Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zestaw nagłośnienia BOSE


Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, niezbyt często odpisuję na pw, bo forum przeglądam na tapatalku i nie działają mi tu prywatne wiadomości.

 

Bose nie przeszczepiłem, ale miałem plan, żeby wymienić fabryczne głośniki z przodu na mocniejsze i dołożyć wzmacniacz. Z bose chciałem tylko dołożyć subwofer, bo nie chciałem żadnych skrzyń w bagażniku, a aktywny sub też mnie nie przekonywał.

Jeszcze jedna opcja mi chodziła po głowie, żeby zostawić fabryczne głośniki, a dołożyć jedynie wzmacniacz + sub bose. Wydaje mi się, że to by dużo pomogło.

 

Jedna uwaga dla osób, które chcą dołożyć bose - w tej wersji podłoga u pasażera z przodu jest wyżej i jak radio gra, to subwoofer cały czas masuje stopy pasażerowi - nie każdemu się to podoba. W mojej obecnej megance nie ma regulacji wysokości fotela pasażera i z podłogą bose wrażenie jest takie jakbyśmy siedzieli na nocniku - nogi wysoko, tyłek nisko.

 

Aha, wg mnie wszystkie 3 miały wzmacniacze na stelażach bo wnętrze się nie zmieniło pod deską. W r-linku bose wzmacniacz jest bardziej po prawej stronie schowka przed pasażerem. W wersjach bez r-linka wzmacniacz jest po stronie lewej schowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie głośno myślę....

 

Dokładka wydaje się dosyć prosta do wykonania. Pod warunkiem, że nie chce się montować suba w podłodze. Wystarczy podpiąć wyjście radia do wejścia wzmacniacza. Nowa wiązka to twiterów z przodu, podciągnąć zasilanie i można spróbować nawet fabrycznych głośników. Nie mam pomysłu tylko co z subem zrobić. Pod fotelem pewnie się nie zmieści. A i z przymocowaniem będzie kłopot. Zostaje chyba tylko bagażnik. W kole zapasowym jest sporo miejsca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dokładnie tak rozpatrywałem subwoofer.

Koło zapasowe mamy tak położone że jest miejsce. Myślałem nad takim rozwiązaniem z firmy Pioneer TS-WX610A.

Ciekawy jestem jak to będzie współgrało z podłoga bagażnika z tworzywa...

Moje megan jest z 2013 roku ale złapała się na lift czyli PhIII. I tak naprawdę do r-linka brakuje mi tylko basu, resztę dało byś się przeżyć.

 

 

 

Wysłane z Tapatalk

Edytowane przez bigmaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzujcie trochę, bo napsaliście o dołożeniu wzmacniacza, ale czy chodzi Wam o wzmacniacz Bose czy uniwersalny? Jak bose to nie jest to taka prosta sprawa, bo:

1 radio jest inne

2 wiązka pod konsolą też jest inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy może ktoś podrzuć fotkę gdzie i jak dokładnie jest zamocowany wzmacniacz Bose w Megane 3 Coupe ?

 

Jestem posiadaczem takiej Meganki, i jest to teoretycznie wersja Bose Edition, ale jakoś nie mogę znaleźć subwoofera pod siedzeniem pasażera jak i wzmacniacza w okolicach schowka. Dodam że kolorystka siedzeń jak i maskownice głośników w drzwiach odpowiadają wersji Bose. Czy maskownice z logiem Bose powinny być w tylnej parze głośników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz jest zamontowany nad schowkiem przed pasażerem, musisz wyjąć schowek i zobaczysz.

Subwoofer jest pod wykładziną podłogi. Jak masz schowek w podłodze po stronie pasażera, tzn, że nie masz subwoofera.

Maskownice Bose były tylko z przodu.

Bose miało srebrne pasy bezpieczeństwa, lakierowane na czarno elementy konsoli, skórzane boczki przeszyte białą nicią. Z Zewnątrz czarne lusterka, na błotnikach znaczek Bose, w którymś roczniku coupe miało chromowane wloty powietrza w zderzaku, od 2014 roku chyba jeszcze chromowane listwy przy szybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u mnie nigdzie nie widzę wzmacniacza po wyjęciu schowka. Jest to dziwne bo dźwiek jest zaskakująco dobry, oczywiście jeżeli mowa jest o scenie i o wyższych tonach, bo niskich bardzo brakuje. Schowek stronie pasażera jest w podłodze. A co do elementów w środku to listwa na konsoli jest srebrna i maskownice bose też są. W drzwiach są skórzane boczki, i wszystko jest przeszyte jasną nicią. Lusterka są pod kolor nadwozia i nie ma żadnego znaczka bose na elementach konsoli jak i karoserii.

A może założone są tylko głośniki bose ?

Edytowane przez Dajducz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że to nie wersja Bose. W coupe po stronie pasażera podłoga jest podniesiona wyraźnie wyżej, jest tam ukryty sławetny plastikowy sub, schowka wtedy brak. Listwa konsoli nie jest w tej wersji srebrna. Tapicerka foteli jest częściowo skórzana-z plastikowej krowy. :)

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!