Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujniki ciśnienia w oponach


harc2000

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie niestety nie! system nie przyjął myślał myślał i po 5km wywalił sprawdź czujniki w kołach,dzwoniłem do ASO powiedzieli że trzeba wprowadzić je do pamięci komputera.Dziwne to! u was system wczytuje a tu lipa,może dlatego że używki i trzeba przeprogramować?gość jeszcze powiedział taką nowinkę iż zobaczy jeszcze jakie mam oprogramowanie bo możliwe ,że nie będzie można wprowadzić 2óch kompletów kół jedynie 1 co skutkuje w razie zmiany wizytę i kolejne programowanie.Tu już zwalił mnie z nóg bo gdybym wiedział to kupił bym opony i przekładał a tak wtopiłem kasę w felgi 15,czujniki,montaż i jeszcze nie wiadomo co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje koła (i czujniki) mogły być dopisane jakoś do kompa (jeśli jest taka możliwość). Nie wiem jak było ponieważ dostałem stalówki z czujnikami do auta przy zakupie. Oponiarz przełożył mi koła i od razu pokazały się cyferki na wyświetlaczu. Nawet nie zdążyłem zauważyć "---". Rano będzie chwila prawdy gdy żona pojedzie do pracy po nocnym postoju.

13 minut temu, ROBRAT napisał:

nie będzie można wprowadzić 2óch kompletów kół jedynie 1 co skutkuje w razie zmiany wizytę i kolejne programowanie

Tak mam w służbowej Toyocie Auris 2015 (nowsze już mają możliwość zaprogramowania 2 kompletów). Nie chce mi się jeździć co zimę do serwisu więc jeżdżę z palącą się kontrolką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robrat dziwna sprawa przyznam szczerze.

Który masz rocznik?.

Ja w tym roku wrzuciłem koła z tyłu do przodu i zero problemów.

Nigdy nic nie programowałem w moim.

Raz mi tylko kalibrowali ciśnienia, ale to było krótko po zakupie latem.

Podjedz do jakiegoś ogarniętego gumiarza.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód 2016 z marca produkcja,może dlatego,że wy mieliście nowe które były "puste"i one wstrzeliły się do systemu!?właśnie nie wiem co robić,jak gumiarz mi ogarnie to czy czasem nie skasuje tych z letnich kół!Wie ktoś jak to sie odbywa czy to jakimś urządzeniem robią przy kole?czy podłączają sie w kompa?a to już chyba ryzyko bo ASO może chyba sprawdzić że ktoś grzebał w kompie~auto mam na gwarancji i nie chciał bym jakiś nieprzyjemności z tego powodu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda u mnie odbyło się to na scenicu III ale to chyba działa to tak samo. Auto 2010 r., podczas zmiany opon gumiarz uszkodził jeden czujnik. Założyłem oponę bez czujnika i tak jeździłem przez pewien czas. W międzyczasie zadzwoniłem do aso w celu zakupu nowego czujnika. Powiedziano mi, że nowy musi zostać zaprogramowany lub wgrany do pamięci a używany powinien sam się uaktywnić. Zakupiłem na aukcji używany czujnik o takich samych numerach jak był (nomen omen o wiele taniej niż nowy), który został założony w miejsce brakującego. Po wyjechaniu od gumiarza i przejechaniu jakichś 700-800 metrów wskazanie ciśnienia pojawiło się na wyświetlaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz u mnie się nie pojawiło na żadnym kole,numery katalogowe takie same jak na kołach letnich,jedno co jeszcze doczytałem w instrukcji obsługo na stronie 2.20 to przywracanie wartości ciśnienia,uruchamianie modułu szkoleniowego zrobiłem wg.opisu i jak na razie to zgasł kluczyk,komunikat i ikonka opony- jutro się przejadę i zobaczę czy wróci komunikat czy stanie się cud.Nie możliwe żeby wszystkie 4 czujniki były niesprawne wyglądają jak nowe nakrętki gumki wszystko eleganckie to by musiał być pech.

 

Dzisiaj byłem w kilku miejscach gdzie robią wulkanizację trzeba się podłączać komputerem i wprowadzić 2gi kpl.kół z nr czujników,z racji tego,że mówiłem iż samochód jest na gwarancji wszyscy odsyłają do ASO no chyba że na moją odpowiedzialność-odpuściłem. Wróciłem do letnich kół które po 100m już podały ciśnienie na deskę,w ASO jestem omówiony na 15 listopada więc czekam pojadę i zdam relację.

Edytowane przez ROBRAT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ROBRAT napisał:

(...) wyglądają jak nowe nakrętki gumki wszystko eleganckie (...)

Mam podobne auto, kwiecień 2016, wczoraj wymieniałem opony - niby felgi miały wrócić na swoje miejsce, ale gwarancji nie mam na to żadnej (obserwowałem z boku, ale...), niemniej przed wizytą pytałem o ten temat i gumiarze stwierdzili, że jeśli czujniki są bez gumek (kolorowych), to nie powinno mieć znaczenia gdzie się je zamontuje (ale oni na wszelki wypadek starają się wracać z felgą na miejsce). U mnie czujniki uaktywniły się po 500 metrach zaczynając od LP potem LT, PT i na końcu PP (po kolei, na dystansie może kolejnych 500 m). Dzisiaj rano po przejechaniu kilkuset metrów od razu pokazują się wszystkie wartości (jak wcześniej), więc wnioskuję, że ww. operacja była właśnie kalibracją i wprowadzaniem ich po kolei do pamięci kompa.

 

Zmierzam do tego, że kolega @ROBRAT ma może czujniki, które wymagają kalibracji (te z gumkami).

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!