Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.6 16 V K4M rozrzad i pompa wodna - zamienn


Rafaltp

Rekomendowane odpowiedzi

Eeee! nie wierzę w te 400-500zł części i robocizna!

Najtańszą pompę jaką znalazłem to SKF 95 zł, pasek z rolkami 350 zł Gates.

Trochę poczytałem jak to się wszystko wybebesza, żeby dostać się do paska rozrządu, i wątpię żeby jakikolwiek warsztat nie wziął sobie przynajmniej 100 zł za robociznę, no chyba, że ma części po bardzo atrakcyjnych cenach.

@Rafaltp

Jak nie znajdę jakiegoś warsztatu w pobliżu to odezwę sie do Ciebie o namiary na Krzeszowice, w sumie 400zł piechotą nie chodzi, a do Krzeszowic nie jest znowu tak daleko :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za pompę BUGATTI zapłaciłem 145 zł

pasek 70 zł rolka 75 zł Robocizna jak pamiętam 150 ale robiłem wtedy, jeszcze ciutkę innych niedociągnięć mojej megi takich jak wym. filtrów - wszystkich i płynów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie znajdę jakiegoś warsztatu w pobliżu to odezwę sie do Ciebie o namiary na Krzeszowice, w sumie 400zł piechotą nie chodzi, a do Krzeszowic nie jest znowu tak daleko

 

Nie ma problemu, dam namiar. Muszę jednak ich dokładniej przetestować :)

Jak do tej pory są ok, nie naciągają i już kilka aut znajomych w tym moje u nich było i b.z. . Jak mnie tym razem nie zawiadą napisze na forum ;-)

Ale powoli.

Muszę cię jednak zmartwić :-(

W Krzeszowicach to tylko ew. banalne naprawy (by nie mieli co zp...).

Ponadto ceny jak z Kosmosu (w Kraku jest taniej).

Ja zaiwaniam do tego warsztatu 40 km w jedną stronę, choć najbliższy mam ok 1000 m.

Zaufanie, wyposażenie i podejście do klienta no i robią tylko Renault (nie ASO!).

Nie są przesadnie tani, ale dają gwarncję.

 

- pasek geates ok. 80,-

- napinacz nie pamietam, ale ....niechby nawet 100,-

- pompa wody ok. 100,-

razem ...góra 300,- zł + robocizna 200 = 500,-

 

Myślę, że masz rację to jest realne.

Tylko nie każdy jest złotą rączką, lub ma szwagra mechanika pracującego a ASO Renault .

Ja lubię dłubać przy aucie (tak dla przyjemności).

Bez doświadczenia oraz odpowiednich narzędzi nie podejmuje się samodzielnie wymieniać rozrząd.

Można narobić niezłego dziadostwa :-x

Straty nieporównywalne z zyskami.

Szczególnie jak ktoś oszczędzał na wymarzoną metalowa puszkę i liczy się z każdym groszem.

Więc uważam, że jeśli się do końca nie znasz i nie masz za dużo kasy na zabawę, nie ryzykuj.

Szukaj taniej ( ASO/2) ale bez przesady. Bo co przesadnie tanie to cholernie drogie!! Coś o tym wiem :-(

Ponadto.

Nie musze chyba pisać co się dzieje Pan "XYZ" się pomyli i połowa silnika do roboty.

Czy warto:? to już indywidualna sprawa.

Mnie na takie zabawy nie kręcą, mnie na to po prostu nie stać :!:

Już to przetrabiałem, tylko bawiłem się trochę tańszym w utrzumaniu autem :mrgreen:

 

[ Dodano: 2007-02-12, 20:35 ]

P.S.

 

- pasek geates ok. 80,-

- napinacz nie pamiętam, ale ....niechby nawet 100,-

- pompa wody ok. 100,-

razem ...góra 300,- zł + robocizna 200 = 500,-

 

właśnie się zreflektowałem.

 

+ Pompa wodna 100 ale + wymiana (raczej nie zrobią tego za darmo ! ew. płyn chł.) min. pewnie + 50 do 60 zł.

+ jednorazowe (przy ustawianiu niszczone są stare) zaślepki wałów rozrządu 50 zł.

+ ew. rolka prowadząca pasek roz. powiedzmy ok. 100 zł

+ ew. pasek klinowy Gates dajmy 50 zł – wymiana gratis bo i tak muszą demontować stary.

czyli 500 + 60 +50+ 100 +50.

