Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z dachem w megane cc


Rekomendowane odpowiedzi

Uszczelek to raczej nie wyjmuj. Ich sie do regulacji nie wyjmuje. To szyby regulujesz do uszczelek a nie na odwrót. Tak jak powiedzial Wydma: zrób fotki, zaznacz gdzie masz szpary a doradzimy gdzie i co poprawic. CO do tej szpary ktora masz na gorze to faktycznie ta uszczelka jest troche przykrótka. Ten sam problem mam po stronie pasazera ale jest bardzo malutka i taki sam problem ma moj szwagier. Ale sa one na tyle male ze w niczym nie przeszkadzaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie. Dziś oddałem Megi do warsztatu. Warsztat jest własnością bylego kierownika z ASO Renault wiec Pan widać że się zna na rzeczy. Jednak nie na dachach. Robie ogólny przegląd czy na minę się nie nadziałem. Powiedział mi ten człowiek że jest ktoś w Wawie co sie wyspecjalizował w CC i nie jest makabrycznie drogi. Bedę go szukał ale tak czy inaczej myślę że z Waszą pomocą sam dam radę. Pomyślałem że może dokupię jedną taką uszczelkę i dotnę po tym centymetrze i dołożę. Pożyjemy, zobaczzymy. Czekam na rygle. ;) Miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej wspominałem Renia poszła do warsztatu. Pierwsze Info od mechanika: samochód był bity, jakiś blacharz odwalił robotę. Źle jest pospawana i niezabezpieczona. Pęknięta tylna sprężyna, koniec klocków i tarcz. Cieknie uszczelka pod zaworami itd... Ja nie wiem jak można sprzedawać samochód i kłamać w żywe oczy. Mam do sprzedania swojego opla i naprawdę wszystko na bieżąco robiłem. Myślałem ze jak ja jestem uczciwy to jakaś siła wyższa pomoże mi także w zakupie. ech... A teraz bardziej pozytywnie. Nie pozbędę się tego samochodu tylko go dopieszczę. Lubię te 163 konie :). Poza tym już trochę pracy w niego wsadziłem. Przyszły rygle wiec jak tylko odbiorę Megi to wymienię te części. pewnie od razu się poprawi geometria (czy jak to nazwać) dachu. No i czeka mnie druga wizyta ale już u blacharza. Trzymajcie kciuki, prosze ;) Pozdrawiam Atlobek

 

Dodano: 26 lut 2014 - 12:17

Wydma: na czerwono uszczelka a na niebiesko szpary. gdyby byla dłuższa o 2-3 cm nie byłoby problemu

Tommi3737: http://allegro.pl/uszczelka-dachu-gorna-prawa-megane-ii-cc-cabrio-i3997941132.html

żeby było tylko jedno łączenie to trzeba by kupić pewnie dwie i jedna osoba by przedłużyla te uszczelki z tyłu druga z przodu. mozna też gdzies pomiędzy zrobić pewnie wstawkę ale byłyby dwa łączenia. Chyba że się nie da bo np. są jakieś ograniczniki na końcach w dachu. nie oprzyglądałem sie jeszcze.

 

Dodano: 26 lut 2014 - 12:18

ech... załącznik

post-67809-0-02994200-1393413498_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety moja. Wiem że poduszka strzeliła w fotelu ale pewnie też w kierownicy bo z tego co zauważyłem to kierownice w tym modelu były jasne :)

Teraz mam nauczkę że trudno trafić na uczciwego sprzedawcę a co do sprężyn to dowiem się od swojego blacharza co i jak i będę się odzywał ewentualnie. Ile byś za nie chciał?

 

