Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MIIPhI zmiana języka z ELM327


Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam możliwość zmiany języka zestawem: ELM 327 1.5 bluetooth + ScanMaster ELM w samochodzie Renault Modus 1.6 16v rok 2006 (modelowo prawdopodobnie 2005). Instrukcja z pierwszego posta, wybierając port COM nalezy sprawdzić w menedżerze urządzeń (w windowsie: start\panel sterowania\menedżer urządzeń) jaki port jest przypisany naszemu fejsowi i taki wybrać w programie. Należy wejść w terminal, polączyć się i wpisywać po kolei. W moim samochodzie udało się ustawić tylko język angielski, przy próbie ustawienia polskiego pojawiał się francuski (sic!). Po wpisaniu rozłączyłem program,  wyjąłem fejsa, kluczyk, następnie zamknąłem dzwi pilotem i otworzyłem. Po tym język był już zmieniony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy może ktoś spotkał się ktoś z błędem przy "AT SH 743"?. Łączę się przez bluetooth plus Termite, niestety daje znak zapytania przy wgrywaniu. Model RMII z roku 2004.

 

 

AT Z
ELM327 v2.1
>AT SP 0
OK
>AT SH 743
?
>10 86
SEARCHING...
83 F1 7A 7F 10 11 

>3B 11 01 10
83 F1 7A 7F 3B 11 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Ktoś wymyślił jakiś patent na NO DATA? albo tym którzy mieli NO DATA przeszło?

ATZ

ELM327 v1.5

>ATSP0

OK

>ATSH743

?

>1086

NO DATA

>3B 11 01 80

NO DATA

 

Przy Angielskim to samo :/ Czy wersja 1.5 jest ok? czy trzeba szukać innego ELMa z nowszą? Próbowałem AT SH 743 albo z małymi literami i też zwraca znak zapytania. ELM 327, Megane II phII 2006 rok

Edytowane przez Gasiok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Gasiok napisał:

Czy wersja 1.5 jest ok? czy trzeba szukać innego ELMa z nowszą?

Nie istotne jest co jest namalowane czy jaka wersja się wyświetla ,

Chińczycy czy sprzedający naklejają sobie to co się sprzedaje a w środku rożnie to bywa .

Poczytaj tu 

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=15189&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Cześć, widzę, że temat już trochę ucichł, ale ja walcze, bo nabyłem Meganke.

Mam Elma w wersji 1.5 bluetooth. Interfejs się łączy i pokazuje odczyty w Torque PRO, podobnie wygląda to na PC, ale tylko w Termite - Scanmaster i PCMSCAN nie odczytują go.

Posługuje się instrukcją z 1 strony i wszystko idzie dobrze aż do momentu wpisania ostatnich 2 komend:

ATZ
00: ATZ
ELM327 v1.5
>ATSP6
06: ATSP6
OK
>ATSH743
09: ATSH743
OK
>1086
1086
10: UNABLE TO CONNECT
>3B110110
3B110110
UNABLE TO CONNECT
>

 

Jeśli chodzi o ustawienia Termite to port COM 5 (działa jako jedyny), Baud Rate 9600, Dołączaj CR

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Również mam problem z dwoma ostatnimi komendami.

Czy to będzie wina interfejsu?

Łączę się z prędkością 38400, przy 9600 wyskakują jakieś dziwne znaki.

Proszę o pomoc

BLAD POLACZENIA ELM.jpg

 

Sam sobie odpowiem i może to komuś pomoże. Najwięcej zależy jakiego interfejsu używamy.

Pierwszy najtańszy niebieski mini na BT przez androida wer 1.5 nie zadziałała

Drugi na USB win7 nie dokończył komend

Trzeci vgate BT i android z OBD terminal nowy zmienił za pierwszym razem na polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Udało mi się przez przypadek zmienić język w MIIphII, lecz nie za pomocą interface'u a będąc u mechnika z innym problemem, ale przez głupotę wspomniałem o zmianie języka, a mechanik dysponował programem, który akurat dwoma kliknieciami zmienił język na polski. Podejżewam, że nie weźmie za to zbyt wiele. Dla osób z okilic Wałbrzycha mogę podać namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, czy moze ktoś zarzucić jakimś świezym linkiem do kupna sprawdzonego OBD który działa w megane? Kupiłem Megane z 2003 sprowadzone z Francji i menu jest po francusku ale nie idzie zmienić żadnym interfejsem jaki mam:

 

1. OBD V1.5 kupione ze 2 lata temu na USB o takie: https://7.allegroimg.com/s512/014223/875eb29c490e95fd3366cf41f997 przy 4 komendzie czyli 1086 pokazuje NO DATA

2. OBD V2.1 (tak się zgłasza) na bluetooth z allegro: https://3.allegroimg.com/s512/03629b/ec1d25094e1b830f7ff7ec184263 przy 3 komendzie pokazuje "?" a dalej to juz tylko NO DATA

 

nie wiem czy moj samochod jest za stary żeby rozpoznał te 1086 czy to musi być jeszcze inny czytnik... Dlatego prośba o sprawdzonego linka.

 

Inna sprawa z Megane z 2007r. mojego ojca - na komende 1086 zwraca 5086 ale na tą ostatnią, niezależnie czy podaje dla angielskiego czy polskiego zawsze pokazuje NO DATA. W tym czasie jest długie piknięcie gdzieś z deski rozdzielczej, zegary zamrugają ale nic się nie zmienia... :( Raczej nie chodzi tu o szybkość wpisywania bo używam Termita przypisanego do klawiszy funkcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum dacii czytałem (tutaj też ktoś pisał ale w innym temacie), że najlepiej działa wersja USB z czipem PIC18F25K80, lub droższa PIC18F2480 USB.

Wersja 1.5 jakby co.

Edytowane przez Papf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!