Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

TomTom Carminat LIVE - Mapy


Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że nie mapa Europy, trochę kasy by zostało, bo by wystarczyło zaktualizować.

https://www.tomtom.com/pl_pl/drive/maps-services/maps/selector/#deviceSelected=11981&mapSelected=Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A mój problem z mapami jest (mam nadzieję) prosty - w ogóle nie posiadam karty SD (kupiłem auto używane już bez karty). Auto to Megane III z 2011 roku. Pytanie mam takie: czy poza kupnem map w serwisie Renault jest jakieś inne rozwiązanie? Z tego co widzę na allegro większość aukcji dotyczy map, które podobno działają tylko z samochodami wyprodukowanymi w roku 2010 i wcześniej. Są też aukcje gdzie mapy mają być kompatybilne z modelami wyprodukowanymi po 2011, cena to ok. 400 zł. Znajomy podpowiada rozwiązanie w stylu 'torrent'...

 

Nie zależy mi za bardzo na możliwości aktualizacji, tzn niech będzie opcjonalna a nie wymagana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qurczaki ludzie ogarnijcie się <czerwona> jakie torrenty?

Stać Was na auto a nie macie 150-170 zeta na mapy? Tylko na PL jeszcze taniej dostaniesz.

Kupujesz mapy na stronie TT tutaj gdzie wcześniej się rejestrujesz, instalujesz program TTHome na kompie, wkładasz kartę do kompa/czytnika i gotowe.

Przynajmniej masz nawigację z aktualizacjami map, bo ciągle czegoś przybywa, nowe drogi, obwodnice itp. Więc możesz zasysać te swoje torrenty ale wtedy nie będziesz miał nawigacji z aktualnymi mapami tylko gadżet i nic więcej. :angry:

Edytowane przez makgajwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qurczaki ludzie ogarnijcie się <czerwona> jakie torrenty?

Stać Was na auto a nie macie 150-170 zeta na mapy? Tylko na PL jeszcze taniej dostaniesz.

Kupujesz mapy na stronie TT tutaj gdzie wcześniej się rejestrujesz, instalujesz program TTHome na kompie, wkładasz kartę do kompa/czytnika i gotowe.

Przynajmniej masz nawigację z aktualizacjami map, bo ciągle czegoś przybywa, nowe drogi, obwodnice itp. Więc możesz zasysać te swoje torrenty ale wtedy nie będziesz miał nawigacji z aktualnymi mapami tylko gadżet i nic więcej. :angry:

 

Opcja płatna jak najbardziej mnie interesuje, jakby było inaczej już dawno posłuchałbym torrentowego kolegi. Pytam, ponieważ w serwisie mi nagadali że najlepiej u nich kupić (oczywiście...) za jedyne 600 zł czy coś w tym stylu. Wiecie może jaki jest typ urządzenia (http://cl.ly/image/25471I223Y3w) w Megance III 2011? Carminat TomTom? Carminat TomTom Live? Nie mam teraz auta 'pod ręką', a może już być coś podziałał. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga

W tej chwili nie posiadam w ogóle karty SD z nawigacją, więc nie mogę zajrzeć w jej opcje ;) Dzwoniłem przed chwilą do serwisu - wołają dokładnie 680zł :wacko: A jak chcę sprawdzić numer seryjny mojego urządzenia (żeby się dowiedzieć czy to Live czy nie) to mam sobie rozebrać cały panel. Super ASO, będę musiał poradzić sobie bez ich pomocy.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zadziała - wrzuć czystą kartę do navi, wgrany zostanie system. TomTom Home po wykryciu karty powinien zaproponować zakup map dla konkretnej navi. W aplikacji można też sprawdzić wersję i numer seryjny.

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też właśnie chciałem zrobić. TomTom Home coś tam rozpoznał, zainstalował aplikację (póki co jeszcze bez map). Problem w tym, że jak włożyłem kartę ponownie do navi w aucie, kilka razy jakiś pasek postępu przeleciał, porestartowało się i... Carte introuvable! (bo żeby było ciekawiej, auto jest sprowadzone z Francji...). Francuskiego nie znam, google tłumaczy to jako Card not found, co by źle świadczyło o karcie SD. Z drugiej strony, po francusku 'carte' to mapa... więc może póki nie zainstaluję map to tak właśnie ma być?

Edytowane przez bkwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma mapy na karcie to nie ruszy tylko będzie komunikat o braku.

TTH nie instaluje żadnej aplikacji, czystą kartę najpierw trzeba włożyć do navi, a później dopiero działać w TTH. W menu TTH Pomoc/Informacje o systemie odczytasz jaką masz wersję navi. Od razu też możesz kupić w programie konkretną mapę do urządzenia i pobrać ją na kartę (trzeba się zalogować w TTH). Teraz mapa Europy w TTH kosztuje 225zł - kupujesz aktualną mapę, ale nie dostajesz rocznych aktualizacji, te są osobno płatne. Ktoś tu praktykował wgranie pirackiej mapy + zakup legalnej aktualizacji i podobno działa.

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Chciałem zaktualizować TomTom Carminant Live w swojej Megane.

Zakupiłem kod/zdrapkę na 3 letnie aktualizacje i chciałem go użyć ale nie mogę...

post-57338-0-74549400-1446385475_thumb.jpg

 

Mam taki komunikat:

post-57338-0-41558800-1446385485_thumb.png

 

Podczas gdy urządzenie jest aktualne..

 

post-57338-0-13147200-1446385496_thumb.png

 

Chyba że te zdrapki 3 letnie nie działają z Carminant-em :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!