Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dodatki/ulepszacze do paliw


AbramK

Rekomendowane odpowiedzi

człowieku w życiu do Dci nie lej ropa na stacjach od października ma być zimowa która zawiera już te dodatki, a one jedynie powodują zapobieganie wydzielania się parafiny z oleju napędowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też zastanawiałem się nad dodatkami,.. i doszedłem do wniosku, że lepiej tankować paliwa premium. wychodzi pewno troszkę więcej ale nie masz zawracania głowy z ilościami, dolewaniem itp.

Paliwa premium mają wiszą liczbę cetanową i spalanie jest mniej sutkowe.

Przy 20k km wyjdzie cię 150 zł na rok więcej.

Przy benzyniakach bardzo ciężko zauważyć różnice, w dieslu obrazu odczujesz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bastiano LPG to trochę inna bajka. Jak miałem LPG dawałem dodatek który czyścił wtryski i przeciwdziała starzeniu sie paliwa.

Wtryski przez większość czasu nie działają co może powodować ich przytkanie.

Brat w clio 1.2(LPG) nie używał i padł mu jeden wtryskiwacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Co Wy na to?

 

z mojego doświadczenia "wyczytanego i wysłuchanego" proponuję JEDNĄ NAJWAŻNIEJSZĄ RZECZ:

 

- ustalenie jaki masz układ wtryskowy DELPHI czy BOSCH

 

jeżeli DELPHI to SUGERUJĘ daleko idąca ostrożność, ponieważ słyszałem, że jest to układ bardzo podatny na awarie elementów.

 

Ja mam Scenica 1.9 dCi F9Q 732 układ BOSCH

ostatnio znalazłem nastęujący środek:

 

LIQUI MOLY, Systempflege, 250 ml

jest to jedyny środek, dodatek do ON, jaki znalazłem, na którym jest napisane

ZALECANY DO UKŁADÓW COMMON RAIL i POMPOWTRYSKIWACZY (auta z grupy VW)

 

.... no więc go zastosowałem !

 

nie powiem jednak nic nt tego czy ty MOŻESZ, POWINIENEŚ, MUSISZ go stosować :mrgreen:

nie mam po prostu takiej wiedzy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z ulepszaczami do samochodów napedzanych LPG ???czy jest sens i jest odczuwalna jakaś różnica ???

Z tego co ja sie orientuje to w zimie gaz drożeje między innymi przez te dodatki które aplikowane są już na etapie rafinerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie przez dodatki chociaż można to i tak ująć -LPG to mieszanina propanu i butanu propan jest lepszy(wyższa wartośc opałowa itd.) ale za to dużo droższy od butanu. W zimie w LPG powinno być więcej propanu więc jest droższe-wzrazsta też popyt na propan do ogrzewania domów i stąd wyższe ceny w zimie. Podobnie z ON większy popyt na olej opałowy ( który w zasadzie często jest zabarwionym na czerwono i oznaczonym chemicznym markerem fiskalnym olejem napędowym) powoduje w okresie zimowym wzrost cen ON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli będzie komuś pomocna moja wiedza to:

1.Orlen:

- Orlen stosuje tylko dodatki do paliw Verva (dodatek to Keropur o odp. kodzie zależnie czy do ON czy do BB98)

- Pozostałe paliwa zawierają do 5% biokomponentów ( ON max. do 5% FAME, BB95 max. do 5% EtOH)

2. Shell:

- Paliwa V-power Racing sprowadzane są z rafinerii niemieckich. Są produkowane troszeczke inaczej technologicznie dlatego wyżesze liczny oktanowe i cetanowe.

- Paliwa BB95 V-power i Diesel Extra zawierają odpowiednio nastepujące dodatki, NEMO 6102 i Nemo 2000

- Eurosuper jest gołe.

3. Do kart charakterystyk produktów LOTOS'a, BP, STATOIL'a jescze nie dotarłem bo mi sie nie chciało <ok>. Wiem że wiekszośc paliwa i tak jest kupowana od konkurencji=Orlen ( za wyjatkiem Statoila, nie wiem do końca skąd bierze paliwa)

4. Z pośród uszlachetniaczy paliwa mogę polecić LIQUI MOLY np. do ON SuperDieselAdditiv lub SystemPflegeDiesel. cena ok 25zł/250ml, wystarcza tylko na ok 75l paliwa.

- Ostatnimi czasy trafiłem na dodatek CASTROL TDA 22zł/250ml, wystarczy na 250l ON.

Preparaty można stosować do sliników na pompowtryskiwaczach jak CommonRail'u.

- Składy chemiczne preparatów są bardzo zbliżone.

5. Wszytkie potrzebne informacje, np. karty charakterystyk produktów można odszukać na stronach producentów lub na latwizne wszystko zestawione odrazu:

 

http://www.falco.pl/falco/index.php?option...3&Itemid=62

 

6. Jeśli ktos będzie posiadał jakies pytania na temat paliw np. jakość, normy polskie itd można pytać (taka praca)

- Problemy z serwisem, padnięte wtryski, paliwo złej jakości, duże koszty, co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!