Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...

Witam.

Jak sprawdzić czy mam podciągnięte przewody do parktronica na tył? Wymieniałem ostatnio licznik i wywala mi błąd bym sprawdził układ systemu parkowania, czyli to licznik od Megane z parktronicem, to pomyślałem, że może już bym zamontował te czujniki. Drugie pytanie odnośnie zderzaka czym się różni czy do oryginalnego trzeba wymienić zderzak?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam

Nie dawno kupiłem Renault Megane III grandtour wszystko prawie ok a mianowicie asystent parkowania przód działa, tył działa sprawdzałem z podpiętym komputerem każdy jeden czujnik ale nie ma sygnału który informuje o przeszkodzie za autem. Czy ktoś z forumowiczów miał podobny problem i jak go rozwiązał. W menu jest włączone wszystko głośność poziom 5, również na desce przycisk jest załączony, światła wsteczne się świecą pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wrzucaniu wstecznego przez chwile ok 1 sek jest sygnał ciągły, ale dosłownie jak tylko wrzucam wsteczny później cisza.Głośniczek PDC nie działa (chyba ci chodzi o głośniczek co wydaje dźwięk)

Edytowane przez krissien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na warsztacie mechanik powiedział że czujniki działały owszem lecz były odłączony dźwięk bo cały czas widziały przyczepkę trochę to dziwne kazałem mu to zmienić. Po zmianie czujniki zaczęły działać, ale po jednym dniu zaczęła się sygnalizacja na desce rozdzielczej sprawdź pomoc parkowania i przy parkowaniu czujniki cały czas piszczą. Jakiś błąd wywala jadę z powrotem w poniedziałek do niego

Edytowane przez krissien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Mam od wczoraj problem z błędem "skontroluj czujniki parkowania". Wyskoczył pierwszy raz w trasie (przy prędkości ok 100km/h). Rano znowu, ale już przy odpaleniu. Przy wstecznym długi sygnał, który oznaczał nie działające czujniki. Później przez pół dnia był spokój, a czujniki działały bez zarzutu. Przed chwilą jechałem na stację i znowu przy odpaleniu wywaliło błąd... Jednym słowem raz działają, raz nie. Macie jakiś pomysł co tu można sprawdzić? Zastanawiam się nad zakupem obd2, ale nie wiem czy mi w tym coś pomoże. Nie mam w pobliżu nikogo z Clipem niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

III

 

Dzisiaj rano jak odpaliłem to znowu błąd. Jednak po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów zrobiłem krótki postój i przy ponownym uruchomieniu znowu zaczęły działać ;) Wygląda na to, że jak jest rozgrzany to działają. Zastanawiający jest fakt, że pierwszy raz błąd wywaliło na trasie (100km) jak był już ciepły

Edytowane przez rmx2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W megane III ph I kombi wiązka czujników parkowania jest tylko owinięta taśmą. W ph II i III dodatkowo jest umieszczona w peszlu. Prawdopodobnie masz gdzieś przetarcie. Gdybyś był zainteresowany mam taką wiązkę po naprawie w pełni sprawną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!