Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Check injection + brak mocy + szarpanie + kontrolka silnika


Rekomendowane odpowiedzi

samochód mam od 2 lat, świec nie wymieniałem, niedługo tylko świece mi zostaną w tym aucie :P

 

zrobiłem 42 tyś. bez wymiany świec, z tego 36 tys. na gazie (po kupnie zagazowałem), chyba będą to świece, kompletnie o nich zapomniałem lool

Edytowane przez Blaschka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece wymienię sam? Mam na myśli czy muszą być odpowiednio dokręcone, czy po prostu wystarczy dokręcić z wyczuciem, żeby jej nie przekręcić? Nigdy tego nie robiłem a jeśli nie muszę nie chcę dawać zarobić mechanikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dopiero dzisiaj wymieniłem świece, (takie jakie były wcześniej) NGK BKR6EZ, przypominając że również 2. i 3. cewka jest wymieniona na BERU, niestety nadal to samo, póki jest zimny to nic się nie dzieje, jak się trochę podgrzeje już nie chodzi równo i nie ma tej mocy. Dodatkowo zauważyłem (nie wiem czy już nie jestem przewrażliwiony i być może wcześniej też tak było) że po odpaleniu silnika (po 2 dniach) załączył się wentylator przy chłodnicy. Komunikat o błędzie taki sam jak w temacie , po kilku minutach SERVICE znika a ikona engine miga i ponownie świeci stale i wraca SERVICE.

Nie wiem czy wymienić jeszcze 2 cewki czy jechać na kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u elektryka samochodowego, skasował 10 błędów, i już wszystko jest OK, stwierdził, że wina świec i kazał mi wyjąć te co wkręciłem NGK, ponieważ nie sprawdzają się w tych samochodach. Kupiłem tak jak mi zaproponował świece EYQUEM RFN58LZ (francuskie) takie jakie zakładane są standardowo. Koszt tej świecy to 9 zł. Po niedzieli wymienię je na nowo . W sumie na gazie nie chodzi jak wcześniej ale podejrzewam, że wystarczy regulacja, a objawia się tym, że po przełączeniu na gaz zaświeciła się kontrolka ENGINE, przełączyłem na benzynę i po chwili zniknęła, spróbowałem tak 2 razy więc ewidentnie coś z instalacją LPG teraz jest.

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za udzieloną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!