Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, też w tym tyg. kupuje filtr paliwa do 1.5dci 110KM, rozumiem, że podgrzewacz jest obligatoryjnie w tym modelu? Czytałem te rozmowę i mam w związku z tym pytanie, jeśli jest tyle problemów i wątpliwości co do zamienników to czy nie lepiej kupić oryginał Renault?

Edytowane przez wszystkozajeli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tak na 99%. W nowoczesnych dieslach się raczej takich ręcznych pompek nie stosuje. Kilka razy wymieniałem już filtry w takich sytuacjach i zawsze wystarczyło przekręcić kilka razy kluczyk (tu jest karta), żeby nabić ciśnienie. Raz mi się zdarzyło chyba, że trzeba było psiknąć samostartem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A jak wygląda temat wymiany filtru paliwa w megane III ph2 w silnikach benzynowych? Posiadam 1,2 TCE i nigdzie nie znalazłem informacji na temat wymiany tego filtru. Czy jest on zintegrowany z pompą paliwa i nie wymaga wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Andrzej-2010 napisał:

Tak, jest zintegrowany z pompą paliwa.

Dzięki za odpowiedź. Zastanawia mnie tylko dlaczego w każdym sklepie z częściami są dostępne filtry paliwa do 1,2 TCE w przedziałach cenowych 20-50 zł, skoro filtr nie jest  wymienny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem ,że fabrycznie filtr paliwa jest zintegrowany z pompą,a te które można nabyć w sklepie to są dodatkowe? Dziwne trochę. Jest wogole tam miejsce przewidziane na niego? Czy ktoś z forum kiedyś taki kupował? Pytam ,bo póki co przejechane mam 61tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam mógłby ktoś mi pomóc ustalić który bezpiecznik jest od podgrzewania foteli przesyłam schemat, nie mam napięcia na włącznikach przy siedzeniach nawet się nie podświetlają,wszystkie bezpieczniki w kabinie sprawdziłem są dobre i te obok akumulatora taż,nie wiem już sam

megane-iii-puszka-skrzynka-bezpiecznikow-renault-4555537157.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz skrzynkę tak jak na załączonym zdjęciu to strzałką zaznaczyłem odpowiedni bezpiecznik. Są dwa rodzaje tej skrzynki, różnią się trochę rozmieszczeniem przeznaczenia  bezpieczników. Zasilanie foteli odbywa się z przekaźnika umieszczonego pod siedzeniem pasażera. Musisz sprawdzić, czy przekaźnik zadziała po uruchomieniu silnika. Przekaźnikiem steruje moduł komfortu w kabinie.

megane-iii-puszka-skrzynka-bezpiecznikow-renault-4555537157.thumb.jpg.d67426fae416ea937006a449b6a840db.jpg.77a53dfba2ee417a56a17293c868dd43.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!