Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

harc2000

Megane III phII Czujniki ciśnienia w oponach

Recommended Posts

W S3 I M3 nie ma możliwości wybrać czujników zima lato jak to ma miejsce w L3. W Megane nie zaprogramuje się więcej niż 4 sztuk czyli jednego kompletu Próbowałem kiedyś z nr VIN Laguny i nie dało rady zaprogramować kolejnych 4 czujników. Co do innego kompa powinno się dać zaprogramować czujniki

Byłem u lokalnego oponiarza i w 2 minuty wgrał mi do ECU tym przyrządem ( https://allegro.pl/oferta/programator-tpms-cub-sensor-aid-zlacze-obd-7633469737 ) ID oryginalnych czujników kół letnich. Jak ktoś nie ma HF (jak ja) to lepiej kupić do drugiego kompletu czujniki nieoryginalne, które są programowalne i je sklonować z czujników oryginalnych (np. takie https://allegro.pl/oferta/4-x-czujnik-cisnienia-tpms-cub-uni-sensor-433mhz-7978152114 ) i po problemie. Ja niestety do drugiego kompletu kół kupiłem 4 oryginalne, które nie są programowalne, więc póki co zostaje mi oponiarz i 100 w plecy rocznie lub jednorazowe kupno tych nieoryginalnych.

Czujniki to badziew. Złapałem kapcia i wrzuciłem koło zapasowe bez czujnika. Jeździłem tak dwa dni zanim komputer wywalił błąd.

Ciekawe kiedy powietrze zaczęło uciekać. Dopiero rano zobaczyłem, że nie ma powietrza w kole, całkiem możliwe, że już w trakcie jazdy schodziło powietrze a komputer o tym nie poinformował.

Napisano (edytowany)

@kede86 to coś masz chyba nie tak. U mnie na bieżąco zmieniają  się wartości w kołach w ciągu dnia (ciśnienie rośnie w czasie jazdy i spada po dłuższym postoju). Po korekcie ciśnienia na stacji benzynowej też wykrywa zmiany po niedługiej chwili.

Edytowano przez pbet

Może masz coś uszkodzone/zawieszone w systemie?, spuść lekko ciśnienie i zobacz co pokaże komputer.

U mnie zimą jak jest minus 10stopni to od razu jest alarm że ciśnienie spadło.

Jak miałem wkręta w oponie to od razu wyskoczyło że powietrze ucieka.

Moja żona też złapała wkręta ale tak siedział, że powietrze nie zeszło przez cały dzień.

Napisano (edytowany)

W zależności od pogody pokazuje inne ciśnienie w kołach. Jak wrzuciłem rezerwę to w 3 kołach podawał ciśnienie a rezerwa była ---

Kapeć był  na zimówkach teraz mam letnie i jak dziś na przeglądzie dopompowali powietrza to pokazywał dobrze.

Edytowano przez kede86

@kede86 a czujniki kupowałeś do zimówek czy letnich?

Czy programem DDT4ALL  i przy pomocy ELM 327 da się wyłączyć sprawdzanie czujników ciśnienia w kołach?

Czy jednak CLIP jest konieczny?

@pbet do zimówek

@kede86 to może z tymi nowymi czujnikami coś jest nie tak?

System jest tak przygotowany, że przez dwa dni można jeździć z kołem\kołami bez czujników.

Chodzi o to , że jak założy się koło zapasowe , żeby nie było alarmów.

A w ciągu dwóch dni, to raczej każdy naprawi koło z czujnikiem i założy je z powrotem.

Gdyby był na forum jakiś Programista klasy A, to mógł by zmienić w sofcie do auta ten parametr z 2 dni na np: 180 - 360 dni, to wtedy można by jeździć pół roku na zimówkach z felgami bez czujników ciśnienia.

Może Ruskie to zrobią?

Gdzie uzyskałeś te informacje? Mam na myśli pierwszą część Twojego wpisu.

Info uzyskałem w sieciowym zakładzie wulkanizacyjnym. Pytałem się tam o to , czy potrafią wyłączyć te czujniki na stałe , przy okazji wymiany kół na letnie..

Ten opóźniony alarm o braku kontaktu z czujnikiem ciśnienia jest podobno też w innych markach aut.

Właśnie po to , żeby bez stresu dojechać na dojazdówce do wulkanizacji.