Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszczelka podszybia


Rekomendowane odpowiedzi

Powinna fajnie siedzieć na wygiętej w górę krawędzi blachy. Kleić nie warto bo musi być zdejmowalna jak plastikowe podszybie trzeba zdemontować chcąc dostać się do mechanizmu wycieraczek.

Moim zdaniem uszczelka jest za długa i wystarczy ją po 1-2 cm z każdej strony obciąć...

Nie jest ona czasami wstawiona z innego, szerszego auta, przykładowo z LAGUNY??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak szybką odpowiedź :!: nie może być za długa(tak mi się wydaje), bo jak próbowałem zaczepić na tej krawędzi to cała ta okładzina chodziła luźno, tak jakby tylko nie chciała zaskoczyć :!:

A tak przy okazji, mi to nie przeszkadzało, ale ta okładzina swoim ciężarem dociska tą pokrywkę silnika, a ona zaczęła się topić.

Tak teraz stwierdzam, że to nie uszczelka jest problemem tylko ta okładzina, a uszczelka swoją drogą przy okazji jest urwana. :!:

Edytowane przez dcst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro uważasz ze nie jest za długa, a tak mi się wydaje, to spróbuj ją wyciągnąć i zdeformować w tej środkowej części, to co nakładasz na blachę jest twardszym plastikiem, podgrzej opalarką i przekrzyw w odwrotnym kierunku jak teraz obwisa. Można też te dwie krawędzie na ciepło ścisnąc do siebie, by ciasno na blasze siedziały...

Ta uszczelka ma za zadanie nie wpuścić wody z rynienki na silnik i kable do ECU, a także nie wypuszczać ewentualnych zapachów z pod maski do wlotu zasysanego powietrza do nawiewu,

W takiej formie jak jest teraz, jest tylko wątpliwą dekoracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje coś zrobić. Może w sobotę znajdę trochę czasu :!:

 

Dodano: 19 sie 2013 - 14:53

Już jest na swoim miejscu :!: Zastosowałem metodę "spinki zaciskowej", tzn. użyłem jej do podwieszenia tej okładziny wykorzystując do tego kratkę w podszybiu :!: A tak swoją drogą to okazało się, że mam urwaną uszczelkę prawie na całej długości (to miękkie od twardego). Czy wie ktoś gdzie mogę dostać taką uszczelkę(najlepiej gdzieś w mojej okolicy) i jaka mniej więcej byłaby to kwota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zwłokę ale dodam fotkę dopiero w niedzielę ponieważ jestem na wyjeździe i mam jedynie mobilny dostęp do internetu ;)

 

Dodano: 25 sie 2013 - 16:45

Proszę bardzo tu jest fotka. W miejscach zaznaczonych na czerwono przebiłem dziórki i przeciągnąłem opaskę zaciskową. ;)

post-48938-0-58968800-1377441927_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem użyć czarnej, ale na stanie miałem jedynie za krótkie, a to jest taka prosta robota, że zawsze można wymienić na nową :D A co do hałasu to ja nie odczułem zmian.

Edytowane przez dcst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Zrobiłem to samo co Panowie. U mnie w kabinie tak samo cicho jak wcześniej.

Mam za to inny problem, czy po podwieszeniu tej osłony za pomocą trytek plastikowa osłona (ta z kratką) nie odeszła wam do szyby? U mnie zrobiła się luka, boje się, że teraz przy plastiku będzie się przelewało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoczne brakuje zaczepu pod plastikiem, albo jest uszkodzony skoro nie trzyma podszybia. A tak swoja drogą, to pomysł z opaską ja bym traktował jako prowizorkę, do czasu nabycia nowej uszczelki i zamocowania jej jak być powinna.

Moim zdaniem to druciarstwo, choć tu zamiast drutu zastosowano plastik....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, dziś wymontuję plastik i zobaczymy co jest pod spodem.

 

Tak jak zostało to wyżej napisane, problem nie leży w uszczelce. Ona jest na tyle elastyczna, że nie stanowi żadnego oporu. Problem leży po stronie elementu wygłuszającego na którym zjaduje się uszczelka. Ten element opada w dół, a dostęp do niego jest utrudniony przez silnik. Ciężko mi jest powiedzieć czemu on opada, pewno odpuścił jakiś element mocujący.

 

Odnośnie mojego pytania z postu wyżej, nawet jeżeli plastik odstaje od szyby to niżej jest jeszcze uszczelka, więc nic nie powinno przeciekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!