Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak na stałe wyłączyć auto START-STOP w Megane 3 1.2TCE RLINK?


Rekomendowane odpowiedzi

WItam!

 

Wie ktoś może jak wyłączyć na stałe automatyczny STOP-START w Megane 3 ph2, coupe, silnik 1.2TCE (wersja Bose-Rlink)? Jest przycisk do wyłączenia systemu, ale działa to tylko do pierwszego wyłączenia ręcznego samochodu.

Auto nie posiada już własnych ustawień "systemowych" samochodu w menu na desce rozdzielczej (część tych ustawień mogę znaleźć na głównym panelu R-LINK w sekcji samochód-ustawienia. Nie ma tam ani ustawień system start-stop, ani np.: zachowania świateł dziennych).

 

Dzięki,

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. dla tego że stwarza zagrożenie w ruchu drogowym <czerwona> , już 2 razy mi zgasło auto na środku skrzyżowania, a raz pod szlabanem parkingowym. Sam chętnie to wyłączył na stałe i na pewno będę gadał o tym przy okazji przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał to ustrojstwo to bym sobie karteczkę na kierownicy naklejał aby mi przypominała abym zawsze przed rozpoczęciem jazdy wyłączał to cholerstwo.

Przecież wg wszelkich testów to w zasadzie nie oszczędza nic paliwa. Bo umówmy się, co to jest te 0,2litra na 100km?

Poza tym przy produkcji części do tego pewnie bardziej zanieczyszcza się środowisko niż "oszczędność" środowiska z jego stosowania.

Tak jak kiedyś artykuł o hybrydach był. Podczas ich budowania, wytwarzania do nich części, akumulatorów, więcej zanieczyszcza się środowisko niż auta spalinowe :)

 

Teraz mówili, że czujniki ciśnienia w oponach będą obowiązkowe w nowych autach. Ja się pytam po co to dziadowskie i awaryjne "unowocześnienie"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zdaję sobie sprawę, że nowych funkcji nie unikniemy... Mnie denerwuje sytuacja, że nie możemy z własnej woli wyłączyć na stałe tego systemu.

Nie wiadomo też jak na to zareaguje po większym przebiegu silnik ze sprężarką.

P.S.

A już największa wadą systemu jest to, że SS wyłączy silnik już przy prędkości ~3km/h (tak samo jak koledze powyżej wygasił silnik pod szlabanem kolejowym).

 

Pozdrawiam,

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powyżej dwa żale, że system wyłączył przed szlabanem silnik. Ale to chyb od tego jest? Czy mam rozumieć, że naciśnięcie sprzęgła by ruszyć nie uruchomiło automatycznie ponownie silnika?

I jak często system działa?

Mój następny samochód (Qashqai) też już to będzie miał - jednak na forum QQ raczej są głosy czy system Stop-START w ogóle działa bo forumowicze jeżdżą i jeżdżą i prawie w ogóle się nie gasi sinik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!