Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam wrażenie, że auto mi lekko nurkuje po wymianie kompletu na tyłe w Megane II grandtour, kupiony komplet nie jest oryginalny, więc być może dlatego. Przed wymianą na oryginalnych częściach miałem wrażenie, że auto hamuje 4 kołami, teraz przód zaczął się pochylać. Czy da się z tym coś zrobić?

Dodam, że ręczny łapał wcześniej po jednym dwóch tryknięciach, teraz 4-5. Jeśli chodzi o ręczny, to auto hamuje, czy dobrze trudno stwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wymiana tarcz tył:

1. Zdjąć zacisk i klocki (jak w instrukcji wymiany klocków dostępnej na forum)

2. Odkręcić jarzmo (dwie śruby, uwaga - to prawdopodobnie będą śruby Torx i potrzebna będzie nasadka Torx-E)

3. Zdjąć kapselek osłaniający śrubę piasty

4. Odkręcić śrubę mocującą tarczę do piasty (nasadka chyba 30)

5. Zdjąć tarczę

6. Oczyścić piastę (nie smarować)

7. Nałożyć nową tarczę (tarcza z łożyskiem i pierścieniem ABS w komplecie), dokręcić wstępnie z wyczuciem (15Nm) i dociągnąć momentem 280Nm. Uwaga - zalecane jest zastosowanie nowej nakrętki (może być w komplecie z tarczą lub do dokupienia osobno). Założyć kapselek osłaniający śrubę piasty (może być nowy w zestawie, jak nie ma to bez problemu można wykorzystać stary)

8. Założyć i przykręcić jarzmo (zalecane zastosowanie kleju do śrub, ja stosowałem niebieski o średniej sile żeby demontaż nie wymagał podgrzewania). Moment dokręcania śrub 105Nm

9. Założyć klocki, przykręcić zacisk oczywiście wcześniej wkręcając tłok zacisku - instrukcja wymiany klocków dostępna na forum (śruby prowadnic powinny być nowe w zestawie z klockami) - śruby prowadnic dokręcić momentem 36Nm

 

Film instruktażowy, który obrazuje jak to zrobić dostępny

. Co prawda dotyczy Scenic I ale tam sytuacja wygląda podobnie. Mi ten film bardzo pomógł. Edytowane przez darek_fsw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zbieram się do wymiany klocków i tarcz z tyłu Megane II ph I( 1.9tDi). Mechnik Zaproponował mi 350zł za jedną tarczę. Sam znalazłem w innym sklepie tarcze o 100zł tańsze. Możecie mi powiedzieć czy te tarcze czymś się różnią bo na moje oko są takie samę i aż dziwna tak duża różnica w cenie:

 

Ate w intercars

W Iparts te same ATE 24.0108-0114.2 kosztują 254zł.

Mógłby się ktoś wypowiedzieć skąd ta różnica w cenie?

Alternatywą są tarcza hamulcowa BOSCH 0 986 479 278 w iParts za 281zł.

Które lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na znanym portalu aukcyjnym można kupić oryginalne zestawy poniżej 400 zł za komplet (firmy sprzedające części do Renault). Uwaga - te zestawy nie zawierają nakrętek piasty i dekielków. Dekielki spokojnie da się odzyskać stare. Nakrętki około 15 zł za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem OEM Renault i w zestawie nie było nakrętki oraz dekielka.

Co dziwne oryginalne "blaszki" klocków ATE z zestawu nie nadawały się do założenia - były niedopasowane, luźne.

Przeczyściłem i założyłem stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał przedmówca - zestawy OEM Renault nie zawierają dekielków i nakrętek. O takich zestawach pisałem, dlatego od razu uprzedziłem czego nie będzie w zestawie. Wg informacji od sprzedawcy za oryginalny dekielek (jedna sztuka) trzeba zapłacić 70zł (cena zaporowa), za nakrętkę 20zł (nie sprawdzałem czy te informacje zgadzają się ze stanem faktycznym). Wychodzi z tego 2x90zł dodatkowego kosztu. Dlatego pozostałem przy starych dekielkach a nakrętki kupiłem jako zamiennik za 30 zł za komplet.

Edytowane przez darek_fsw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

A ja mam pytanie odnośnie nakretek. Czy koniecznie zmieniając tarcze na nowa(z łożyskiem) to musze tez wymienić nakretki? Zastanawiam sie dlaczego w wersji org tarcz renault nie ma nakrętek a w pozostałych są? Niestety dość pilnie potrzebuje wymienić tarcze i mam sklep pod reka ktory ma zestaw tarcz oem i klockow i zastanawiam sie nad koniecznością dokupienia nakretek. Sam planuje wymienić tarcze.

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!