Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

@kacper_r u mnie zimą drugie pole pojawiało się raczej tylko na autostradzie, ale to co opisujesz to faktycznie chyba coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, w końcu podłączyłem ELM + apka Torque w telefonie. Nie do końca wiem jak mam rozumieć to co widziałem.

x

Po kolei. Rano droga do pracy, temperatura otoczenia +5. Temperatura szybko wzrosła do około 60st, przy 50 zapaliło się pierwsze pole. Potem rosła wolniej, aż do wartości 78st. Po osiągnięciu 78st wartość spadła do 73 i potem ustabilizowała się na poziomie 75-76 i tak już do końca trasy. Drugie pole w ogóle się nie pojawiło.

x

Popołudniu powrót z pracy. Temperatura otoczenia +21. Tak jak rano szybki wzrost do 60, potem wolniej. Maksymalna wartość do jakiej urosła temperatura to 80, drugie pole zapaliło się dosłownie na kilka sekund po czym zniknęło, a temperatura spadła i ustabilizowała się na poziomie 76-78.

x

Po powrocie z pracy samochód stał pod domem jakieś pół godziny po czym wsiadłem i jadę dalej (bez podłączonego ELM). Przejechałem gdzieś 3km i zapaliło się drugie pole, myślałem że zaraz zniknie ale zostało. Więc podłączyłem ELM i odczyty temperatury cały czas na poziomie 77-80, drugie pole cały czas świeciło a przejechałem około 30km.

x

Czyli wychodzi na to że skoro temperatura dochodzi do najwyżej 80st to termostat otwiera się za szybko? Tak mi się wydaje...

x

Ale czemu gdy wracałem z roboty to drugiego pola nie było a podczas późniejszej jazdy się pojawiło, przy praktycznie takich samych temperaturach...

x

x

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER...-mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja nadal nie widziałem drugiego kwadracika... nawet w obecnych temperaturach, termostat wymieniony na nowy Verneta z czujnikiem temperatury, płyn w normie, jak trzeba z nadmuchów leci ciepłe powietrze... nie wiem gdzie szukać przyczyny, a tak chciałbym zobaczyc w końcu drugi kwadracik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przestał się zapalać po wymianie (gwarancyjnej) zegarów. Strasznie mnie to wkurzało, więc kupiłem inne zegary na Allegro. Po wymianie drugi kwadrat znowu się zapala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzysieking tak celem informacji: przy normalnej, porannej jeździe po Krakowie, np. dzisiaj - ca. 14 st. C - drugi kwadrat zapala mi się po ok. 5-6 km. Faktycznie dzieje się to na 4-pasówce, gdzie wciskam gaz, coby zmienić pas, niemniej i bez tego (inne trasy) wskaźnik się zapala. Może faktycznie to jakiś trop z tymi zegarami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw możesz zweryfikować, czy masz właściwe zegary po VINie, a następnie po numerze seryjnym szukać na Allegro: http://www.catcar.info/renault/?lang=en#

Przed wymianą i tak dobrze byłoby sprawdzić przebieg i upewnić się co do wgranej do zegarów konfiguracji auta. My z Cinasem najpierw nagrzaliśmy silnik a potem przekładaliśmy zegary - na jednych zapalały się oba klocki, na drugich tylko jeden. Wtedy mieliśmy już pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni jak nie umie znaleźć jakie powinienem mieć numery licznika, mam Megane 3 BZOB...

Nie macie może takiego sprawdzonego licznika?

Czyli wynika z tego że były liczniki które pokazywały dwa kwadraciki i takie które pokazywały tylko jeden kwadracik...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.05.2018 o 16:06, krzysieking napisał:

Ni jak nie umie znaleźć jakie powinienem mieć numery licznika, mam Megane 3 BZOB...

Faktycznie - coś się pochrzaniło na tej stronie i nie pokazuje numeru katalogowego zegarów.

 

Dnia 7.05.2018 o 16:06, krzysieking napisał:

Czyli wynika z tego że były liczniki które pokazywały dwa kwadraciki i takie które pokazywały tylko jeden kwadracik...?

Nie. W różnych zegarach drugi kwadracik zapala się przy różnej temperaturze - w niektórych przy 72 stopniach, w niektórych przy 80, a w innych możliwe, że jeszcze później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak w zimie było ciepło a termostat jest wymieniony na nowy razem z czujnikiem marki Vernet to nie ma co szukac dziury w całym? i nauczyć sie żyć z jednym widocznym kwadracikiem?

Chyba nie pokusze sie na kolejną zmianę termostatu, bo pewnie nic nie zmieni, wymiana zegarów? warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!