Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

rozmiar dojazdówki Megane III ?


krism84

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o podanie rozmiaru i wszelkich danych koła dojazdowego do Megane III 1.5dCi 100km.

Mam tylko zestaw naprawczy który jakoś mi się nie widzi :/

 

p.s. gdzie można kupić takie koło bo byłem już w trzech zakładach i nie sprzedają takich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no gratuluję ;) ale ja mam zestaw naprawczy i tak jak pisałem chce kupić jakieś koło bo rozumiem że zestaw naprawczy nie poradzi sobie z każdym uszkodzeniem opony. Nie mam niestety instrukcji więc nie wiem jakie maja być parametry felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie podzielić się ze mną waszymi doświadczeniami z zestawami naprawczymi?

Bo ja sam już nie wiem czy kupować koło zapasowe czy nie? Czy taki zestaw jest wystarczajacy w każdej sytuacji i nie mam się czym przejmować?

Przecież w zasadzie taraz w każdym nowym aucie sa tylko takie zestawy i jakoś ludzie żyją :) hmmm

Edytowane przez krism84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki zestaw jest wystarczajacy w każdej sytuacji i nie mam się czym przejmować?

Szczególnie się sprawdzi jak rozetniesz oponę na boku o krawężnik. :notacrook: Takie zestawy są dobre tylko i wyłącznie jak złapiesz gwoździa (będzie w bieżniku) a nie jak rozetniesz lub rozerwiesz oponę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, odkąd pojawiły się opony bezdętkowe awaryjność "kół" znacznie znacznie zmalała.

Przy oponach dętkowych średnio trzeba było je naprawiać 3-4 razy w roku, czasami częściej.

Od '95 złapałem dwa razy gumę. Raz po wymianie opon, prawdopodobnie uszkodzili wentyl przy wymianie opony, ale oczywiście w warsztacie twierdzili, że nie to nie możliwe ;). Drugi raz złapałem śrubę, sąsiad zbierał złom i gdzieś jakaś jakaś mu się zapodziała. ;)

Rocznie przejeżdżam jakieś 10-15 kkm.

Z drugiej strony wiem doskonale jak to jest złapać gumę zagranicą, w nocy :(, gdy nie ma się zapasu, bo okazał się przebity.(lata '80) i wymiana dętki z pompowaniem ręczną pompką :D

Wracając do meritum.

Zestaw naprawczy czasem pomaga, pod warunkiem, ze jest sprawny. Już słyszę narzekania gumiarza przy wymianie takiej oponki.

Zajmuje niewiele miejsca w bagażniku, ale w niektórych wypadkach nie zawsze da się użyć zestawu naprawczego.

Pełnowymiarowe koło zajmuje miejsce w bagażniku, ale praktycznie w ciągu kilku minut da się koło wymienić.

Niestety ale decyzję musisz podjąć sam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze chodzi o koszty (prawie 300zł ) za felgę i byle jaką oponę.

Ja też odkąd mam poprzednie auto czyli 5 lat ani razu nie złapałem gumy ale wiadomo jak to jest raz nie miej zapasu a napewno złapiesz ;)

Edytowane przez krism84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnią gumę złapałem 2 lata temu jak kupiłem nówki zimówki (miesiąc miały) a wcześniej jeździłem bezproblemowo od 1999 roku. Ale osobiście uważam że zapas warto mieć. Ja ostatnio kupowałem felgi do meganki II za 80zł/szt. A oponę używaną kupisz już od 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odświeżam temat. W związku z tym, że w lipcu wkładam podtlenek gaziory do mojej Reni chciałbym zamiast pełnowymiarowego koła 205/55R16 wozić małą dojazdówkę. Chodzi o miejsce w bagażniku, ponieważ butla będzie w kole. Jaką felgę i oponę kupić? Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet kup zestaw naprawczy, który praktycznie nie zajmuje miejsca. Twoją Meganką i tak głównie jeździ żona więc wątpię, że dałaby radę zmienić koło na trasie. Bardziej poradzi sobie z zestawem naprawczym. Tym sposobem upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu - zaoszczędzisz sporo miejsca i w razie awarii żona da sobie radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Silverek moja żona nie będzie się bawić w żaden zestaw naprawczy. Chcę mieć dojazdówkę żeby w razie kłopotów mogła zadzwonić na asistance, które przyjedzie, zmieni jej koło i pojedzie dalej do pracy lub do domu.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!