Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Hej, robiłem takie mocne gazowanie jak wymieniałem termostat z czujnikiem, w środku było już gorąco ale drugie pole się nie zapaliło, nie mam elma,  trwało to dobra chwile bo chciałem dobrze odpowietrzyc układ.

To że w środku masz ciepło, to znaczy, że temperatura wody przekroczyła powiedzmy 60 stopni. Czyli nie wiesz nic. Jedź do jakiegoś mechanika i sprawdź po podłączeniu do jakiegoś urządzenia diagnostycznego. Albo po prostu kup sobie ELMa. To są śmieszne pieniądze - np. taki Vgate iCar3 na Aliexpress kosztuje ok. 35-40 zł. a będziesz wiedział wszystko. Zobacz przy jakiej dokładnie temperaturze cieczy zapali się drugi klocek, albo jaką temperaturę Ci się uda osiągnąć bez jego zapalenia.

No tak zrobię, tylko zastanawiam się co mi to da? o ile w ogóle zobaczę ten drugi kwadracik, termostat wykluczam, czujnik też bo wymieniony komplet nowy marki Vernet, to raczej powinno być ok, pierwszy kwadracik zapala sie myśle prawidłowo, dość szybko a drugiego nie widać i nie widać...

3 godziny temu, krzysieking napisał:

No tak zrobię, tylko zastanawiam się co mi to da?

Jak się nie zapali w okolicy 73 stopni to będziesz wiedział, że z zegarami jest coś nie teges.

Ok, dzięki za podpowiedź

A tylko w tych Elmach są różne wersje oprogramowania albo 1.5 albo 2.1 który wybrać?

Ja bym brał 1.5. Miałem 2.1 to podczas łączenia z programem był komunikat o błędnej wersji 2.1.

Ja akurat mam 2.1 i z programem ScanMaster działa bardzo ładnie.

Jest prosty zabieg do tego.
Kupuje się termostat z Clio III 1,2 16V z temperatura otwierania 89. Wykręca sie nowy, wstawia w naszą oudowę, po zawodach. Robione testowane na 3 megankach z 1,.5 dci.

Pozdrawiam

Napisano (edytowany)

Cześć, 

u mnie w 1.5 90 KM jest podobny problem. Zapala się w chłodne dni tylko jedna kreska. Sprawdziłem to weryfikując temperaturę z podłączonym komputerem i wychodzi, że temperatura utrzymuje się na poziomie 71 stopni z zapalonym jednym kwadratem. Przy zwiększonych obrotach dochodzi do 74-75, zapala się drugi kwadrat na skali ale od razu jest zbijana, prawdopodobne przez termostat do 71.

Czy nie uważacie, że temperatura jest za niska? Nie powinna oscylowac w granicach 80, dostępne termostaty otwierają się przy 85. Z nawiewu leci ciepłe powietrze i dosyć szybko, po przejechaniu tylko kilku kilometrów. 

Edytowano przez Rc3in

Miałem tak samo i jest na to jedna rada wymiana termostatu , tak jak piszesz silnik jest nie dogrzany  a nie jest to dobre , Ja mierzyłem temperaturę poprzez Torque i było jak piszesz w zakresie 75-85  druga kostka zapalała się bardzo rzadko.

Po wymianie termostatu wszystko jest jak powinno tzn. druga zapala się przy 85 a termostat otwiera przy 93 i nie zdarza sie żeby druga zgasła .

Tak że polecam nie kombinować tylko wymienić termostat

@Rc3in, temperatura otwarcia termostatu w dCi to 83 stopnie. Termostat masz do wymiany.

Zamierzam kupić termostat do megane III 1.5dCi 110KM. Jakiej firmy kupić?  Dostępne są firmy VERNET, GATES i oryginalne Renault. Ktoś wcześniej na forum napisał, że wymienił i nic nie pomogło, jakiej był firmy, bo nie chciałbym kupić takiego samego i żeby nie było żadnej poprawy.

Na pierwszy montaż szły Calorstat Vernet. Więc albo taki, albo Renault (czyli to samo w innym pudełku).

Napisano (edytowany)

Dzięki za pomoc, wymieniam.

Termostat wymieniony, problem rozwiązany. Silnik łapie temperaturę i ją utrzymuje. 

Edytowano przez Rc3in

Informacyjnie.

W moim Megane III ph III 1.6 110KM według interfejsu iCar3 i aplikacji Torque pierwszy kwadracik temperatury płynu chłodniczego zapala się przy 50st.C

Screenshot_20190208-182009.thumb.jpg.754fcaa4198df689768306f4d64e7fc2.jpg

a drugi kwadracik temperatury płynu chłodniczego zapala się przy 80st.C.

