Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sugestie i spostrzeżenia dot. forum


elektriko

Rekomendowane odpowiedzi

OhneDich, ta kwestia już chyba była poruszana i pomysł nie przeszedł <ok>

 

Ja podczas przeglądania zdjęć z Krzepic tak sobie pomyślałem czy nie można by zrobić jakiejś przeglądarki do zdjęć, bo klikanie w każde z osobna jest mało wygodne. Myślę, że "poprzednie/następne" w jednym oknie by znacznie pomogło w przeglądaniu zdjęć nie tylko z Krzepic, ale i innych spotkań :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam jedną Sugestie <ok> Czy można by np ,,podzielić" forum na sekcje?? np lubuskie,wielkopolskie itd itd?? Czy to byloby dobre jak sądzicie

Już jest taki podział, są grupy regionalne, poproś o dołączenie Ciebie do odpowiedniej.

http://megane.com.pl/groupcp.php

Wchodzisz do danej grupy i klikasz na "Dołącz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie będę zakładał nowego tematu, dopisze tutaj:

 

Cytowanie całości pod postem - problem znany od początku istnienia forum ale ciągle nie rozwiązany. Czy nie ma technicznej możliwości zablokowania takiego działania? Np. ukrycie ikonki "Odpowiedź z cytatem" w ostatnim napisanym poście?

Już wyżej pisałem że tylko używam forum, a od strony technicznej jak to wszystko działa nie wiem za wiele, także proszę o łopatologiczne wytłumaczenie :D

 

P.S. Wiem że trzeba przeczytać regulamin itd. ale jakby nie było technicznie możliwości cytowania całości to nikt by tego nie robił - tak myślę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak wyobrażasz sobie wtedy możliwość cytowania kogokolwiek? Kopiowanie i wklejanie tekstu? Wyłączając opcję "Odpowiedz z cytatem" wyłączasz całkowicie możliwość cytowania. Nie da się tego rozgraniczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carek, chodzi mi o to, żeby wyłączyć tą funkcję w ostatnim napisanym poście. Nie chodzi o wyłączenie kopiowania.

Podam na przykładzie to może się trochę rozjaśni.

Teraz odpowiadam na posta Sergiusza z godz. 13:40, ale nie ma w nim ikonki "Odpowiedz z cytatem", natomiast gdybym chciał zacytować całą Twoją wypowiedź z godz. 13:33 to tam funkcja cytowania już jest możliwa.

Spójrz na obrazek:

post-9001-1243254533_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony informatycznej byłoby to możliwe, lecz wiązałoby się ze zmianą kodu forum (konkretnie pliku viewtopic.php). Należałoby tam napisać funkcję, która sprawdzałaby, czy konkretny post jest ostatnim w danym temacie, jeśli tak, to po prostu nie pokazywałaby ten ikonki, jeśli nie jest ostatnim to pokazuje ikonkę. Jednak nie jestem pewien, czy administracja byłaby w stanie takie coś zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o tym też wspomniałem na początku. Znowu by trzeba pisać funkcję, która sprawdza czy został zacytowany cały post itd no ale ja się na tym nie znam i nie będę wypowiadał.

Próbuję tylko znaleźć sposób na usprawnienie działania forum :D

Nie wiadomo też, z której funkcji korzystają cytujący w całości: czy z cytowania selektywnego czy z odpowiedzi z cytatem, ale tego pewnie się nie dowiemy i dlatego najlepszym rozwiązaniem byłoby zablokowanie "odpowiedz z cytatem" i ograniczenie cytowania selektywnego. Jak się nie uda to trudno, moderatorzy też muszą coś robić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sergiu83. Nie bardzo sie z toba zgadzam. Owszem, piszącym "gawędziarzom" mozna podziękować. Tylko wykonanie tego jest w zasadzie niemożliwe. Bo kto to ma niby oceniać. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem jakichkolwiek działań "uznaniowych" np. przez zarzadzających forum, bo nie zwsze piszący umie przekazać to o co mu chodzi. A forum jest przede wszystkim dla osób, które maja problem i szukają odpowiedzi. Jedyne co jest możliwe to podział tematycznych działów forum na "zielonych" i "czujących się mocno w tym co piszą" (oczywiście może im sie tylko tak wydawać). I w takim podziale Admin może przemieszczać całe tematy pomiedzy tymi poddziałami. Jest to pewien pomysł, ale nie do końca jestem pewien jak z jego skutecznością. Ten cały problem jest na wszystkich forach i jak dotąd nikt nie znalazł złotego srodka. A odnosnie cytatów z poprzednich postów to uważam, ze teraz jest ok. Średnio inteligentny człowiek wie, ze cytaty na forach służą tylko temu by wiedziano czego lub jakiej wypowiedzi dotyczy odpowiedź pod cytatem. A jak ktoś tego nie rozumie to się cytat tnie. I dobrze. Jeszcze inną sprawa jest fakt, że nie wszyscy potrafią się biegle posługiwać komputerem i czasem nie portafią zrobić tak jak by chcieli. To też trzeba zrozumieć. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!