Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie Megane (2014) 1.6 16V 110 KM


sebastian_wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jak kupiłem swój samochód to ogólnie nie byłem zadowolony ze spalania, szczególnie w mieście. Zacząłem wtedy robić pomiary, które były dosyć kłopotliwe (za każdym razem spisywałem stan spalonej benzyny + przebieg), ale dały mi jasny obraz ile samochód spala w rzeczywistości. Pomiary robiłem przez 3 miesiące (luty 2015 - kwiecień 2015) i w tym czasie zrobiłem ponad 3000 km.

 

Na tej podstawie wyszło mi:

 

Średnie spalanie całkowite [producent: b/d] 7,95 l/100

Średnie spalanie minimalne [producent: 5,5] 5,81 l/100

Średnie spalanie w cykl mieszanym [producent: 6,9] 6,92 l/100

Średnie spalanie w cyklu miejskim [producent: 9,4] 11,04 l/100

 

Spalanie minimalne zostało osiągnięte w trasie przy zachowaniu chyba wszystkich możliwych zasad eco-drivingu, ale bądźmy szczerzy, że taka jazda to nie jazda :) Najwięcej auto bierze w mieście i choć nie wiem jakbym się starał poniżej 11/100 zejść nie mogę, ale może to dlatego że moje miasto jest małe i zakorkowane.

 

Od czerwca 2015 mam LPG i spisuję dane z licznika samochodowego po każdym tankowaniu i na podstawie tych danych z komputera ogólne spalanie całkowite PB wychodzi 7,9/100 czyli podobnie jak przed LPG. Z tego co widziałem kiedyś w różnych raportach spalania w Internecie to większości osób w ogólnym cyklu ten silnik spala 8/100.

 

Widzę, że Twoja średnia to 9,44 - to sporo. Widzę, że również jeździsz całkiem sporo - koło 1000 km miesięcznie. Nie myślałeś o LPG? Ja jestem bardzo zadowolony :) Jazda na LPG wychodzi o 43% taniej niż na PB uwzględniając zużywaną benzynę na rozruch samochodu.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak dokładne info.

Oczywiście wleci do mnie LPG. Czekam na koniec gwarancji gdyż nie chcę instalacji dealerskiej. Wiem, że Ty taką masz i u Ciebie sprawuje się dobrze.

Jednak jest gazowym purystą i chcę tylko polską instalację, bo wiem, że będę przy niej sam grzebał (na wcześniejszym aucie testowałem różne podzespoły: sterowniki, wtryskiwacze, reduktory, różne filtry, różne aplikacje do obsługi). Tu pewnie będzie tak samo. Obecnie celuję w cały kit Optimy, ale mam jeszcze 10 miesięcy, więc wszystko może się zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 10 miesięcy temu...

Odświeżę trochę temat. Wczoraj zrobiłem (w pojedynkę) trasę Trójmiasto - Poznań - Trójmiasto. W jedną stronę na A1 jechałem 130-140 potem od Bydgoszczy zwykłą drogą. Wracałem przez Toruń (ciut dalej ale bez remontów) i znów A1. Tym razem jechałem ciut szybciej 140-150. Wyniki bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły.

20180608_054133.jpg

20180608_054129.jpg

20180608_054118.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard. Pewnie jak byś zalewał na koniec pod korek to by wyszło 7,1.

 

Ja u siebie mam więcej bo większość to jazda w korkach w godzinach szczytu.

Edytowane przez deku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie czy spalanie w mojej megance (grandtour)  jest w granicach normy ? Z tego co widzę to podawane tutaj spalania znacznie odbiegają od rzeczywistości, z którą ja mam do czynienia :). Jeżdżę raczej dynamicznie ale bez "pisków z pod świateł". Przy włączonej klimatyzacji gdy na zewnątrz są temperatury 30+ to po mieście potrafi mi spalić 13l /100KM. Miasto bez klimy to ok 11,8l/100KM. Przez miasto rozumiem drogę przez centrum, co chwilę światła,  ze średnią prędkością maks 25km/h).  Silnik chodzi w miarę normalnie, długie korekty benzynowe są na 0, czasem na chwilę wskoczy na +4,7%. Świece wyglądają normalnie, nie są okopcone.

Edytowane przez szmydu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szmydu napisał:

Mam pytanie czy spalanie w mojej megance (grandtour)  jest w granicach normy ? Z tego co widzę to podawane tutaj spalania znacznie odbiegają od rzeczywistości, z którą ja mam do czynienia :). Jeżdżę raczej dynamicznie ale bez "pisków z pod świateł". Przy włączonej klimatyzacji gdy na zewnątrz są temperatury 30+ to po mieście potrafi mi spalić 13l /100KM. Miasto bez klimy to ok 11,8l/100KM...

Szmydu, tymi podawanymi na forum wartościami spalania za mocno nie przejmuj się.

Tutaj auto, pokonujące krótkie odcinki 2-5 km, czyli wiecznie niedogrzane, użytkowane dynamicznie, z włączoną klimatyzacją, spala średnio niewiele ponad 7 litrów. :)

Wartości podawane przez producenta auta, to wartości laboratoryjne, nijak mające się do realnego eksploatacyjnego zużycia paliwa. Wartości te, producenci podają (zgodnie z obowiązującą normą), aby można było ocenić, porównać zużycia paliwa przez poszczególne modele, marki i tak należy je traktować.

A jak w życiu, to sam widzisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Lelupi napisał:

Tutaj auto, pokonujące krótkie odcinki 2-5 km, czyli wiecznie niedogrzane, użytkowane dynamicznie, z włączoną klimatyzacją, spala średnio niewiele ponad 7 litrów. :)

Coś sugerujesz w moim kierunku? Dodajmy, że od września do czerwca przez 5 dni w tygodniu ale znaczną część całkowitego przebiegu stanowi trasa i trasa mieszana. I nie do końca niedogrzane bo się praktycznie zawsze grzeje do pierwszego kwadracika na wolnych przed odjazdem by po dojechaniu na miejsce większy kwadracik był obecny.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szmydu dla porównania: użytkowany przez mnie niegdyś w podobny sposób Opel Agila 1.2 16V 75 KM spalał mi... 9-10 litrów (z klimatyzacją). Auto jakie jest takie jest, ale również starałem się nim jeździć dynamicznie, co wiązało się z - wg mnie - horrendalnym spalaniem. Aczkolwiek 13 litrów to ogólnie sporo i pewnie ja próbowałbym zmniejszyć tę dynamikę jazdy :)

Edytowane przez konwil
Uzupełnienie tekstu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To nie dynamika jazdy była przyczyną takiego spalania a nieszczelny zawór koła zmiennych faz. Samochód był zmulony w dolnym zakresie obrotów i nusiałem go mocno kręcić. Po wymianie zaworu spalanie z klimą w mieście spadło do ok. 11.5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajno. Ja zamiarzam potestować paliwo z BP bo Shell ograniczył możliwości zbierania punktów, a payback na tle clubsmart wygląda teraz całkiem korzystnie przy kuponach i możliwości zapłaty punktami za zakupy np. W Kauflandzie lub ubezpieczenie w Link4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!