Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Coś nie tak. Jak masz na biegu to do uruchamiania zawsze musisz wcisnąć sprzęgło i hamulec. (masz nawet taki komunikat). Przy uszkodzonym czujniku sprzęgła wciśnięcie hamulca nic nie daje , jedynie dźwignia biegu na luz. Więc to na pewno nie ten problem.

Edytowane przez ted11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... przy HF muszę mieć wciśnięte sprzęgło i hamulec? Zawsze odpalałem z samym sprzęgłem nie ważne czy z kartą w slocie czy w kieszeni. Czasami na luzie + sprzęgło + start i szło. Nigdy z hamulcem. Hamulec tylko wtedy kiedy nie chciała załapać w/w procedura.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na luzie to hamulec ( nożny lub ręczny) i Start (tu na pewno nie trzeba sprzęgła). A na biegu oprócz hamulca musi być sprzęgło. Zwróć uwagę na wyświetlany komunikat. Podaje warunki które muszą być spełnione do uruchamiania silnika.

Edytowane przez ted11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... jak pisałem nie wciskałem nigdy hamulca by odpalić auto z biegu lub luzu. Tylko sprzęgło. Czyli co? Wcześniej działało niepoprawnie, a teraz działa poprawnie? :) Komunikat z tego co pamiętam był wciśnij sprzęgło + START ale upewnię się przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pbet napisał:

. odpalę 5 razy bez problemu, a przy 6-tym muszę wcisnąć dodatkowo hamulec.

No to się wyjaśniło. Wg mnie nie widzi tego hamulca automatycznego i mimo wciśnietego sprzęgła nie odpala. Dopiero po wciśnięciu hamulca nożnego.

Edytowane przez ted11
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli piszesz, że dodatkowo musisz wcisnąć hamulec nożny - to na pewno czujnik tego automatycznego hamulca. Ja mam klasyczny ręczny mechaniczny i wiem gdzie jest czujnik. Natomiast jak to wygląda przy Twoim - nie mam pojęcia :(

Edytowane przez ted11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, korzystając z okazji. Który czujnik odpowiada za odczyt położenia sprzęgła do odblokowania hamulca parkingowego? Macie doświadczenie w ewentualnym ich czyszczeniu/regeneracji? Mam komunikat "skontroluj hamulec parkingowy" i podejrzanym jest właśnie owy czujnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadziłem dziś auto na myjnię. Sprzęgło + START + zaciągnięty ręczny = odpalenie. Odbieram auto z myjni sprzęgło + START + zaciągnięty ręczny = nic się nie dzieje. Zrzuciłem ręczny (hamulec + przycisk w dół), a następnie po puszczeniu hamulca sprzęgło + START = odpalenie. Czy aby na pewno czujnik hamulca ma wpływ na odpalanie samochodu? Bo odpaliłem bez zaciągniętego ręcznego i bez wciśniętego hamulca nożnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry , trochę namieszałem. Przed momentem zrobiłem dokładne testy. I jest tak:

Jak na luzie to komunikat "wciśnij hamulec + START" odpala po wciśnięciu nożnego hamulca lub sprzęgła.

Jak na biegu to komunikat "wciśnij sprzęgło + START" odpala po wciśnięciu sprzęgła (hamulec nie jest potrzebny)

Natomiast wygląda na to że hamulec ręczny nie ma żadnego znaczenia. (przynajmniej u mnie przy klasycznym ręcznym)

Raz jeszcze przepraszam za wprowadzenie w błąd , ale tak mi się jakoś wcześniej zdawało :38_worried:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Tak myślałem, że ręczny nie ważne czy ręczny czy automatyczny nie powinien mieć raczej związku z odpalaniem. W MII nie miał to dlaczego miałby mieć w MIII. W czwartek jadę na clipa więc może coś się wyjaśni. Liczę, że będzie to konkretna i szybka diagnoza. Dam znać co wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!