Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dyskoteka w tylnej lampie


artus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Wyczyściłem styki w kostce i pomogło :mrgreen: :lol: :lol: . Bardzo dziękuję. Żeczywiście zabrudzony był styk od masy. Nawiasem mówiąc, to ciekawie zrobiło się jak wyjąłem żarówkę od kierunkowskazu. żarówka od pozycyjnych i stopu mrugała przy włączonym kierunkowskazie bardzo szybko nawet bez wciśniętego hamulca.

W każdym razie teraz wszystko jest OK.

Pozdrawiam, Misiuń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam. Mam podobny problem i nie wiem od czego zacząć naprawiać. Na początku wyglądało to tak: po włączeniu świateł pozycyjnych lub postojowych, a następnie naciśnięciu "Stop" mrugały wszystkie lampy stopu przez kilkanaście sekund i była dyskoteka, a później wszystko było normalnie. Myślałem, że może samo przejdzie. Po jakimś czasie problem się pogłębił, ponieważ po włączeniu świateł postojowych lub pozycyjnych, lampy "stop" palą się przez cały czas nie wciskając pedału hamulca. W przypadku wyłączenia świateł, lampy "stop" gasną i działają normalnie przy każdym naciśnięciu pedału hamulca, jednak wtedy oprócz lamp "stopu" zapala się oświetlenie deski rozdzielczej i światła postojowe przednie. Po przeczytaniu niektórych postów wywnioskowałem, że może to być problem z masą. Jeśli tak, to czy chodzi o to połączenie przewodem z akumulatora do karoserii, czy też jest jeszcze gdzieś indziej połączenie masy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie z kolei problem jest podobny, ale....dzieje sie to na dwóch lampach. Po włączeniu kierunku prawego jest wszystko ok, lecz gdy wcisnę hamulec, kierunkowskazy przestają działać a na desce świeci się kontrolka od świateł przeciwmgielnych. Kiedy puszczę hamulec wszystko wraca do normy. Gdy z kolei włączę kierunkowskaz lewy to żarówka kierunków przygasa i zaczyna się dyskoteka na światłach stopu, a na desce zaświeca się kontrolka przeciwmgielnych. Zaczęło się od prawych kierunków przeszło na lewe i nie wiem co dalej. Jeśli ktoś potrafi pomóc prosze o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kej.o, nie jest ważne jaka jest kolejność wariowania lamp, diagnoza i terapia ta sama co wcześniej opisana. Szukać przyczyny do skutku. Jeśli nie w lampach to dalej po przewodach w stronę deski rozdzielczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy lewej lampie bodajże jest taka złączka najczęstszym powodem dyskoteki jest brak masy przeczyść styki żarówki na pewno pomoże czasem trzeba przelutować kabel w kostce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Dyskotekę w tylej lampie przerabiałem rok temu. Wystarczyło przeczyszczenie styków. Obecnie pojawił się inny problem. W prawej tylnej lampie światła brak. Tzn kierunkowskaz i stop działają ale nie działa światło drogowe. Może ktoś to już przerabiał? Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawej tylnej lampie światła brak. Tzn kierunkowskaz i stop działają ale nie działa światło drogowe. Może ktoś to już przerabiał? Jakieś sugestie?

Właśnie odkryłem u siebie identyczną akcję. Myślałem, że żarówka, wymieniłem i nic, dalej światła brak :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że chodzi o światła postojowe (ewentualnie pozycyjne). Źle napisałem poprzednio. Żarówki i bezpieczniki sprawdziłem. Są w porządku. Chyba że któreś z bezpieczników obok akumulatora odpowiadają za światła. Tam nie sprawdzałem. Poza tym bezpiecznik jest chyba od całej strony a więc nie miałbym światła z przodu i z tyłu. Problem jest tylko z tylnym światłem.

 

[ Dodano: 2008-03-06, 22:25 ]

Znalazło się rozwiązanie mojego problemu. Niestety kosztowało mnie to 30zł. Okazało się że nie łączyła kostka ale taka która jest schowana za osłoną obok dźwigni do otwierania maski. Osłonę trzeba zdjąć ( niewiele pracy) i zobaczymy wiązkę kabli i naszą kostkę. Standardowo czyszczenie styków i światło znowu świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!