Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z dachem w megane cc


Rekomendowane odpowiedzi

To co może być nie tak? Słabo trzymają zatrzaski po zamknięciu? Czy jakiś czujnik może być luźny?

 

Dodano: 09 maj 2014 - 12:08

Dlatego myślę że może być to wina tych uszczelek, któraś może słabo dociska, no nie wiem

 

 

Dziś po deszczu patrzałem na ten plastik od wewnątrz, ściągnąłem go i to na tych łączonych uszczelkach na dachu co są przecieka, któraś musi słabo dociskać, bo nie mam już innego pomysłu czemu kapie po tym plastiku!!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, ja myślę, że masz za bardzo podniesione szyby a nie za mało. One unoszę Ci dach i rozszczelniają uszczelki. Cała sztuczka polega na tym, żeby domknąć szyby a nie podnieść dachu.

Pokaż jeszcze jak wyglądają te metalowe sierpy na dachu... Ta metalowa konstrukcja - zrób zdjęcie z góry czy coś nie odstaje. To są tylko aluminiowe nakładki a pod nimi dziury.

Co do automatu to idzie to jak krew z nosa. Nie dlatego, że się nie da, bo w zasadzie już wszystko jest rozkminione a dlatego, że nie ma na nic czasu a inwestycje w warsztat są bardzo poważne. miesięczne oczekiwanie na narzędzia i takie tam... Ehh już przez tą zabawkę mam kompletną zaawansowaną narzędziownię elektroniczną. Teraz jeszcze pogoda mi nie służy a działam na dworze. Nie wszystko da się rozwiązać dobrymi chęciami. Poszukaj tematu 0 domykanie szyb w CC.

Fotele się nagrzewają jak głupie ale nie rozpękły mi się jeszcze ;) Plecy znoszą to gorzej ;)

Komunikaty z dachu mogą pochodzić z kilku miejsc. Jedno to krańcowy na przedniej szybie, inne to zamki w bagażniku (te po bokach) Jest chyba jeszcze jakaś krańcówka na plastikowej pokrywie pomiędzy kabiną a bagażnikiem.

Tutaj sprawdził bym, czy możesz unieść ręką przód dachu gdy zamknięty a później sprawdził bym czy te boczne zamki się blokują czy są otwarte. Może być tak, że na dziurach dach gdzieś wyskakuje z zamka i rozłącza krańcówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm co do pierwszego to ciezko stwierdzic-cos jakby czujnik któryś. Moze clip by cos pokazał-on mądry jest i w tej kwestii wszystko wie.

 

Co do ciekniecia-wrzuc fotke ze wskazaniem gdzie przecieka...

W poście 57 są fotki i zaznaczone gdzie przecieka.

 

Dodano: 13 maj 2014 - 13:42

subratri, fakt siedzenia grzeją, ale nie jest to od razu odczuwalne, ale czy bez różnicy jaka jest temperatura na zewnątrz będą grzać? Czy musi być chłodniej? Mają jakiś czujnik, czy coś podobnego?

Co do automatu to pewnie sobie odpuszczę już.

Czyli raczej tylną szybkę musiałbym delikatnie opuścić jeśli są zbyt wysoko? Teraz pytanie ile, aby nie były za nisko :-) , wiem że trochę pewnie ciężko coś takiego wytłumaczyć, pewnie metoda prób i błędów.

Co do dachu, to właśnie na nie równościach,polnych drogach piszczy mi i pokazuje aby sprawdzić dach, zamknąć itd. Widzę jak auto pracuje jak przejeżdża się przez dziury czy podjeżdża pod krawężnik. A co wtedy zrobić jeśli boczne zamki się luzują i puszczają? Do wymiany? Czy jak?

Dzięki za odpowiedzi!!

Tak naprawdę dopiero doprowadzam ten samochód do normalnego stanu, bo na zachodzie chyba nie wszyscy dbają o swe auta!! A jest już prawie GIT!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że nie dbają to fakt pewny.

Znajdź co zdechło później będziesz szukał lekarstwa. Z tego co udaje mi się wyczytać i zaobserwować najbardziej wreżliwe są zaczepy przy przedniej szybie.

