Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki kupić Clip, żeby nie mieć ograniczeń?


Rekomendowane odpowiedzi

ja bardzo długo używałem V98, wszystko oblatywało bez problemu, ale z lalką III po lifcie już nie chciało gadać. Zainstalowałem v127 i jest ok, odnoszę wrażenie, że szybciej się łączy, ale cudów nie nalezy się spodziewać, funkcji nowych nie dodano do starszych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 2004 roku był używany i ogólnie teraz też jest clip . Od fuzji z nissanem (2004 roku) clip przyjoł elektronikę od interfejsu nissana consult - III . Podobnie sie stało z fiatem gdzie po fuzji z chryslerem examiner został zastąpiony interfejsem chryslera WiTech .

 

W tym roku nissan wprowadził nowa głowice (consult-III plus) więc są dwie możliwości albo clip zostanie zastapiony nowym interfejsem nissan’a albo elektronika clip’a zostanie ponownie zmodyfikowana w nowo sprzedawanych egzemplarzach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Więc tak, te dwa wejścia USB służą do podłączenia zewnętrzych czujników ( oscyloskop, badanie spalin etc.) Mini usb nie wiem, bo w mojej sondzie go nie ma :D najlepiej poszukaj na chomiku i ściągnij samouczka do clipa - tam jest wszystko fajnie pokazane co do czego. Mojego Clipa używam do MII po lifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam.

Nie chcę zaśmiecac forum, dlatego zapytam tutaj.

Dwa lub trzy razy pojawił się komunikat "check injection" i kontrolka service - jednak następnego dnia wszystko było w porządku, żadnych komunikatów. Ponadto auto czasami gaśnie podczas jazdy na biegu jałowym (kontrolka stop i ładowania akumulatora).

Z tego powodu postanowiłem podłączyć auto pod komputer. Podjechałem do mechanika i ten podłączył jakieś urządzenie, jednak na pewno nie był to, dość charakterystyczny zeresztą, Clip.

Ku mojemu zdziwieniu nie znaleziono żadnych błędów poza napinaczem pasa (kostka pod fotelem), ale tego się spodziewałem. Liczyłem jednak na odczytanie starszych błędów, przynajmniej tego dotyczącego "check injection". Całe badanie przebiegało przy wyłączonym silniku.

 

Pytanie - czy jest szansa, ze podłączając atuo pod "oryginalnego" Clipa odczytam starsze błędy i przetesuję poprawność pracy silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!