Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MIIPhI zmiana języka z ELM327


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Kolego maciek123 a znasz może komendę na aktywację czujnika zmierzchowego? Bo Clip jakimś cudem nie chce go włączyć. Zresztą temat założyłem w dziale diagnostyka i nikt chyba nie miał takiego przypadku. Auto to Scenic II 2005r i wcześniej czujnik działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć.

Czymś takim: http://www.aliexpress.com/store/product/CNP-Free-Super-Light-Mini-ELM327-OBDII-Scanner-Elm-327-Version-2-1-Interface-for-Android/316255_32440079514.html poziomu komputera da radę zmienić język w Megance 2007 ? Z poziomu tableta próbowałem, ale ostatnie dwie komendy "no data" :(

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego czasu jest, jak dla mnie za mało...

Szczerze mówiąc nie wiem, jak Wam udało się wpisać tyle znaków w około 3 sekundy.

 

W/g pierwszego posta:

"10 86 (sesja extended - odpowiedź 50 86)

3B 11 01 10 (ustawienie języka - 10 = angielski, odpowiedź 7B 11)

Ważne, żeby 2 ostatnie wysłać szybko (bodajże 3 sekundy)."

 

Wiem, że to jest dla języka angielskiego...polski ma na końcu 80 zamiast 10.

Jest to 12 znaków, które trzeba dodatkowo zatwierdzić, czyli 14 kliknięć. Nie wiem, czy dobrze rozumuję, ale wydaje mi się to nie możliwe i pytam, czy da radę zrobić to laptopem bez ograniczeń czasowych ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to szybko należało wpisać ostatnią komendę (chociaż może przedostatnią też, ale ona jest krótka).

Ja jak robiłem zmiany to wcześniej ostatnią linijkę wpisywałem w edytor SMS (może być inny dowolny edytor tekstu) i kopiowałem do pamięci. Później tylko w terminalu OBD dawałem wklej i wklejało mi całą zapamiętaną wartość, którą zatwierdzałem.

Zarówno aktywację tempomatu, zmianę języka jak i zmianę przebiegu do serwisu udało mi się w ten sposób zrobić.

Edytowane przez krzysxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem robić według Waszych instrukcji i po wpisaniu kodu 10 86 mam odpowiedź 7F 10 12.

Ktoś wie o co może chodzić?

 

Aktualizacja:

Pomogło odłączenie klem od akumulatora. Po tym zmienił się język z francuskiego na angielski.

Edytowane przez pawelek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki wszystkim, a w szczególności tomerowi i warsowi. U mnie poszło z francuskiego za pomocą mojego starego interfejsu w wersji 1.4, zakupionego chyba z 5-6 lat temu, programowi scanmaster-ELM i staremu lapkowi. Ustawiłem tylko port com4 i reszta standardowe ustawienia programu. Wklepywałem wszystko bez spacji i w sumie, to nie wiem czy te 3 sekundy dotyczą ostatnich 2 wpisów czy tylko ostatniego, bo próbowałem chyba z godzinę albo i lepiej :) Już się prawie poddałem :mad: i wreszczie wyszło :notacrook: Wystarczyło zamknąć i otworzyć renię z pilota i jest po naszemu. Renia II phII z 2007 r.

Przed scanmasterem próbowałem pcmscan, który łączył się i nawet odczytał i skasował zamrożoną ramkę ale konsola nie reagowała. Potem przyszło na proscan 5.9 i też brak komunikacji. Dopiero scanmaster reagował w pełni, tylko trzeba było kilkdziesięciu prób, aby cieszyć się komunikatami w ojczystym języku. Wydaje mi się, że to jaki progam zadziała zależy od konkretnego ELMa.

Edytowane przez sanjarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!