Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panowie pytanie, gdzie trzymacie telefony kom. podczas jazdy?

W megance nie ma w zasadzie gdzie wrzucić telefonu, żeby był szybko dostępny.

Dla mnie najlepszą opcją była by tacka pod slotem na kartę, tam znajduje się uchwyt na kubek/popielniczkę i kawałek płaskiej przestrzeni. Istnieje jakiś adapter do tego uchwytu? Na telefon, bądź z przejściem na płaską tackę?

Do płaskiej przestrzeni można by gecko przykleić i po problemie..

Wiem że można zamontować uchwyt na szybę czy na wkręty, ale nie tego szukam..

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw bluetooth i telefonu nie wyciągam z kieszeni, przecież używać w trakcie prowadzenia pojazdu nie można więc smsy odpadają :P , jeśli nie chcesz uchwytów tzn., że z nawigacji w telefonie również nie korzystasz.

 

 

Jeśli korzystasz z fona a nie chcesz uchwytów (gdzie mógłbyś odebrać na głośnomówiącym) to zewnętrzny bluetooth by się pewnie sprawdził.

Stojąc na światłach jesteś uczestnikiem ruchu więc używać też nie możesz, tzn. możesz ale mogą być tego konsekwencje... <czerwona>

Obecnie dużych telefonów już raczej do spodni w poz. siedzącej się upcha. A na postoju zawsze warto rozprostować nogi. :D

 

 

pozdrawiam.

Edytowane przez gregorex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluetooth'a w radiu nie mam.

Z navi korzystam, ale zewnętrznej - dlatego nie chcę kolejnego uchwytu na szybę.

 

Telefonu używa się również podczas postoju, czy na światłach.. A wyciągać z kieszeni za każdym razem to masakra jakaś jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W Megane II dobrym miejscem jest półka pod radiem, posiada krawędź, telefon nie powinien się wysunąć i spaść. W ostateczność tam kładę swój telefon, jeśli istnieje taka potrzeba. Przeważnie jednak telefon mam w kieszeni, nie jestem zwolennikiem "zabawy" telefonem podczas prowadzenia samochodu, nawet jeśli stoję w korku a już tym bardziej na światłach. Jeśli nie chcesz uchwytu na szybę, to może uchwyt na kratkę wlotu powietrza?

Pozdrawiam

Edytowane przez dj-doc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też od kilku dni szukam jakiegoś rozwiązania innego niż przednia szyba. Obecnie telefon wrzucam do pojemnika na kubek przed lewarkiem zmiany biegów, ale to jest stanowczo za nisko.

Będę próbować umocować jakiś uchwyt mniej więcej między klimatronikiem i centralnymi kratkami nawiewu, coś takiego:

thumb_hosting_zdjec_1412711153__telefon.jpg

 

Nie mam zamiaru wiercić otworów w desce, ale za to ramka dookoła radia i klimatronika to już grosze, więc można dziurawić :)

Telefon ma być w poziomie, więc nie będzie zasłaniać ani klimatronika, ani kratek nawiewu, nie będzie zasłaniać widoczności na szybie i będzie dośc dobrze widoczny.

Przeglądam allegro i jeszcze nie znalazłem ani jednego sensownego uchwytu. Chciałbym taki sztywny, żebym telefon mógł wsunąć tylko od góry i to wszystko, bez żadnych regulacji. Większość uchwytów to straszne chińskie badziewie i obawiam się, że albo telefon wypuści na dziurach, albo będzie trzeszcześć, albo jedno i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki dj-doc <ok>

Już wczesniej trafiłem na ich uchwyty, pomijając fakt, że nie są tanie, to nie mają uchwytów poziomych.

Ja chcę coś takiego, tylko że w poziomie :)

thumb_hosting_zdjec_1412712579__sony.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę, przynajmniej cześć tych uchwytów mimo, że na fotkach są w pionie można wg opisu montować też w poziomie, np dla nexusa 5 piszą: " Jest to wygodne w sytuacji, kiedy chcesz używać swojego urządzenia np. jako nawigacji samochodowe", więc może i pod Twój typ telefonu się da :>

Tanio nie jest, bo po za uchwytem trzeba kupić ten ich proclip (96zl do meganki 3, 2 typy mocowań), ale wygląda to na tyle fajnie, że aż się zastanawiam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten proclip mnie w ogóle nie interesuje, bo ja chcę zamontować telefon niżej.

