Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z dachem w megane cc


Rekomendowane odpowiedzi

CzeSC. Kupując niedawno swoją meganke znalazłem dwie śruby w schowku z wyłamanym kawałkiem elementu w które były wkręcone. Wczoraj zlokalizowałem gdzie powinny one być. ∆ak sie otwiera dach to są to kawałki rygli nad glową w części dachu. Na śrubach tych są gumki. Jest to taki odbój. I teraz mam pytanie. Czy mieliscie taki problem? Jak to można połamac? Czy raczej był to dzwon czy czasami sie te elementy łamią? I co teraz zrobic? Chcialbym dokupić same te magnezowe czy żeliwne elementy z zawiaskiem a nie caly mechanizm za który chcą na aukcji 700 zł. Moze ktoś z Was ma dach w częściach i ma te elementy zbędne. Chętnie odkupię.

 

Dziekuję i pozdrawiam Atło

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.6 - pl-literki Aston76

post-67809-0-85534000-1392809830_thumb.png

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej po dzwonie jest w tej aukcji masz tanio dach może gości będzie chciał odsprzedać same rygle w razie czego to mam blisko do niego (sąsiednie miasto ) zawsze możesz kupić cały dach to Ci to wykręcę i wyślę pocztą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atobek: Jesli chodzi o fachowców to raczej w serwisie renault. Z tego co wiem to wiekszosc osobo na forum sama kombinuje... jest troche dokumentacji i mozna cos samemu wymyslec-trudne to nie jest. CO do samych rygli to szwagier jak kupil swoją to tez jeden z rygli byl pekniety i kupil na szrocie chyba za 100zl. Wiec popytaj na szrotach a napewno cos trafisz w normalnej cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mi poszukać kogoś z ASO ktoby się zajął taką regulacją po pracy ;)

Dziękuję za pomoc. Ma ktoś z Was może jakiś manual (instrukcję obsługi) jak się do takiej regulacji zabrać? planuję wyjąć uszczelki, ustawić wszystko żeby wszędzie były równe, małe odstępy i wtedy wsadzić spowrotem uszczelkę. mam nadzieję że dam radę. Jeszcze pytanie: Czy uszczelka środkowa (nad szybą w drzwiach) może sie kurczyć? Myśle że powinna dotykać uszczelki przedniej i tylnej a u mnie są tam szpary ze jak siedzę w środku to widzę niebo ;). Po to kupilem kabrio zeby oglądać niebo ale nie przez szpary ;) Pozdrawiam Atłobek

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Trochę o tym czytałem i wiem że są jakieś linki itp. Najpierw wkręcę nowe rygle, na które czekam. Nie wiem jak Ci się Wydma odwdzięczę za ten link ;), później mam zamiar wyjąć wszystkie uszczelki i jeszcze raz je dokładnie założyć i nasmarować. A dopiero wtedy porobię zdjęcia i zadam więcej pytań. Czy tylna klapa po zamknięciu powinna mieć luz tak z centymetr, półtora? Czy też gdzieś ją się dociąga na zamku lub odbojach? Pozdrawiam, Atłobek

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rygle zapłaciłem 250 zł. na niemieckim ibeju też widziałem po 125 za sztukę + chyba 75 wysyłka. Dziwię się że te uszczelki górne są takie krótkie. I szumi mi strasznie okno nad głową ale już na tym forum wyczytałem jak sie reguluje szyby boczne ;). Jutro moja Renia idzie do warsztatu wiec dowiem się wreszcie czy to był dobry zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!