowo?

Dnia 16.12.2018 o 21:45, meganecoupe02 napisał:

miałem takich głośników ze 4 sztuki, dwie mam nadal i wszystkie były identyczne. Co nie pasuje?

P.S. Mam wykładzinę dywanową do megane coupe Bose i jeszcze jakieś inne części do Bose.

Hej, daj znać co tam masz z tego Bose.

Bo nie mogę napisać Ci na priva.

Robiłeś może przekładkę?

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni.- mireczek01

Temat trochę ucichł,ale wtrącę swoje 3 grosze...W Megane III Coupe wyposażonym w radio Arkamys z BT wystarczy wygłuszyć drzwi i dźwięk jest o niebo lepszy niż Bose...

To oczywiście moja subiektywna ocena.Pojemność drzwi w coupe jest tak duża,że te małe głośniki po wygłuszeniu zagrały głębokim basem...

• +1 1

Uważam, że gdyby arkamys miał subwoofer Bose to byłby całkiem znośny układ. 

• +1 1

Założyłem oryginalnego suba od BOSE + wzmacniacz z filtrem dolnoprzepustowym do Arkamysa, subwofer jest lepiej wysterowany i ma większego kopa.

Uważam, że gra to lepiej od oryginalnego zestawu BOSE.

A jak podłączyłeś sub od BOSE? Standardowo radio BOSE jest niskosygnałowe i musi dawać sygnał na wzmacniacz a potem dopiero idzie na głośniki i suba.

Arkamys jest 'wysokosygnałowym' radiem bez wyjścia na sub...

Napisano (edytowany)

Z radia L i P kanał do filtra dolnoprzepustowego, który sumuje sygnały i filtruje przepuszczając tylko niskie częstotliwości, filtr ma dwa potencjometry od regulacji częstotliwościowi i poziomu sygnału na jego wyjściu, dalej na wzmacniacz mono 100W, a do wzmacniacza subwoofer. Regulacja wzmocnienia i częstotliwości na filtrze pozwala na dobre wysterowanie sygnału czego niestety nie ma oryginalnym zestawie BOSE.

Edytowano przez witman

Albo wyprowadzić niski sygnał z radia i bez problemu :)

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się