Plan mam zrobić mocowanie z odpowiednio wygiętego płaskownika przymocowanego do ramki radia i climatronika. 1m płaskownika będzie kostować max 5zł, a nie 100 jak w przypadku proclipa.

Tego mocowania nie chcę mocować w poziomie, żeby telefon nie wypadał. Są inne uchwyty, ale mój telefon jest na tyle upierdliwy, że z boku po środku ma przycisk włączania, a z drugiej ładowanie na magnes, które chcę wykorzystać.

Przykłady:

ten jest tani (39zł) ale zatrzask łapie akurat za magnetyczne gniazdko ładowania. Do tego chciałbym, żeby ładowanie było od spodu telefonu po zamontowaniu w uchwycie, a tu musiałoby być u góry.

thumb_hosting_zdjec_1412716523__sony1.jpg

Ten drugi jest lepszy:

thumb_hosting_zdjec_1412716660__sony2.jpeg

ale kosztuje już stówę i do tego sprzedający pisze że to 100% niemiecki produkt, a widać z daleka, że to chiński wynalazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan mam zrobić mocowanie z odpowiednio wygiętego płaskownika przymocowanego do ramki radia i climatronika.

Skoro masz zamiar sam to robić, to podpowiem pomysł za kilkanaście złotych.

Kup sobie taki uchwyt do telefonu ale ze znormalizowanym gwintem do statywów:

thumb_hosting_zdjec_1407696528__ssa44758_1280x960.jpg

To czarne wkręcone do srebrzystej głowicy 3D.

Tu masz za 14 zł. a nawet możesz na miejscu sprawdzić jak to na telefon pasuje.

http://allegro.pl/uniwersalny-uchwyt-statywowy-do-telefonu-smartfona-i4608233026.html

Uchwyt jest na tyle uniwersalny że telefon możesz w poziomie złapać w każdym miejscu nawet tak, by ominąć przyciski i gniazda. jedyny jego drobny mankament to górna gumka, która lubi się wysuwać z drucianego mocowania. Jest na to jednak prosty sposób. Kawałek mocnej czarnej nitki i kilka "ósemek" za gumką pomiędzy drutami i po środku supeł..

Na fotce wyżej jest ta nitka właśnie z tej strony którą widać.

Nie jest ona widoczna, a trzyma gumę na swoim miejscu.

Tak to zrobiłem:

post-2372-0-16845400-1412966267_thumb.jpg post-2372-0-40998500-1412966296_thumb.jpg

 

Na miejscu, (sprzedawca z Warszawy) możesz też dopasować sobie głowicę 3d, albo po prostu skręcić uchwyt przez widoczny u dołu gwintowany otwór, z dorobioną podstawą.

Nawet nie musisz takiego gwintu 1/4" szukać, bo zwykła śruba M6 tam wchodzi przelotowo.

Fajnie by jednak było znaleźć stary futerał z foto aparatu gdzie taką śrubą był on skręcany z futerałem.

Do dolnej plastikowej ramki możesz nawet na stałe przymocować magnetyczny element ładowania.

Mocowanie całości do kokpitu to już według uznania i pierwotnych planów.

Tu ten sam już za 7zł

http://allegro.pl/uchwyt-na-telefon-do-statywu-1-4-iphone-5s-samsung-i4638773731.html

A jeśli nie taki to polecam coś takiego jak ja mam do swojego fona, tu znowu na podobnej zasadzie jest telefon łapany ale na jego długości.

Uchwyt jest jednak obrotowy i pozycję można sobie dowolnie ustawić, a ponadto posiada przegub kulisty, więc jest możliwość ustawić odpowiednie pochylenie.

Fotki w 1 poście w moim temacie.