Szyby to trzeba całościowo regulować. Tommi wkleił gdzieś na forum instrukcję do tego.

O piszczeniu dachu też jest dużo, trzeba by poszukać i poczytać.

A sam automat - jesli już kiedyś będzie to będzie pełnym modułem komfortu zapewne a cena...hmmm Niektóre klocki są drogie ale do tego jeszcze bardzo daleka droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problem z dachem rozwiązany, kolega Atlobek miał podobnie, w ryglu w dachu nie było tego bolca z gumą który przy zamykaniu wchodzi w zamek przy szybie, dlatego dach był nie stabilny i często piszczał alarm żeby zamknąć dach! Teraz tylko jeździć!!

Jeszcze tylnym szybką muszę się przypatrzeć czy wszystko jest OK!! Dzięki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dobrze tylko wtedy kiedy wszystkie szyby lekko unoszą dach...

 

Dodano: 19 maj 2014 - 00:20

 

Załączona grafika: IMG_20140421_145451.jpg

Jeśli masz jakiś pomysł co z tym zrobić daj znać.Dzięki za pomoc....

 

Co do tego zdjecia to cieknie ci od strony szyby bocznej czy od strony srodka auta? Bo zaznaczenie jest bardzo ogólne-przydala by sie strzalka albo zdjecie kiedy cieknie. Jedna z ostatnich metod jakie mozna zastosowac aby rozwiazac problemy cieknacej wody to wsunięcie w daną uszczelkę okrągłego węża-np.ogrodowego o odpowiedniej srednicy i giętkosci..

Znajomy w ten sposób uszczelniał całą przednią uszczelke. U ciebie problem chyba w tylniej. Uwaga-przy wkladaniu węża koniecznie posmarowac czyms sliskim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zaznaczyłem na tamtym zdjęciu (145451 jpg ) , te szczeliny w uszczelkach( na dachu). No i wydaje mi się że tymi szczelinami przelatuje woda do wnętrza auta, zdjęcie (145428 jpg ) które jest powyżej tego opisywanego, tam jest ten zawias, a woda leci po plastiku na koniec( też jest to zaznaczone na 1 zdjęciu (145434 jpg ) od góry)

A to że tobie szyby unoszą delikatnie dach nie powoduje że gdzieś jest jakaś nieszczelność?

W tej chwili jak zamontowałem nowe rygle w dachu jest trochę lepiej, ale pewnie jeszcze troszkę czasu będę musiał poświęcić tym uszczelką i szybą ;)

Edytowane przez ManOfSteel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No z dachem już jest OK!! Nic nie piszczy, nie stuka, nic nie alarmuje!! Ale nadal mam jeszcze problem z tymi uszczelkami,nadal gdzieś woda sobie przecieka i wlatuje do środka, chyba będę musiał kogoś poszukać z okolic Bydgoszczy aby pomógł, posprawdzał którą szybkę, w którą stronę przemieścić!! Może nie ma powodzi w aucie, ale jednak zawsze coś sobie tam kapie ;-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

wojmer raczej jest problem bo też mam dach do wyregulowania. Jedyna firma która kojarzyła temat to: http://www.autoreno.slask.pl/ jednak też nie mają z tym doświadczenia. Twierdzą, że jeśli samochód jest bezwypadkowy to powinni sobie z tym poradzić.

 

W ASO to mi kazali do dobrego blacharza iść żeby samochód naciągnąć bo pewnie po dachowaniu - jak powiedziałem że dach jest przykręcany do nadwozia to usłyszałem że mi ktoś naopowiadał głupot bo tak się nie robi ... dalej nie miałem ochoty z "inżynierem serwisu" rozmawiać.

 

Raczej będę próbował sam regulować - opis w dokumentacji jakiś tam jest. Zauważyłem że przy tylnym słupku śruby mocujące i ustalające go góra/dół jakby się poluzowały bo mocowanie się przemieściło (widać po lakierze na mocowaniu) przez co dach jest krzywo i cieknie choć się bez problemu zamyka i otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!