Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana koła pasowego wału


robertokot25

Rekomendowane odpowiedzi

Tu akurat nie ma żadnych wątpliwości, jest głębokie wcięcie na wale na blokadę, ale co z wałami które takiego wcięcia nie mają np. 1,5 dci? Mają tylko spłaszczony wypust do oparcia o blokadę. Prawdę mówiąc pisząc swój pierwszy post w tym temacie miałem ten typ wału na myśli, sądziłem, że 1,9 ma tak samo. Serwisówka pisze by po wstępnym ustawieniu wału i wkręceniu blokady obracać wałem do momentu oparcia o blokadę. Rozumiem, że kręcąc w drugą stronę wał będzie odchodził od blokady i nie zablokuje się. Może jestem w błędzie i dlatego proszę o sprostowanie jeżeli nie mam racji. Miski w 1,5 nie ściągałem i nie wiem jak to wygląda na gruncie. Dla pewności zawsze do blokowania wału stosowałem śrubokręt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ustawianiu rozrządu nie kręcimy w drugą stronę !!! Niektóre auta mają blokadę z tyłu wałka. Fajnie jest w Hondzie i Citroenie :notacrook: tam do blokady kół napędowych stosuje się kołek ustalający :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ustawianiu rozrządu nie kręcimy w drugą stronę !!!

To doskonale wiem, ale ciekawi mnie czy w 1,5 dci blokada wału zablokuje wał przy odkręcaniu śruby koła pasowego, czy pozostaje tylko śrubokręt. Może jest ktoś kto to praktykował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zobaczę może zrobię to sam, ale pytałem ostatnio w większym warsztacie w którym nabijałem klimę, to tak :

50zł za wymianę koła pasowego

100zł za wymianę podpory półosi - podpora ma wytarte gniazdo w którym znajduję się łożysko i półośka drży i klekocze....

Teraz trzeba upolować używki w oryginale w dobrym stanie....

Od Laguna II, Scenica II i Megane III, Nissana Primery też będą pasować? byłby było od motoru 1,9DCI 92, 120, 130, 131km :

 

http://allegro.pl/kolo-pasowe-primera-laguna-ii-scenic-megane-1-9dci-i4304272316.html

 

bo widzę że używki od Laguny II można dorwać w lepszej cenie....

dlaczego Reanault podaje kilka numerów tego koła? dlatego że każdy numer jest np. do megany, scenia, laguny itp.? i każde z nich będzie pasować do meganki 1,9DCi F9Q?

 

Dodano: 30 cze 2014 - 23:39

Kupiłem używane koło pasowe oryginalne za 60zł, po montażu zobaczymy czy to był dobry zakup :)

 

Dodano: 07 lip 2014 - 22:28

Zakup oryginalnej używki (koło pasowe i podpora półosi) to był strzał w 10, no i w kieszni zostało sporooooo kasy :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ja wymieniając rozrząd w silniku 1.5 dci zatrzymałem się nad poszukiwaniem korka do blokady wału:) porozbierałem wszystko i nie odważyłem się ściągnąć koła pasowego, bo stwierdziłem, że jak nie będzie tam klina to bez blokady się pogubię. Dlatego też gdzie dokładnie znajduje się ten korek? Czy trzeba zdjąć rozrusznik aby do niego dojść a następnie mieć swobodny dostęp do koła zamachowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silniku 100 KM korek jest pod rozrusznikiem. Należy wymontować rozrusznik by wkręcić blokadę. Jednocześnie dzięki temu uzyskasz dostęp do wieńca koła zamachowego i dużym śrubokrętem zablokujesz wał korbowy przy odkręcaniu nakrętki na kole pasowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jany gwint. walczyłem z tym wszystkim dobre 5 godzin, to żeby zrobić taki rozrząd na gotowo wg serwisówki to przecież trzeba rozebrać pół samochodu na co schodzi z dwa dni... zastanawiam się z ciekawości ile taka wymiana schodzi doświadczonemu mechanikowi jeżeli robi wszystko jak w książce piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie trzeba rozbierać połowy samochodu. Wyjęcie rozrusznika to kwestia 10 minut. Nie jestem zawodowym mechanikiem a naprawy swojego samochodu traktuję jako hobby. Wymiana rozrządu łącznie z pompą wody zajmuje mi nie więcej niż 5 godzin. Po prostu trzeba wiedzieć jak się za to zabrać i znać kilka "myków" by sobie ułatwić dostęp do śrub które wydają się niedostępne. Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w podnośnik hydrauliczny którym podnosimy i opuszczamy w miarę potrzeby silnik. W nadkolu znajdują się otwory poprzez które przekładasz klucze nasadowe i odkręcasz określone śruby.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dodano: 08 lip 2015 - 22:28

Co sądzicie o tym? luz jak luz bo na boki paskiem nie rzuca ale bije tak jak by w jajo. czy jest mozliwe ze otwor kola pasowego jest tak wyrobiony że jest za duży na osadzenie na wale i stąd to bicie? czy jest to normalna sprawa i tylko sobie coś uroiłem. wrzuciłem filmik na yotube

 

 

Edytowane przez butcher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie może być jajowaty otwór, bo tam nie może byc luzu. Za tym kołem pasowym jest dolne koło zębate rozrządu, bez klinu i wszystko razem jest tylko dokręcone śrubą. Gdyby był luz, pozypałby się rozrząd. Może to tylko takie złudzenie, a może się rozwulkanizowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

U mnie rozrząd grozi zerwaniem a do tego koło pasowe wygląda jakby zaraz miało się rozpaść... Jak sądzicie, wymieniać czy jeździć jak umrze i samochód na części? Kosztował mnie 2,5 tysiąca.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 11 miesięcy temu...

Odkopię temat, sam wymieniałem u mechanika rok temu koło pasowe przy okazji rozrządu: wybralem za szrota jakieś używane koło, wtedy nie do końca wiedziałem, ze jak jest bez tłumika to będzie stukać. Teraz chciałbym je wymienić na coś cichego. I teraz jest pytanie: 

 

1. ktos sprawdzał te koło SNR? 

Widze na Alledrogo nowki za 250, oraz używane koła (pewnie oryginał) za 100 i nie wiem co wybrać. Jeżeli SNR jest dobry i nie będzie słychać bić to wole nówkę, ale jeżeli są bicia to będę ryzykował z używkami. 

 

Ktos przerabiał te firmę i moze polecić? One na pewno maja tłumiki drgań? 

 

SNR: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7370119940

 

uzywane: 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7138297968  http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6878743790

 

 

2. wymieniać samemu bez klucza dynamometryczny czy lepiej zostawić to mechanikowi? 

Edytowane przez Piwniczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!