 

Zakładamy optymistyczny wariant i wychodzi, że dla 1.6 16 V min. realny koszt wym. roz. to 700 zł.

Można taniej, pewnie tak.

 

janksz

 

Zwróć też uwagę, że sama cena za pasek roz + rolka i napinacz do K4M jest prawie 100 % wiersza od zestawu do K7M . To inny silnik inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge dać namiary na dwóch zaufanych i nie drogich mechaników z głową. Z tym że w Myślenicach. Wszystkie auta u nich serwisuje od kilkunastu lat. Jak do tej pory ani jednej wtopy, przynajmniej z moimi autami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o rozrząd to wole dać więcej i mieć pewnośc naprawy lub gwarancję. Wiem bo jak jeździłem jeszcze Lanosem to mi pasek na trasie szczelił i 16 zaworów 16 popychaczy i głowice szlak trafił dałem za naprawę u :) "fachowca" :mrgreen: 1300,- bo w zserwisie wołali 2000, a po około 5000 km okazało się że źle złożona była głowica i znowu 16 zaworów, 16 popychaczy i głowica i dałem kolejne 2000, bo chciałem przyoszczędzić. Na szczęście pozbyłem się już problemu i z bólem wracam do tych wspomnień. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć też uwagę, że sama cena za pasek roz + rolka i napinacz do K4M jest prawie 100 % wiersza od zestawu do K7M . To inny silnik inna bajka.

No właśnie !

Poza tym w K4M to są dwie rolki, które się powinno wymienić. Nie mniej nawet gdyby to wszystko policzyć, jak piszecie, to wychodzi 700-800 zł ale nie 1200zł.

Warsztat co prawda daje gwarancję, ma nawet renomę, ale ta cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wychodzi 700-800 zł ale nie 1200zł.

 

1200 zł. to powiedzmy bardzo optymistyczna cena w ASO.

Jak dzwoniłem po ASO to krzyczeli 1200 do 1400 a nawet i więcej :shock:

Czyli w ASO płacisz nasze 700 zł + reszta za to, że to autoryzowany serwis Renault.

W tym wypadku drożej nie musi oznaczać lepiej, tylko co najwyżej lżej dla twojego portfela :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jako ze licznik w mojej megi nieublaganie zapier.... do przodu musze powoli szykwoac sie na wymiane rozrzadu :-x Cenowo nie jest to tania imoreza koszt podzespolow dobrej jakosci to okolo 500zl, tylko meczy mnie jedna rzecz robic to samemu czy dac do mechanika, mojego poprzedniego auta zaden mechanim nie zlapal swoimi lapkami gdyz zawsze wychodzilem z zalozenia ze samemy zrobie to dokladniej i napewno na pozadnych podzespolach, a autach 8v rozrzad to byla bulka z maslem, ale juz przy megi zaczynam sie wachac. Moze ktos robil to w domowych warunkach, moze nie taki diabel straszny jak go obsmarowywuja. Poki co mam jesze kilka Kkm do wymiany i tak sie zastanawiam czy warto sie w to babrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki co mam jesze pare tysiaczkow do wymiany i tak sie zastanawiam czy warto sie w to babrac.

 

Pamiętaj to twoja kasa, nikt ci jej w razie czego nie wróci :mrgreen:

Ja też właśnie wymieniam rozrząd i nie ryzykuję. *mam rodzinę i nie stać mnie na experymenta :evil:

Robocizna to ok. 250 zł. czy stać cię na zabawę to juz oceń już sam ;-)

Jeśli jesteś dobry to polecam WKŁ, tam jest opis jak to zrobić :)

 

To twoja kasa i decydujesz na co wydajesz :!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Jestem świecie samochodów nowy i zielony :mrgreen:. W poprzednim miesiącu nabyłem Megi Classic 1,6 16 V RT '99 i jako że poprzedni właściciel zmieniał rozrząd 90tys temu, to w najbliższych 10tys też mnie to czeka.

Czy z waszych wypowiedzi dobrze rozumiem że powinno to kosztować około 750zł ? 250 robocizna + 500 części ?

Poprzednim właścicielem był mój ojciec i jak kiedyś zmieniał u autoryzowanego (Zdunek) to zapłacił chyba około 1700 albo 1800 (nie pamięta). Ile to powinno kosztować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!