A na tej aukcji jest dokładnie ten który posiadam:

http://allegro.pl/uchwyt-na-telefon-samsung-sony-xperia-m-l-sp-j-e-t-i4607610416.html

Uchwyt ten jest pewny i bardzo stabilny, co pozwala nawet w dieslu na filmowanie drogi bez drgań obrazu.

(opcja z przegubami na śruby, jest jeszcze inna odmiana, bodajże z Forever-a ale tam są mimośrodowe zaciski na przegubach, miałem taki na próbę i wszystko drgało po włączeniu silnika)

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien brałem pod uwagę ten uchwyt, ale w ostateczności zrezygnowałem i zrobiłem po swojemu. Jak się nie ma co się lubi, to se trzeba zrobić :mrgreen:

Kupiłem w Leroy Merlin dwa płaskowniki i ceownik aluminiowy, o trochę większym rozmiarze niż grubość telefonu. Dodatkowo użyłem 4 śrubek, nakrętek, sprężynowych podkładek, szlifierki kątowej i wiertarki. Wykonanie jak na razie zajęło mi ok godziny i 20 minut (bez pośpiechu).

Jak na razie wygląda jak wygląda, ale mniej więcej coś takiego chciałem uzyskać.

Wrzucam zdjęcia, jak dokończę to zaktualizuję temat.

 

Tylko proszę się nie śmiać i nie pisać, że druciarstwo bo zbanuję :mrgreen:

 

thumb_hosting_zdjec_1413236964__dsc_0076.jpg thumb_hosting_zdjec_1413237063__dsc_0077.jpg thumb_hosting_zdjec_1413237074__dsc_0078.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1413237087__imag0947.jpg thumb_hosting_zdjec_1413237212__imag0948.jpg

 

Jeszcze zostało mi polakierować dzieło na czarny mat i znaleźć cienką gąbkę samoprzylepną (grubość ok 1mm). Z każdej strony zostawiłem jakieś 2mm luzu, żeby telefon swobodnie wskakiwał na swoje miejsce, a jak dołoży się gąbkę to nie będzie się obcierać i stukać.

Następnie muszę wymodelować płaskownik, żeby ładnie dolegał do konsoli i przykręcić na stałe.

 

Koszty na chwilę obecną ok 20zł. Biorąc pod uwagę, że do mojego telefonu moje wymagania spełniał tylko uchwyt za 100zł +przesyłka (i przeróbka wg mojego pomysłu) to nie jest źle. Kolejna sprawa jest taka, że uchwyt jest na tyle sztywny, że telefon mógłby ważyć 8kilo, a i tak by mu się nic nie stało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro taki Ci odpowiada to OK

Ale..

Zamiast śrubek przed malowaniem pospawać TIGiem i spawy oszlifować.

A odpowiednia gąbka jest od spodu podkładek pod myszki do kompa.

Jedynie kleju nie posiada ale to załatwi taśma dwustronnie klejąca, taka jak do wykładzin..

Ewentualnie z metra kupowane uszczelki do okien i drzwi. Są i czarne.

http://www.uszczelki-market.pl/uszczelki-profilowane-guma-komorkowa/uszczelka-samoprzylepna-gue-8x2mm-czarna-200m,,rid,239.html

http://www.uszczelki-market.pl/uszczelki-profilowane-guma-komorkowa/uszczelka-samoprzylepna-gue-12x2mm-czarna-150m,,rid,222.html

Są i grubsze.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie do końca w temacie bo piszecie o telefonach, ale ja wymyśliłem i wykonałem sposób na montaż nawigacji w Megane. Telefon też można tak zamontować. Kupiłem na allegro za 60 zł listwę na kokpit, do niej przykręciłem uchwyt, Zdjąłem fabryczną listwę i założyłem tą z allegro. W kokpicie nic nie wierciłem tylko dwa otworki w listwie. Zawsze można założyć powtórnie listwę fabryczną. Navi można zakładać i zdejmować beż problemu. 8 calowy tablet delikatnie zasłania panel sterowania klimą ale bez problemu można operować tym panelem. Tablet ma navi i pełen dostęp do netu, można z niego słuchać muzy przez bt jak i oglądać filmy. Wszystko za jedyne 500 zł.

post-52188-0-07220700-1413883716_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!