Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak kierunkowskazów / świateł awaryjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno po intensywnych opadach miałem problem z elektryką, w Reni przestały działać kierunkowskazy, wariowały wycieraczki.

Po osuszeniu wnętrza Reni wycieraczki wróciły do normy, ale problem z kierunkami pozostał. Gdy włączam kierunki bądź awaryjne przerywacz ładnie 'cyka' ale nie ma reakcji ani na desce rozdzielczej że kierunki działają, ani co gorsza na samych lampkach kierunków.

Co można z tym fantem zrobić? Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam Eddek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Właśnie przerabiam u siebie temat naprawy przerywacza. Mój problem już rozgryzłem, może i kolegom jakoś pomogę.

Eddek: cyka normalnie, czy 2x szybciej niż powinno?

padrepio: awaryjne działają?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cyka" jak najbardziej normalnie, miałem wcześniej problem z tylnym kierunkiem w prawej lampie i wtedy faktycznie 'cykało' dwa razy szybciej, ale wtedy problemem okazały się zaśniedziałe styki w tejże lampie, a teraz nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna częstotliwość wskazuje, że przerywacz pracuje pod właściwym obciążeniem, lub nawet większym niż właściwe.

Skoro żarówy nie świecą, a obciążenie jednak jakieś jest, to przyczyną może być lekkie zwarcie w obwodzie zasilającym kierunkowskazy.

Lekkie, bo najwyraźniej nie przepala bezpiecznika (w ph I F37, ph II F18).

Sprawdziłbym najpierw same oprawki żarówek, czy aby nie wlazła do nich woda. Rozłącz przednie kierunki i zobacz, czy coś się zmieniło - pewnie się nie zmieni. Wtedy obstawiam zamokniętą skrzynkę bezpieczników i/lub sam przerywacz - tym bardziej, że problemy z wycieraczkami też miałeś.

Przerywacz razem z gromadką przekaźników znajdziesz za bezpiecznikami (trzeba wydłubać cały moduł, na forum było już opisywane, jak to zrobić). Chyba, że masz UCH (tego nie wiem), wtedy bardziej skomplikowana sprawa.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączanie poszczególnych kierunków nic nie dało, zresztą dziwne że nie działa lampka kierunków na desce rozdzielczej,

więc wydłubałem i rozebrałem sterownik UCH, parę ścieżek zasyfione (widać na zdjęciach) i teraz pytanie co to za przekaźniki koło tych zaśniedziałych miejsc?

thumb_hosting_zdjec_1422563306__qqq1.jpg thumb_hosting_zdjec_1422563329__qqq2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były opisywane na forum, więcej niż raz.

Coś mi świta, że mniejszy z przekaźników to mogą być kierunkowskazy.

Zaśniedziałe miejsca jak najbardziej trzeba przeczyścić, bo robią zwarcia.

 

Moja wersja jest uboższa, mam osobny przerywacz od kierunkowskazów i dlatego z głowy już chyba nie bardzo pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem, szukałem i nie znalazłem który to dokładnie jest ten od kierunków, więc jeśli ktoś mógłby pomóc to z góry dzięki,

a z tego co się orientuje przekaźniki są wlutowane w płytke, a na Allegro znalazłem przekaźniki do Megane tyle że wyglądają

jakby były 'wtykane'?

Edytowane przez Eddek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że do Coupe są inne? To jakie miałbym kupić ewentualnie?

Poczyściłem, podłączyłem i dalej lipa.

Dziwne że z pilota przy zamykaniu centralnego wszystkie migacze migają.

Jak byś znalazł byłbym wdzięczny, a jak nie to pozostaje tylko oddać

do jakiegoś magika od elektryki.

Edytowane przez Eddek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!