Screenshot_20190208-183237.thumb.jpg.3e29ca60f2e62aa3a87316f043d0c901.jpg

Jutro będę przeprowadzał kolejne testy by potwierdzić dzisiejsze pomiary.

Napisano (edytowany)

Ja wymieniłem wczoraj na Vernet, pierwszy kwadrat 50st. Drugi 75 a utrzymuje 78- 79 max co widziałem 81 st. 

Edytowano przez mariuszekf

@mariuszekf mamy różne silniki.

.

Dzięki @droopy za taktyczną kropkę. Sorry za małą konspirację ale niestety nikt by nie zobaczył posta, który by się połączył z moim poprzednim.

Jestem po szerszych testach ELM iCar3 + Torque. Trzykrotny pomiar wskazał, że pierwszy kwadracik zapala się przy 50 st.C, a drugi przy 80st.C.

Ciekawostką jest jednak, iż drugi kwadracik gaśnie przy 75st.C by ponownie zapalić się na 80st.C. W zakresie 76-79st.C nic się nie dzieje.

Mam po trasie takie miejsce, gdzie przez 4,2 km nie dotykam praktycznie gazu (hamowanie silnikiem), a jeśli już to bardzo delikatnie i tam zwykle przy niższych temperaturach zewnętrznych duży kwadracik mi gaśnie. Jest z górki i w terenie niezabudowanym. Prędkość w tym czasie do 90 km/h. Gdy miałem MIIphI 1.5 101KM w tym miejscu także widziałem spadki. Jeżdżę dość delikatnie operując gazem co widać po spalaniu. Szybko osiągam oczekiwaną prędkość i później ją tylko podtrzymuję muskając pedał.

torque-2019-02-09_18-26-52.thumb.jpg.91c41c52a4367f0d4a538e39a43f3c81.jpgtorque-2019-02-09_18-31-00.thumb.jpg.7e392c31d7b5b44274d07dd9428a7550.jpg

Czy ktoś byłby w stanie potwierdzić jak w MIII z silnikiem 1.6 110KM zapalają się i gasną kwadraciki?

Dodatkowo interesuje mnie temperatura maksymalna. U mnie to było wczoraj 86st.C podczas gdy temperatura waha się głównie między 78-84st.C choć najczęściej jest to 80st.C.

Dnia 10.02.2019 o 13:16, pbet napisał:

Nie papuguj.

W moim 1.4 tce pierwszy zapala sie przy 50 st. a następny przy 75.st. sprawdzane wiele razy z tym samym adapterem.

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Ale w 1.4 TCE termostat otwiera się już przy 82 stopniach, więc kwadracik przy 75 stopniach ma jakiś tam sens. W 1.6 otwiera się później.

Według katalogu InterCars do mojego auta jest termostat z temperaturą otwarcia 82st.C VERNET TH6949.82J a do MIII Grandtour 2012 1.4Tce także ten sam wyskakuje.

Napisano (edytowany)

@unkas ale ja nie sądzę żebym miał problem. Jak jadę z góry przy temperaturze poniżej 5st.C z jakąś tam prędkością przez ponad 4 km i nic nie grzeje silnika ponieważ praktycznie nie dodaje gazu, a przez wloty pędem wpada zimne powietrze, a przy tym działa ogrzewanie to nie ma opcji żeby temperatura nie spadła. Taka sytuacją dzieje się tylko i wyłącznie w tym określonym miejscu i przy takich temperaturach jak mamy teraz lub gdy jest jeszcze chłodniej. W żadnym innym miejscu i czasie. Z pewnością nie skłamię gdy powiem, że połowę jak nie lepiej drogi od rodziców do domu mam z górki. Zawsze mi wtedy spada średnie spalanie podczas gdy w drodze do nich rośnie bo jest więcej pod górkę. Kiedyś robiłem test i lekko dodawałem gazu na zjeździe, kwadracik nie zgasł.

Edytowano przez pbet

Nie wiem ale wydaje mi się że jak silnik pracuje to nie powinna temperatura spadać poniżej 80 stopni , u mnie było tak że nawet podczas jazdy jak zdjąłem nogę z gazu to za chwilę gasł drugi  , teraz po wymianie nie ma takiej możliwości żeby podczas jazdy zgasł mi drugi segment, nie ważne jaka jest temperatura czy jadę z górki czy nie .

Już nie pamiętam jak u mnie teraz jest z ta temperaturą ale chyba waha się między 85 a 95 , nie mogę tego sprawdzić bo mi padł ELM raz mi się udało podłączyć pokazywał wszystko a teraz nie może załapać , muszę chyba kupić iCara bo te taniochy to nie bardzo chcą działać :-)

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się