Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

To by miało jakiś sens bo przy tym niby "zwarciu" w okolicach chłodnicy coś pyka jak by się chciało załączyć a nie mogło, raz mi dmuchawa szalała i bezpiecznik pod fotelem "10" był spalony,wiąże się to w jakiś sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić wszystkie wtyczki przy silniku i komputerze wtrysku oraz BSI (tz.wypiąć i wpiąć spowrotem). A urwane przewody w kostce pod fotelem napraw ,bo one też do czegoś służą i coś ci w samochodzie nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nel dzięki za zainteresowanie wizualnie w aucie działa wszystko, nie działała tylna szyba ale po zlutowaniu działają wszystkie jak należy , możliwe ze komputer szwankuje jak woda była w schowkach pod nogami? czy jednak coś w podłączeniu lub okablowaniu nie łączy ,"zwiera"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka pod fotelem nie powinna mieć wpływu na pracę silnika (teoretycznie). Na wszelki wypadem zaizoluj te urwane przewody taśmą.

Przykład wiązki silnika ,musi być do wersji po lifcie bo są inne wtyczki. http://allegro.pl/megane-ii-lift-1-9-dci-wiazka-instalacja-silnika-i3408677720.html

Poprawiłem link - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te urwane już zlutowałem i do łask tak jak pisałem wyżej powróciła tylna szyba(wiec raczej z powodzeniem,dodam ze pinów nie udało się wyciągnąć i poszło na "ostro" poza kostka).Dodam że jakby zaśniedziałych kabli było więcej niż te 2 urwane bo trochę"osadu" zielonego pod kostką było, i nie wiem czy pozostałe kable mimo tego że są w kostce to "stykają", dlatego chcę wszystko prze lutować na"ostro".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem tego problemu ze złączem pod fotelem jest obecność wody w schowkach. Radzę uporać się z tym problemem, bo będzie coraz gorzej. Pierwsze co to odróżnić kanały odpływowe z podszybia i dokładnie wysuszyć gąbki pod nogami. Zapewne po rozłączeniu tej kostki okaże się, że problem jest też z innymi połączeniami, nie tylko tymi dwoma. To śniedzenie kontaktów będzie postępować, aż przewód oderwie się od złącza.

Ja akurat nie lutowałem tego na "ostro", chociaż to też jakieś rozwiązanie. :!:

Po rozłączeniu wyczyściłem wszystko sprayem typu kontakt (było sporo zielonego nalotu). Sprawdziłem każdy przewód czy dobrze trzyma się złącza. Wadliwych przewodów było kilka par. Poradziłem sobie z tym stosując złącza goldpinowe, takie lutowane na przewody - wtyk i gniazdo + koszulki termokulczliwe. Wszytko odpowiednio zabezpieczone i już ponad rok nie ma z tym problemów i w każdej chwili można rozłączyć tak jak to producent przewidział. Tylko trzeba dokładnie osuszyć schowek pod nogami.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kable wyczyszczone sprawdzone jak i pozostałe wiązki ( od kompa i wszystkie pod maską) s psikane "kontaktem" wyczyszczone kompresorem i znowu s psikane, dodatkowo wyczyszczony zawór ciśnienia paliwa ( nie wymieniłem o ringów bo akurat nie były nigdzie dostępne)i NIC ! Kicha ! dalej jak się światło zapalało i szarpał tak dalej szarpie....(problem nie tkwi w kablach ani zwarciu tak czuje a jakiś czujnik czy coś, w jakimś temacie było poruszone samo wyłączanie się silnika objawy podobne światła się zapalają zdarzy się że silnik zgaśnie i to by pasowało do objawów ale brak konkretów i jak się z tym uporać) HELPP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi mi do głowy jeszcze jedna rzecz. Klemy na akumulatorze. Dobrze siedzą na biegunach akumulatora. Klema plusowa jest dobra, bo możliwe, że na klemie plusowej jest jakaś chwilowa przerwa na bezpiecznikach? Może warto pójść tym tropem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej na clipie auto miała parametry jak "młoda dziewica"

Z TEGO tematu wynika inaczej.

Odnoszę wrażenie, że ten temat jest kontynuacja tamtego, bo opisujesz w nich ten sam problem. Jak to jest?

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damiar, zgadza się założyłem 3 tematy ( wszystkie dotyczą tego samego,a w raz z rozwojem opisywałem inne objawy i przypuszczenia)najpierw podłączyłem u znajomego na kompa i wykazał błędy pokasował w tym ten p0606 i wszystkie usunął, następnie jak objawy się nasiliły podjechałem już do mechanika (błędu p0606 nie było)ani nic konkretnego do czego mógłby się przyczepić dodał tylko aby zajrzeć pod fotel a tam już reszta znana.Jeśli możesz proszę połącz tematy aby nie zaśmiecać i nie wprowadzać ludzi w błąd ( sorry).Mozliwe że to coś z czujnikiem położenia wału lub z którymś z czujników na "pedałach" ??

Tematy, o których mowa połączyłem - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega proponował ci abyś podpiął samochód pod Clipa - czyli interfejs dedykowany do renault.Piszesz że miałeś błąd P0606 ,jest to kod błędu odczytany na interfejsie uniwersalnym a on ci prawdy nie powie. Clip ma kody o nazwie DF....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!