Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana rozrządu z KZFR czy bez?


megan_pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sam, będę wymieniał w warsztacie faktycznie mają upusty i może zrobię tak jak mówisz, już z nimi gadałem rok temu, polecają zestawy INA + nie pamiętam jakie pompy. Jutro zadzwonię i dowiem się dokładniej.

 

Zdałem sobie sprawę, że wypada mi też wymienić pasek akcesoriów i rolki (w książce też co 6 lat), sporo tego :/. Jak rozumiem, chodzi tu o pasek klinowy + rolka napinacza.

 

Dodano: 05 mar 2014 - 21:42

I powymianie, gwarancja na wszystko jest, rozrząd komplet renault + pompa wody SKF, pasek akcesoriów i napinacz renault, klocki i tarcze przód (akurat to od ATE, sam kupowałem) wymieniono mi wszystko z częściami za 1200zł (tarcze i klocki kupiłem za dodatkowe 400zł), w ASO za sam rozrząd zapłaciłbym tyle i to w promocji. W cenę wszedł również nowy płyn chłodniczy.

 

Warsztat na Legionów 125 w Łodzi, to już 3 moja wizyta tam i jak narazie jestem bardzo zadowolony.

Edytowane przez megan_pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam kupiłem megane II 1.6 2004r 240tys (przebieg oryginalny, po 3 dniach wymieniłem rozrząd wraz z pompą wody 350zł+ robocizna. Po przejechaniu 20km cos stukneło, coś puknęło i silnik zaczął pracować jak zimny diesel i co się okazało... strzeliło KZFR - cena 450zł + robocizna, wiec pytanko czy przy wymianie rozrządu mechanik mógł coś uszkodzić czy nie ma to żadnego powiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich.

Czeka mnie wizyta u mechanika ponieważ mam objawy identyczne jak w filmie poniżej:

Kupując auto otrzymałem info, że rozrząd był już wymieniany-niestety nie otrzymałem FV.

Wiem już, że to raczej napewno KZFR, ale pytanie brzmi-czy należy też przy okazji wymienić rozrząd czy wystarczy samo KZFR?

Koszt części zamiennych już koledzy wcześniej wymienili, co do koła to też ok. 500 pln no i oczywiście robocizna.

W poniedziałek wieczorem oddaje samochód do mechanika i baaardzo był bym wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując auto otrzymałem info, że rozrząd był już wymieniany-niestety nie otrzymałem FV.

Dla twojego bezpieczeństwa rozrząd bym wymienił, ponieważ sprzedawcy często kłamią aby sprzedać samochód, zwłaszcza jak nie ma na to dowodów. Zaoszczędzisz kilkaset złotych teraz, a stracisz kilkadziesiąt jak pęknie pasek.

500zł to trochę drogo za koło. Ja ostatnio robiłem to samo i wyszło mnie:

ROZRZĄD ORYGINAŁ RENAULT 130C17529R (PASEK-ROLKA PROWADZĄCA-ROLKA NAPINAJĄCA-ŚRUBA)

KOŁO ZMIENNYCH FAZ ROZRZĄDU ORYGINAŁ RENAULT 7701478505

POMPA WODNA DOLZ R-216 (oryginał jest za drogi dla mnie)

DWIE ZAŚLEPKI DO WAŁKÓW ROZRZĄDU (MAŁA, DUŻA nieoryginalne)

cena z przesyłką za pobraniem 539zł + 350zł wymiana. Przy twojej cenie 500zł za koło to można powiedzieć, że za części do rozrządu zapłaciłem 39zł :)

Podsumowując, na twoim miejscu wymienił bym rozrząd, ponieważ to jedna robota z wymianą KZFR.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mireczek01 wymieniłem wszystko łącznie z KZFR i pompą wody, do tego doszły klocki z przodu-całość wyszła mnie z robocizną 1340 PLN więc nie jest źle. mam jednak inny problem mianowicie zdarza się, że gdy silnik jest zimny to mam problem z odpaleniem. O ile nie słychać już zgrzytu(wymienione KZFR :D) to sporadyczny problem przy odpalaniu pozostał:/ czytając forum mam wrażenie, że to wspominiany w wielu wątkach czujnik położenia wału, albo czujnik temp.... i znowu się zaczyna. ale i tak lubię swoją megi :)

Edytowane przez LukaszS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Dnia 2.03.2017 o 20:28, mireczek01 napisał:

Cięcie.

 

Znalazłem na forum jeszcze inną możliwość, zapchany filtr paliwa lub pompa paliwowa-u mnie czuć czasami delikatną woń paliwa, a poza tym zauważyłem, że jak mam mniej paliwa w baku to ciężej mu się odpala-muszę mieć paliwa więcej niż 1/4 zbiornika. Poza tym przeczyściłem przepustnicę i czujnik położenia wału i sprawdzenie na kompie czy nie ma jakiś błędów- koszt ok 100 PLN 

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być pompa z filtrem, jeżeli filtr jest zapchany to przy pustym zbiorniku może być problem - piszę teoretycznie ponieważ z takim przypadkiem osobiście nie miałem do czynienia. Czasami jak czuć paliwem to przeważnie jest to niedopalone paliwo podczas odpalania. Kiedy miałeś wymieniane świece i jakie masz ceki sagem czy inne? Na kompie pokazało by uszkodzenie cewki czy świecy, ale nie pokaże tego gdy np.. świece się pomału kończą.

2 godziny temu, LukaszS. napisał:

czujnik położenia wału

Czy sprawdziłeś też czujnik położenia wałka rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 25.02.2018 o 15:09, mireczek01 napisał:

Może to być pompa z filtrem, jeżeli filtr jest zapchany to przy pustym zbiorniku może być problem

zauważyłem, że czuć to przy mniejszej ilości paliwa. Świece wymieniałem stosunkowo niedawno, nie pamiętam teraz jakiego rodzaju wstawiłem. Co do cewek nie wymieniałem i nie wiem jakie są. Komp nic nie pokazuje, zero komunikatów. Przeczyściłem przepustnicę i czujnik położenia wału- przynajmniej to zleciłem w warsztacie, a czy to faktycznie zrobili tego już na 100% nie jestem pewien ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2018 o 12:55, LukaszS. napisał:

-u mnie czuć czasami delikatną woń paliwa, a poza tym zauważyłem, że jak mam mniej paliwa w baku to ciężej mu się odpala-muszę mieć paliwa więcej niż 1/4 zbiornika.

Podobny objaw miałem przy nieszczelnym elektrozaworze odpowietrzenia filtra węglowego. Wtedy paliwo wraca się do do baku i odpalanie jest dłuższe.

Bardzo łatwo go sprawdzić. Wężyk z przepustnicy do elektrozaworu i dalej do filtra węglowego pod samochodem. Ten filtr działa również jak zawór trzymając ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
Dnia 12.09.2018 o 23:58, jabrze napisał:

Raczej elektrozawór KZFR.

 

hmmm tego chyba jeszcze nie wymieniałem...a czemu sądzisz że to elektrozawór? udało mi się nagrać dźwięk podczas odpalania

 

 

Edytowane przez LukaszS.
dopisanie do postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Kupiłem tydzień temu swoją Megane, w niemczech, wg.naklejek rozrząd do zrobienia za 20 tyś.

Robię go w przyszłym tygodniu, zastanawiam się jak w tytule - czy wymieniać z KZFR?

Przebieg 206 tyś, nie mam info czy było koło kiedykolwiek zmieniane, odpala, jezdzi normalnie, nic nie słychać niepokojącego. Mechanik też twierdzi że nie wymieniać.

Jak u Was było?

Pzdr

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!