Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Witam,

dopiero stałem się posiadaczem renault, więc witam wszystkich forumowiczów.

Czytałem już dział caraudio, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Rozumiem, że przy wymianie radia na niefabryczne wystarczy standardowa przejściówka ISO. Ale mam pytanie odnośnie kabla antenowego. Czy trzeba stosować separator antenowy, który podaje zasilanie do wzmacniacza antenowego? Na pewno trzeba kupić przejściówkę bo radio które chcę kupić posiada inny wtyk anteny. Na te pytania nie znalazłem odpowiedzi. I czy niefabryczne radio będzie się uruchamiało razem z zapłonem, czy trzeba je włączać i wyłączać ręcznie?

Pozdrawiam,

Marcin

z uruchamianiem radia to zależy jak podłączysz ;)

W megance II jest zwykłą kostka ISO i nie potrzeba żadnych przejściówek. Potrzebny jest za to adapter aby można było sterować radiem z pilota przy kierownicy oraz aby się wyświetlały informacje na wyświetlaczu.

Ok, dziękuję bardzo. Sterowania nie mam, wyświetlacz mi nie potrzebny więc pod tym względem nie ma problemu. Interesuje mnie jeszcze tylko podłączenie anteny, ale to już w sklepie może mi powiedzą jakie przejście kupić.

Jest szansa że jak wymienię radio fabryczne na nie oryginalne to będę miał sterowanie z kierownicy i będzie wyświetlało na wyświetlaczu ? jaki to adapter ma być ?

Edytowano przez romekg8816

Mam pytanie niedawno zakupiłem radio clarion cz202e i do tego interfejs to sterowania z kierownicy czy potrzebna mi jest jakas przejsciówka do odbiornika radiowego ? zeby go połaczyc z radie jak tak to jaka ?

Witam serdecznie,

Próbowałem wyszukać podobny temat na forum, ale nie udało mi się nic znaleźć więc postanowiłem stworzyć taki temat. Problem dotyczy wymiany radio na nie seryjne, a mianowicie Pioneer MVH-160ui. Moje pytanie dotyczy wyświetlacza radio na konsoli głównej i tego czy jest jakaś możliwość podłączenia go do radio nie seryjnego, bo teraz jest czarny (obszar między zegarkiem i temperaturą, a wyświetlaczem prędkości.

w tym radiu nie masz takiej możliwości. do tych modeli są dedykowane niefabryczne radia, które wyświetlają na wyświetlaczu, ale:

- są to stare modele

- trudno spotykane

Edytowano przez mrarek

do radia potrzebujesz interface który będzie współpracował z wyświetlaczem,u mnie się udało fejsik za 140 zł plus radyjko pioneer 5100 UB ,radio z tyłu musi mieć wejście jack ,oraz niebieskie złącze jak do zmieniarki by to wszystko ogarnąć .

Edytowano przez andrzej27r

No szkoda, bo radyjko fajne dostałem od kuzyna jak sprzedawał swój samochód. Takich odpowiedzi się spodziewałem, bo nie było dodatkowych gniazdek dedykowanych tej wtyczce. Dziękuję za rozwianie moich wątpliwości i pozdrawiam.

radio zawsze możesz zatrzymać - sam mam nieoryginalne radio na płyty z mp3 (szkoda, że nie na USB)

podmiana zajmuje mi 10 minut, a może i mniej :)

jak chcesz poczytać, to tutaj masz modele, które pasują w Twoim roczniku auta

Edytowano przez mrarek

Dzięki jeszcze raz. Radyjko sobie zostawiam, bo właśnie mam w nim USB i świetnie współpracuje z zestawem głośników w scenicu.

Witam! Trochę podbije temat, a mianowicie czy któryś z tych adapterów będzie pasował do MEG II 2003 i radia Pioneer DEH-X5600BT bo teoretycznie to radio ma możliwość podłączenia interfejsu ale nie wiek który by to miał być

Mój mąż niedawno kupił sobie używane auto z popsutym radiem. Obydwoje uwielbiamy słuchać muzyki podczas jazdy samochodowej więc bez radia w samochodzie ani rusz. W najbliższym czasie ma urodziny i chciałam mu kupić właśnie radio do samochodu. Poszukałam w necie i znalazłam stronę z radiami samochodowymi.

Chciałam zamówić Pioneer DEH-X7500SD, ale nie wiem czy to dobry wybór

Edytowano przez Prezes

Koleżanko Mileno, nie rób swojemu mężczyźnie prezentów na siłę, zwłaszcza technicznych. Powiedz mu wprost, kochanie, chcę Cię uszczęśliwić, za sponsoruję radio, jakie tylko chcesz.

Edytowano przez aston76

Witam,

W moim samochodzie radio zaczęło szwankować (nie chciało czytać płyt CD, samoistne przełączanie się z radia fm na cd lub odwrotnie) poirytowany tym faktem zacząłem rozglądać się za nowym sprzętem.