Dodano: 03 mar 2014 - 22:00

Cześć. Jeszcze samochód stoi w warsztacie więc nic nie mogę przy nim dłubać. Dla mnie taka sytuacja to jakiś koszmar. Zbieram części a nie mam gdzie ich wstawić. Poza tym jak odbiorę od tego mechanika to zaraz wstawiam do blacharza. W międzyczasie proszę powiedzcie mi czy jak otwieracie/zamykacie dach to ruch tylnej klapy jest cały czas równostajny? U mnie w pewnym momencie cos przeskakuje. Pewnie kolejna usterka. Macie pomysł co to może być? Moze ktoś z Was też tak miał i już to ogarnął. Po co wyważać drzwi raz już otwarte ;) Pozdrawiam. Atłobek (ech, polskie literki to dla mnie koszmar ;)) Ale można? Można.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam właśnie podobny problem co "Atlobek". Od strony kierowcy w jednym miejscu gdzie zaznaczyłeś na niebiesko na zdjęciu również mi przecieka i dostaje się woda na siedzenie kierowcy. Miałem wymieniane ograniczniki i się zastanawiam czy przy wymianie ograniczników nie należało ustawić jakoś drzwi albo samych szyb zeby były zgrane z uszczelką. Teraz występuje lekka szparka, przez którą dostaje się woda i zamiast leciec korytkiem w dół wzdłuż bocznej strony szyby przedniej to zcieka mi na siedzenie... Może jakieś sugestie jak problem rozwiązać. Czy wymienić uszczelkę czy może jednak jakoś się da wyregulować szyby?? Proszę o pomoc bo strasznie mnie irytuje to a ogólnie z autka jestem zadowolony bo stan techniczny jest b.dobry jedynie małe mankament.

 

p.s a tak wogóle Atlobek to mamy takie same autko jeśli chodzi o kolor lakieru i wnętrze....

Edytowane przez mateuszg1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym miejscu mi przecieka. a szyba przednia jest troche wyżej od drugiej. Znalazłem na forum że regulacje można wykonać od dołu drzwi. Są dwie zaślepki. Jutro spróbuje. A jak możecie mi poradzić to jaki koszt wymiany tych uszczelek przy drzwiach? Chciałbym powymieniać bo przy wyższych prędkościach tj. 140km/h szumi? Chciałbym też wymienić uszelki przy tylnik szybkach które łączą się z przednimi szybami. Jakie koszty są tych uszczelek jeśli ktoś wymieniał?

post-65230-0-06602400-1394307854_thumb.jpg

post-65230-0-35050100-1394308232_thumb.jpg

post-65230-0-85331600-1394308248_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Zrob zdjecia z zamknietym dachem gdzie ci cieknie woda i zaznacz na obrazkach to jakos...1 cm róznicy ma znaczenie.

2)Jesli szyba kierowcy zamyka ci sie dobrze to musisz podniesc tylnią tylną w tej sytuacji. to znacznie prostsze niz opuszczanie przedniej.

3)uszczelek raczej nikt nie wymienia-ja o nikim takim nie slyszalem. Mysle ze to juz ostatecznosc ale jest wiele innych metod-jednak trzeba zaczac od regulacji-ta w 90% przypadków rozwiazuje problem.

4)tych uszczelek ktora lacza sie z przednia szyba na 99% procent nie wymienisz samych. Musisz kupic cala szybke tylnia z ta uszczelka

5)Szum powyzej jakiejs predkosci to norma-wszystko zalezy jak glosny...sam z tym od dawna walcze i nie jest to prosta sprawa

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommi, widzę że będziesz mi tutaj pomocny. Jeśli chodzi o strone kierowcy to tak jak na obrazkach widać musiałem opuścić szybę od strony klamki. Zrobiłem to i to łatwym w miarę sposobem. Tak jak napisałem że poniżej drzwi są dwie śrubki które trzeba albo dokręcić albo odkręcić. Jedynie muszę poprawić bo spadła mi końcówka śrubokręta i została w środku <szukaj> (nie zdara). Drzwi pasażera są ok, przynajmniej tak wyglądają a tylnia tylna mała szybka nie. Napisałeś ze tylnią tylną szybke można łatwym sposobem podnieść. Powiedz proszę jak to zrobić napewno to by mi pomogło ;)??

Jeśli chodzi o uszczelkę przy małych szybkach to jej cześć się zdejmuje przynajmniej tak mi sie wydaje bo próbowałem odgiąć. Na allegro widziałem nawet chyba i dzisiai jw tej sprawie podzwonie ;) czekam na odp pozdro

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz post nr15. klik

 

Co do tej uszczelki pomiedzy szybami jak ci sie uda cos kupic/ustalic to daj znac. Jednak jak juz kupowac taka uszczelke to chyba nową ...

Jest jedna metoda-trzeba kupic rurke taką jak do spryskiwaczy i wsunąć ją w srodek tej uszczelki o której mowa-tam jest taka dziura w niej/kanał. W ten kanal wsuwamy tą rurke (dobrze posmarowac ciut olejem) dzieki czemu ta uszczelka sie troche odsunie...

Edytowane przez Tommi3737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!