Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tylne światła przeciwmgielne


Rekomendowane odpowiedzi

na początek sprawdź czy zaświeci kontrolka po podłączeniu do zaznaczonych na kolor czarny i czerwony styków w kostce oczywiście przy włączonych światłach.

w schemacie znalazłem że następuje łączenie przewodów w okolicach przednich siedzeń pod wykładziną.

post-5486-1203379684_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, jestem posiadaczem od niedawna Renault Megane II z 2003r z silnikiem 1,6 16V

Właśnie poznaję ten samochód i zauważyłem, nie działa mi tylne światło przeciwmgielne i nie zapala się kontrolka na desce rozdzielczej. Proszę o radę usunięcia problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj byłem u Pana Sebastiana, na ul. Balickiej w Krakowie, w sprawie nie działającego tylnego światła przeciwmgielnego oraz światełek w drzwiach. Po podłączeniu do komputera i próbie przyuczenia komputera UCH diagnoza P. Sebastiana, że najprawdopodobniej jest spalony jakiś tranzystor w komputerze UCH. Koszt naprawy ok. 250 zł a w ASO wymiana komputera UCH to wg P. Sebastiana ok. 1 700 zł. Jak myślicie decydować się na naprawę tego UCH czy dać sobie spokój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, ile jeździsz. Jak pracujesz w samochodzie i zdarza Ci się jechać w gęstej mgle, to na Twoim miejscu zainwestowałbym w tę naprawę (oczywiście u Pana Sebastiana <ok> ). Jeśli natomiast używasz auta w celach cywilno-rekreacyjnych, to przy dużej mgle możesz po prostu zostać w domu i po kłopocie.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt naprawy ok. 250 zł a w ASO wymiana komputera UCH to wg P. Sebastiana ok. 1 700 zł. Jak myślicie decydować się na naprawę tego UCH czy dać sobie spokój?

Kup sobie jakiś włącznik za 2 zł i kawałek linki i podepnij się pod przeciwmgielne.

Jak potrafisz to możesz podpiąć się bezpośrednio pod włącznik p.mgielny. Kasę zostaw na ważniejsze remonty <ok>

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak potrafisz to możesz podpiąć się bezpośrednio pod włącznik p.mgielny

A czy da się tak zrobić, żeby podpiąć pod przełącznik przeciwmgielnych, żeby działały bez konieczności włączenia przednich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się da. Żaden problem. Tylko trzeba wziąć miernik i zobaczyć, na który przewód podawane jest napięcie na światła p.mgielne i z przełącznika podać bezpośrednio na p. mgielne odpinając oczywiście stary przewód.

Wiesz co? Sprawdź sobie najpierw przełącznik świateł !

Pierwsze słyszę, że światła są sterowane są przez komputer?? Wiesz jaki to byłby duży mocowo tranznystor ? W życiu nie uwierzę!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!