Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montaż Xenonów - Krok po kroku


Rekomendowane odpowiedzi

To ty jesteś z tą osobą co mnie wyczaiła na allegro?

 

tz. zadzwoniłem do pewnego użytkownika w celu zakupu od niego oryginalnych lamp xenon-owych do megane... (napisałem "kupiłem" ponieważ jeżeli powiedział bym że "chce kupić" to domyślam się że nikt by się nie zainteresował) chciał bym je jednak zainstalować z regulacją :/ bo po co mi "prawie legalne" oślepiające innych xenony... Już lepiej kupić HID i wyjdzie na to samo mam w motocyklu wiem że oślepiają jednakże wole być "widoczny" na drodze ... a w auto-regulacje nie wierzę... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto-regulacje nie wierzę...
chcesz powiedzieć,że te wszystkie montowane fabryczne są do kitu ,lepiej sobie samemu ustawiać??? A z motorkiem masz rację,lepiej oślepiać ale jest się przynajmniej widocznym :evil: Przecież tobie to wcale nie przeszkadza :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w auto-regulacje nie wierzę... :/

uwierz uwierz <ok> autopoziomowanie faktycznie jest, tylko że jest małe ale... przy założeniu że jedziesz po dziurach (znaczy drogach polskich), wybojach czy chociaż "policjantach" to i tak cię takie lampy oślepią i tak- skąd lampa ma wiedzieć że za chwilę przód samochodu skoczy nagle o kilkanaście cm w góre? zresztą nawet jeżeli w jakiś sposób system zniży promień światła to momentalnie musi go podnieść i zaraz to samo bo tył skacze...

Jakkolwiek cały ten pomysł z regulacją promienia jest do bani i samo 1,2,3,4 przy kierownicy powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz powiedzieć,że te wszystkie montowane fabryczne są do kitu ,lepiej sobie samemu ustawiać???

 

tego nie powiedziałem, w swoim garażu posiadam nissana primierę z oryginalnymi xenonami i nie uważam że są do kitu wręcz przeciwnie, ale co do płynnej regulacji świateł to po dołach nic takiego nie ma prawa zadziałać. Jeżeli samochód załaduje na maxa to równie dobrze mogę ręcznie obniżyć światłą (nie widać różnicy po co przepłacać)...

 

A z motorkiem masz rację,lepiej oślepiać ale jest się przynajmniej widocznym :evil: Przecież tobie to wcale nie przeszkadza :roll:

 

nie lubię takich wypowiedzi, widać że motorem nigdy nie jeździłeś... ja tylko wsiadam w dzień bo jeżeli w dzień mnie nie widać to co dopiero powiedzieć w nocy więc raczej nikogo nadmiernie nie oślepiam... (nie jeżdzę 250km/h po mieście chodź mógłbym)

 

uwierz uwierz <ok>

 

tu nie chodzi o to czy ja wierzę czy nie tylko o to czy auto-regulacje można zastąpić manualą-regulacją czy nie?! ja uważam że tak!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o to czy ja wierzę czy nie tylko o to czy auto-regulacje można zastąpić manualą-regulacją czy nie?! ja uważam że tak!

A ja uważam,że nie zastąpi.Ale rób jak uważasz .

widać że motorem nigdy nie jeździłeś
oj kolego...więcej niż Ci się wydaje.Mam na stanie GS 1200,jeżeli Ci to coś mówi... ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gsx600R K6 nie wiem czy tobie coś to mówi:) wole motory bez ABS, ASC, RDC i innych bajerów wystarczy mi moje 133km po zimie może będzie 143 (nie chodzi o wagę po zimie) <ok>

 

ale wracając do tematu co mogę zrobić żeby być chodź częściowo legalny?! Oczywiście poza sprzedażą oraz zakupem nowej meg-i z xenonami. Myśle że to i tak bardziej rozsądne rozwiązanie, niż zakup hid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dream_GsxR, jezeli nie zrobisz z samopoziomowaniem i spryskiwaczami jak orginalnie to w zaden sposob nie moze byc to legalne.Lampy z soczewkami masz,zamontuj spryskiwacze,reczna regulacje i w droge ;-) policjant przy kontroli przeciez nie bedzie szukal czujnikow na zawieszeniu.Mysle,ze na pewno to lepszy pomysl niz montaz zestawu HID do lamp z wkladem lustrzanym jak jezdza niektorzy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle,ze na pewno to lepszy pomysl niz montaz zestawu HID do lamp z wkladem lustrzanym jak jezdza niektorzy :evil:

 

myślę bardzo podobnie... spryskiwacze już mam z nowego passata brakuje mi już tylko pompki wysoko ciśnieniowej... silniczki też już kupiłem tak jak sugerował choina z wtyczkami i kawałkiem przewodu... Mam nadzieje że jakoś to wszystko w weekend zgram razem <ok>///

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś tu wyjaśni gdzie jest napisane co jest legalne a co jest nielegalne. A dokładniej gdzie jest to napisane lub opisane. A jeszcze bardziej precyzyjnie jaki dokument to reguluje lub opisuje. Bo na razie cała ta dyskusja oprócz opisu sposobu montażu nie przedstawia żadnej wartości. Przepraszam, jeżeli ktoś poczuł się urażony, ale to jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocuper, nie badz ignorantem,mam Cí przytoczyc odpowiednia ustawe czy co?Postaram sie poszukac jezeli Cie to zadowoli.

Regulamin nr 48 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych EKG ONZ - Jednolite przepisy dotyczące homologacji pojazdów w odniesieniu do urządzeń oświetleniowych i sygnalizacji świetlnej. punkt 6.2.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

pytanko do niego czy rozwiązałeś już jakoś sprawę z regulacją czy dalej świecą Ci w najniższej pozycji???

 

Na to pytanie nawet ja mogę odpowiedzieć niema możliwości regulacji fabrycznych xenonów w samochodzie fabrycznie nie wyposażonym w "samo-poziomowanie" Dlaczego?! Silniczki regulacji świateł (fabryczne xenony) sterowane są poprzez komputer... a nie przełącznik/suwak do regulacji świateł halogenowych. Dlatego użytkownik "choina" zaproponował silniczki regulacji od Peugeota 307 które pasują w mocowania fabrycznych silniczków (xenony fabryczne) oraz są sterowanie manualnie!

 

Prosta sprawa! z fabrycznymi silniczkami do xenonów regulacja manualna nie do wykonania, bez układu samo poziomowania którego nikt nie może zlokalizować.

 

Myślę że to wyczerpująca odpowiedz jeżeli nie poprawcie mnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumiales mojego pytania...driver opisal jak zakladal ksenony do swojej meganki, napisal ze zastosowal orginalna wiazke i na niej ksenony mu dzialaja ale nie ma regulacji i lampy opuszczaja mu sie do najnizszego poziomu...powiedzial ze jak cos wymysli to da znac dlatego sie go pytam...Uzytkownik choina przerobil orginalna wiazke ktora mial przy swoich lampach zwyklych...ja tez zalatwilem sobie orginalna wiazke do ksenonow dlatego takie a nie inne pytanie zadalem driverowi ktory mial z tym stycznosc. pozdrawiam <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!