Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Pare dni temu poruszyłem ten temat na forum pada ci rozrusznik. ja jeszcze swojego nie robiłem bo nie mam kiedy narazie.

 

EDIT:

http://megane.com.pl/topic/49493-szum-rozrusznika/page__p__360359#entry360359

Edytowane przez Tytan555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W końcu zdobyłem się aby przywrócic działanie czujnika położenia sprzęgła. Sprawa jest o tyle banalna że nie trzeba go nawet wypinać, jedynie wyjąć poprzez przekręcenie zgodnie z ruchem wskazówek zegara

Następnie należy go o coś zaprzeć i pociągnąć za grzybek na jego końcu tak żeby wyciągnał sie o 2-3 ząbkii wkręcić z powrotem.

Przydatna długa chuda ręka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Wczoraj także naprawiłem czujnik sprzęgła.

Objawy były takie: gdy stał na biegu + sprzęgło wciśnięte, rozrusznik nie kręcił i pojawiał się napis = sprzęgło+start

gdy był na luzie to odpala bez problemu...

kolo pedała sprzęgła jest niebieski czujnik - nie wiem od czego i głębiej, a właściwie za pedałem taki szaro-zielony czujnik z grzybkiem.

przekręcając go wypina się go z blachy w której siedzi i można ten grzybek wyciągnąć trochę jak przedmówca pisał ale w moim przypadku to nic nie pomogło.

dlatego wypiąłem ten czujnik i go rozebrałem - tam jest zwykła blaszka na styk, która zamyka obwód lub nie. podgiąłem blaszke, troszke rozciągnąłem spreżyne od grzybka, poskładałem i już czujnik działa elegancko. Także teraz również na biegu + sprzegło mi odpala autko.

Banalna naprawa, ale faktycznie cienka ręka się przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, a ja mam czujnik niebieski a nie mam tempomatu ? może ze wszystkich modelach go montują..

ja jak grzybek wyciągnałem to po pierwszym wduszeniu sprzęgła do końca slyszałem jak grzybek także sie wdusza, więc to nic nie dało w moim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja w Scenicu III mam coraz częściej problem z przyciskiem start. Do uruchomienia nie muszę wciskać sprzęgła. Wkladam kartę wciskam START i słyszę szum. Jeszcze raz wciskam, szum ustaje. Wciskam jeszcze raz START i samochód odpala. Nie jest tak zawsze ale dosyć często. Bywa tak, że nawet raz dziennie albo częściej.

Minął rok czasu więc trzeba się było za to zabrać :) Wymiana bendixa i sprawa załatwiona :) teraz pali od razu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyskakuje wam komunikat "wciśnij sprzęgło" i autko jest na biegu wystarczy przycisk start przytrzymać dłużej. Autko zapali, przynajmniej tak się dzieje u mnie, nawet jak jest na biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woytus: Nie zawsze to działa.

U mnie również ten problem występuje w Scenic III z 2009 roku. Gdy naciskam na sprzęgło nie idzie odpalić. A na luzie i z hamulcem nie ma problemu. Odzywa mi się bendix może to jego wina? Czy raczej przyczyna tkwi w czujniku położenia sprzęgła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jestem pełen podziwu dla tych, którzy umieją wyjąć ten czujnik sprzęgła.

Ja sobie tylko prawą rękę porozcinałem o blachy przy pedałach. Lewą nie mam szans się tam dostać.

Normalnie nie daję rady go przekręcić, bo ledwo go palcami dotykam.

Już kombinuję żeby może jakimś kluczem płaskim przekręcić ten czujnik?

A zaciekawił mnie jeszcze jakiś dziwny żółty czujnik ( chyba czujnik) w okolicy pedały sprzęgła.

Do czego on jest?5a1dc193800d6_sprzgoMegane.thumb.jpg.5917dbdef540b971fb0e4951a12a8476.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2014 o 22:05, elliotek napisał:

 

U mnie również ten problem występuje w Scenic III z 2009 roku. Gdy naciskam na sprzęgło nie idzie odpalić. A na luzie i z hamulcem nie ma problemu. Odzywa mi się bendix może to jego wina? Czy raczej przyczyna tkwi w czujniku położenia sprzęgła?

To jest odpalanie awaryjne, jak uszkodzi się czujnik pedału sprzęgła.

Nie jest to winą sterowania pracą rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to czujnik położenia pedału sprzęgła. Służy do wyłączania hamulca ręcznego elektrycznego podczas ruszania. Przy tym pedale występuje jeszcze czujnik początku skoku pedału do wyłączania np. tempomatu i czujnik końca skoku służący do uruchamiania silnika gdy pojazd ma załączony bieg.

Na luzie uruchomienie silnika zapewnia tylko czujnik wciśniętego hamulca i odpowiedni sygnał z czujnika załączonego luzu przy skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, aniewa napisał:

 

Na luzie uruchomienie silnika zapewnia tylko czujnik wciśniętego hamulca i odpowiedni sygnał z czujnika załączonego luzu przy skrzyni biegów.

 

No właśnie w mojej megi z 2009 roku rozrusznik kręci bez wciśnięcia jakiegokolwiek pedału, jak nie jest wrzucony żaden bieg.

Na włączonym biegu nie próbowałem.

A ten czujnik pedału hamulca to jest jeden, ten co światła STOPu zapala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz systemu wolne ręce to do uruchomienia silnika wystarczy, że jest na luzie. Nie trzeba wciskać pedału hamulca. Z systemem hands free na luzie trzeba wcisnąć pedał hamulca.

Na biegu w obu przypadkach konieczne wciśnięcie pedału sprzęgła.

Jest jeden włącznik przy pedale hamulca tylko spełnia dwie funkcje. Jedna para styków włącza światła stopu po lekkim naciśnięciu a druga para informuje sterownik silnika i moduł w kabinie, że hamulec nie jest naciskany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!