Miałem kilka wypatrzonych ale ostatecznie dostałem w prezencie radyjko JVC

http://archiwum.allegro.pl/oferta/jvc-kw-r510-2din-cd-aux-usb-4-50w-multicolor-i4166963720.html

Dzisiaj postanowiłem je zamontować...

1) wsadziłem haczyki i wyjąłem stare radio

2) wyjąłem spod radia "półeczkę"

ku mojemu zdziwieniu obie te miejscówki dzieli pasek nie wiem może na 1 cm szeroki jest plastikowy bodajże...teraz moje pytanie do Was jak mam wsadzić to nowe radio ? Jak usunąć szybko i bez większych strat tą "przegrodę" w kieszeni na radio.

Ten nowy sprzet akurat fajnie by mi wypełnił miejsce na desce i w końcu mógłbym posłuchać muzy z pendrive a nie wozić cały schowek płyt...

Chcę spróbować podłączyć to radio sam ewentualnie do 2 tygodni kolega w pracy mi pomoże ale wolałbym to uruchomić sam dlatego proszę o wskazówki jak się pozbyć tej przegrody :)

Witam. Odświeżę trochę temat żeby nie zakładać nowego bo częściowo otrzymałem tu odpowiedź na swoje pytanie. Chodzi mi czy jak podłącze radio Pioneer wraz z adapterem do sterowania z kierownicy (taki za ok 150 zł o którym tu wyżej było wspomniane) to czy na wyświetlaczu będą się pokazywać takie same informacje (np. RDS) co w radiu czy tylko da mi to możliwość sterowania z kierownicy a wyświetlacz pozostanie pusty?? Oczywiście będzie zegar i temperatura.

Radio musi posiadać złącze/funkcje Sub-display. Jeżeli nie posiada to zostaje samo sterowanie z kierownicy, wyświetlanie danych na wyświetlaczu nie będzie możliwe.

Jeżeli radio ma podaną funkcję, kupujesz adapter, podłączasz wszystko jak w instrukcji i cieszysz się z sterowania i wyświetlacza.

Orientacyjna lista odbiorników z tą funkcją/wyjściem:

ANH-P10MP, DEH-P3100UB, DEH-P4100SD, DEH-P4800MP, DEH-P4900IB, DEH-P5100UB, DEH-P40MP, DEH-P55BT, DEH-P5700MP, DEH-P5730MP, DEH-P6000UB, DEH-P65BT, DEH-P6700MP, DEH-P6900IB, DEH-P700BT, DEH-P7000U, DEH-P7100BT, DEH-P7600MP, DEH-P7700MP, DEH-P80MP, DEH-P8100BT, DEH-P8600MP, DEH-P9600MP, FH-P80BT

Z 2010 roku:

DEH-P88RS, DEH-P88RS-II, DEX-P99RS

Uwaga DEH-7200SD nie ma sub-display mimo ze na pioneer.de było, zostało poprawione!!!!

Podobnie DEH-3200UB i DEH-4200SD dystrybucja w PL, brak gniazda IP-bus

A adapter ma oznaczenie UNI24PNR01 dostępny na piloty.pl

No to chyba wszystko jasne bo właśnie jestem w trakcie konwersacji z piloty.pl ale radia które mnie interesuje nie ma na liście którą podałeś. Tak swoją drogą te modele trochę wiekowe już są więc może się coś zmieniło... W każdym razie muszę szukać radia które posiada SUB-Display??? Wtedy zamówić adapter i będę miał oprócz sterowania z kierownicy to wyświetlane info na wyświetlaczu w aucie?

Bo megany były na "starym" protokole robione, chodzi mi o komunikację z wyświetlaczem.

Teraz producenci odtwarzaczy nie inwestują w to bo to już stara epoka.

Odpowiedź na twoje pytanie, TAK!

Dzięki wielkie za pomoc :-)

Witam.

Mam zamiar zmienić fabryczny tuner list na coś takiego:PIONEER MVH-X360BT . Pytanie do znawców tematu: Czy ten model będzie współpracował z fabrycznym pilotem i wyświetlaczem. W specyfikacji jest napiane: "Możliwość podłączenia fabrycznego sterowania Tak". Jednak na tyle radioodbiornika chyba nie ma wyjścia na fabryczny pilot. Może się myle?? Ewentualnie co konkretnie będę potrzebował aby to radio współpracowało z pilotem i wyświetlaczem??

post-24310-0-54364700-1425667387_thumb.jpg

post-24310-0-56429500-1425667589_thumb.jpg

@andpea

Ja też do nich dzwoniłem, ale nie mogę znaleźć radia które na 100% ma sub-display czy już znalazłeś radio które będzie pasować?

Edytowano przez nesti

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się