Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujniki ciśnienia w oponach


harc2000

Rekomendowane odpowiedzi

Na tabliczce na drzwiach są trzy różne ciśnienia. Do 160km/h, poniżej i ECO.

ECO 2,6 przód i 2,3 tył.

Co to jest to ECO?

U mnie chyba czujniki "przyzwyczaiły" się do trybu ECO i poniżej tych wartości włączają alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich.

Mam pytanie.

Ja w piątek zmieniałem opony na letnie w mojej Megance. Felgi zostały te same. Po wymianie nie odezwało się jedno koło.

Czy oponiarz powinien mi kalibrować czujniki po każdej wymianie opon, a może szlak trafił czujnik? Chodzi o prawe tylne koło.

Poza tym reszta czujników zawyża wskazanie ciśnienia o ok 0,2/0,3 bara.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam pytanie.

Ja w piątek zmieniałem opony na letnie w mojej Megance. Felgi zostały te same. Po wymianie nie odezwało się jedno koło.

Czy oponiarz powinien mi kalibrować czujniki po każdej wymianie opon, a może szlak trafił czujnik?

 

Pozdro

Raczej Ci uszkodzili czujnik, dlatego wole mieć drugi komplet kół.

Edytowane przez tomgrandtour
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc.

Co do drugich kół, to jest auto firmowe leasingowe, więc to odpada.

Niestety moja firma leasingowa ma podpisane umowy z jakimiś firmami "krzak". Prawdopodobnie wybrałem najgorszą z nich. Na początku dość miła obsługa, ale jak się zaczęły problemy z tym kołem, to właściciele już nie byli tacy mili i odzywali się do mnie pretensjonalnym tonem. Nie chce narazie pisać co to za oponiarnia. Jak mnie wk...ą przy następnej wymianie, to zrobię awanturę i zgłoszę do leasingu, że rezygnuję z ich usług i wystawię taką opinię, że zakończą z nimi współpracę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Jak sprawdzić czy moja Meganka posiada czujniki ciśnienia w oponach ?? Czy w menu jest jakaś opcja żeby sprawdzić poziom ciśnienia ? Przeszukałem całe menu i nic takiego nie mam, chyba że wyskoczy dopiero jakieś info jak np ściągnę koło lub spuszczę powietrze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejechaniu kilkuset metrów, przewijasz na komputerze 2 razy do góry, wyjdzie ekran z ciśnieniami w oponach.

 

Nie mam takiej informacji po naciśnięciu przycisków w menu czyli moje auto nie ma czujników w kołach ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi że nie ma, teraz już wszystkie mają fabrycznie.

 

Złapałem kapcia na trasie, czujnik pięknie zadziałał :applause: , gumiarz stwierdził, że uratował mi felgę i oponkę.

Edytowane przez tomgrandtour
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Ale beka. Chciałem się dowiedzieć czegoś konkretnego, ale tylko zęby mnie rozbolały.

Połowa osób wypowiada się, że czujniki same się zaprogramują, połowa twierdzi, że trzeba jechać do stacji obsługi.

Ponieważ ze szkoły pamiętam o czymś co się nazywa Zasada wyłączonego środka, które to prawo mówi, że dla dowolnego zdania (w sensie logiki) albo ono samo jest prawdziwe, albo prawdziwe jest jego zaprzeczenie, dla dwóch zdań sprzecznych (p i nie-p) nie może istnieć żadne trzecie zdanie.

Przekładając to na język ludzki - przy dwóch sprzecznych opiniach któraś połowa kłamie. Albo trzeba jechać do tych cwaniaków z firmowego salonu, albo nie.

I tak się zastanawiam, po co się odzywają ci, co kłamią? Po to, że chcą coś koniecznie napisać, mimo tego, że nie wiedzą co piszą? Ze złośliwości? Z nudów?

 

Dodano: 08 paź 2016 - 23:01

A tymczasem odpowiedz (prawdziwą) znalazłem w kilka minut na youtube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucasz jakieś stare filmy, stare czujniki kiedyś owszem, wymagały aktywacji i zakładania kolorowych gumek, żeby nie pomylić przy wymianach, przypisywania koła, programowania itp.

Nowe już tego nie potrzebują, zakładasz na felgę, montujesz i jazda.

Od kiedy ten system wdrożyli nie wiem, mam rocznik 2015 i tak jest.

Po co ten elaborat? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!