Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej do 1.4 16V


Michal98

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Mam okazję w promocji kupić Olej 5W40 K-Classic w Kauflandzie w cenie 65 zł za 5 l. Podobno rozlewany w Niemczech z pierwszego rafinatu.

Specyfikacja: A3-B4, SM/CF, normy MB 229.3, Porsche A40, VW 502 00/505 00.

 

Czy dołożyć trochę grosza i kupić jednak sprawdzony Elf/Lotos/Total, tylko czy będą one lepsze czy porównywalne?

 

Dodano: 24 cze 2014 - 15:10

W tym tygodniu muszę zakupić olej 5W40. Jak najtańszy spełniający parametry, proszę o ostateczną poradę co wybrać spośród:

1. Olej K-Classic sprzedawany w Kauflandzie (na opakowaniu- pierwszy rafinat z Niemiec) 5W40- A3-B4, SM/CF, MB229.3, Porsche A40, VW 502 00/505 00- 65 zł 5litrów.

2. Venol Active 5W40 (również rozlewany w Niemczech)- C3, A3/B3, A3/B4, SM/CF, MB229,31, Porsche, BMW Longlife,Ford WSS-M2C917A, VW 502 00/505 00, VW 505 01- 82 zł

3. Total Quartz 5W40- A3/B4, SM/CF, MB 229.3, BMW Longlife, Porsche, VW 502 00/ 505 00, Peugeot/Citroen B71 2296- 80 zł

Który będzie najlepszy z tych trzech?

Edytowane przez onifer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

Od trzech miesięcy mam Renault Megane 1.4 16v rok 2000 w benzynie (kombi). Jestem niedoświadczonym kierowcą i nie znam się na sprawach technicznych, dlatego chciałbym się upewnić jaki olej mam kupić do tego samochodu? Jeżeli mógłby mi ktoś pomóc, byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja mam Renault Megane 1 rok 2000 1.4 16v i zawsze myślełem że optymalnym olejem jest dla tego silnika olej ELF EVOLUTION SXR 5W30. I także taki olej mam w samochodzie. Czy to dobry olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Ja się podłączę do tematu.

 

Zbliża mi się wymiana oleju. Aktualnie jest wlany hydrosyntetyk Elf Evolution SXR 5W30 (stara seria z zieloną naklejką), był tam lany od jakiegoś czasu. Chciałbym również zmienić lepkość oleju. I tutaj pojawia się moje pytanie. Czy kontynuować lanie hydrosyntetyków (myślałem o ELF EVOLUTION 900 SXR 5W40) czy przejść na pełen syntetyk (myślałem o ELF EVOLUTION 900 NF 5W40 lub TOTAL QUARTZ 9000 ENERGY 5W40). Czy może lepiej dołożyć pare zł i wybrać Valvoline Synpower 5W40?.

 

Auto jest z '99 o małym przebiegu (to jest pewne), ale nie zauważyłem wycieków z silnika, od 25k km zagazowany). Którą drogą podążać? Czy ewentualna zmiana z hydrosyntetyka na pełen syntetyk wymaga wcześniejszego płukania silnika?

Edytowane przez pepedros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że olej ELF 900 SXR posiada normę Renault RN0700, a ELF 900 NF nie posiada. Czy ma to jakiekolwiek znaczenie? Czy przed zmianą na syntetyk i zalaniem Valvolinem płukać silnik czy nie ma takiej potrzeby?

Edytowane przez pepedros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o normę RN0700 - w tym konkretnym silniku nie ma to znaczenia - to norma dla nowych jednostek.

Płukać możesz, ale nie musisz - głównie płucze się po długich interwałach lub półsyntetykach 10W40, jeśli często wymieniałeś Elfa 5W30 to myślę że nie ma takiej potrzeby, choć zaszkodzić nie zaszkodzi.

Edytowane przez TomaszM
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!