Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montaż Xenonów - Krok po kroku


Rekomendowane odpowiedzi

Dream_GsxR i mierzejm, jest możliwość podłączenia xenonów pod fabryczną wiązką ale trzeba mieć:

- dwa czujniki w zawieszeniu z przodu i z tyłu

- komputer z wersji z bogatym wyposażeniem

- wiązke puszczoną fabrycznie do czujników w zawieszeniu.

Driver miał tylko wiązkę do komputera i nic więcej, dlatego xenon przełaczał mu się w tryb awaryjny.

 

Teraz jade z autem na przegląd. Piszcie co chcecie wiedzieć po godz.22 odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocuper, Odpowiedź zgodna do Twojego cytatu z Pana którego piosenki bardzo lubię. Jak komuś się nie chce poszukać, to mi tym bardziej <ok>

Dlatego też napisałem " Może ktoś z ueserów para się tym zawodowo i ma na tapecie to może ci zamieści. :mrgreen:"

Prezes, to wszystko na co Ciebie stać?

Takie prowokacje na mnie nie działają więc możesz sobie darować. :!:

Koniec mojej dyskusji z tobą w tym temacie :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dwa czujniki w zawieszeniu z przodu i z tyłu

- komputer z wersji z bogatym wyposażeniem

- wiązke puszczoną fabrycznie do czujników w zawieszeniu.

 

Nie no takie zmiany to już lekka przesada myślę że zmiana samej wiązki u elektryka to ok. 100-200zł (minimum) + części komputer kolejne 400-800zł (a wiązki do komputera nie trzeba przerabiać?) czujniki ???zł. to już lepiej sprzedać auto dołożyć trochę grosza i mamy auto z xenonami... Lub montować tak jak "choina"

 

 

Choina napisz czy Panowie na stacji nie czepiali się samo poziomowania?! W sumie jak mogą to sprawdzić?!

 

Powiem szczerze że miałem okazje przejechać się dziś nowym Audi A6 3.0 z bixenonami i powiem szczerze że to całe samo-poziomowanie to nie pic na wodę nawet po na dużych dołach jadą za ciężarówka widziałem że w ułamku sekundy światła zmieniały położenie tz. (były jakby przyklejone w jednej pozycji (optymalnej)) No w gruncie rzeczy było to było auto za 250tys. zł Wiec nie wiem czy czymś takim dysponuje renault?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocuper, nie będę z Toba polemizował-masz racje.Obyś nie musiał jej udowadniać panom policjantom <ok>

Wiec nie wiem czy czymś takim dysponuje renault?!
dysponuje,u mnie dokładnie tak to działa.Nie zawsze nadąża ale daje radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dokładnie tak to działa.Nie zawsze nadąża ale daje radę.

 

to nie zmienia faktu że troszkę więcej światła w mojej megii by się przydało, oryginalne lampy + spryskiwacze oraz maualna regulacja jest w moim zakresie. Samo-poziomowanie niestety już nie. Chyba nie muszę nikogo przekonywać że to i tak lepsze od Hid z allegro i lamp halogenowych.

 

a Tobie Waldek708 mogę tylko zazdościć ... <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Są dwie możliwości montażu xenonów. Jedną juz wszyscy znają, a druga jest w pełni legalna. Ta legalna jest zupełnie nie opłacalna. Żeby założyć legalnego xenona musimy mieć auto z bogatym wyposażeniem najlepiej Luxe. Renault zastosowało 3 wersje komputera i tylko dwie najwyższe obsługują xenony. Jak już mamy ten komputer to trzeba sprawdzić czy czasem przy zawieszeniu nie wiszą zaślepione kostki. Czasami zdarzały się wersje gdzie chyba przez pomyłkę położono lepszą wiązke mimo, że nie było xenonów na wyposażeniu. U mnie akurat jej nie było. Nowa wiązka coś koło 2.500zł. Jak juz mamy wiązke to trzeba kupić czujniki. Koszt około 500-600zł sztuka. Czwarta i ostatnia rzecz to wiązka od świateł do komputera pod silnikiem. Jak już skompletujemy te rzeczy to trzeba znaleźć cudotwórce który przeprogramuje komputer. A bez CLIPa nic samemu nie zdziałamy. Barany w ASO nawet nie wiedzą, że jest taka opcja. Jednemu ponoć najlepszemu elektrykowi tlumaczyłem krok po kroku gdzie ma wejść w CLIPie żeby wywołać tę funkcję. Mimo wszystko serwis nie chce się za to brać, ani nie wie ile ma wziąźć za taką usługę, bo Renault zabraniło robić taką przeróbkę. Także temat jest do zrobienia. Kwestia tylko kasy. Ja na swoje xenony wydałem około 2.000zł. Wszystkie rzeczy kupiłem nowe oprócz przetwornic (prawie 2.000zł nowa 1 szt). Niby dużo, ale jak na nowe rzeczy to i tak mało. Za 2 nówki lampy dałem 700zł z przesyłką, gdzie w ASO kosztuje tyle jedna, jak nie więcej.

Choina napisz czy Panowie na stacji nie czepiali się samo poziomowania?! W sumie jak mogą to sprawdzić?!
Nie mogą tego sprawdzić i nikt nigdy się nie czepiał. Nawet nie zdarzyło mi się, żeby jadący z przeciwka mrugał mi światłami. Wcześniej przerobiłem Clio II i również nigdy nie miałem problemów. Teraz kombinuję jak przerobić moje nowe auto.

 

Jeśli chodzi o fabryczny xenon Renault to padały 2 rzeczy: silniczki i przetwornice. Radzę dobrze uszczelnić przetwornice silikonem. Każdą szparkę, każdą śrubkę. Jest to jedyne miejsce którędy może dostać się wilgoć do lampy. Moja przeróbka nie ma poziomowania, ale pozbawiona jest felernego silniczka i tym możecie się pocieszyć ;-) . Oślepianiem nie ma co się przejmować, bo nie występuje to zjawisko, gdy dobrze ustawicie lampy, będziecie pamiętać o regulacji i najważniejsza rzecz żarówka o barwie 4300K, a nie 6 czy 10, a nawet 12.000K.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oślepianiem nie ma co się przejmować, bo nie występuje to zjawisko, gdy dobrze uDream_GsxR, stawicie lampy, będziecie pamiętać o regulacji i najważniejsza rzecz żarówka o barwie 4300K, a nie 6 czy 10, a nawet 12.000K.
dokładnie tak,jeżeli zrobisz to tak jak Choina (a wiem,że chcesz) to się nie przejmuj.Ja mam nie pierwsze auto na ksenonie i zdarza się,że kierowcy z przeciwka mi mrugają ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Mam pytanie, czy jest możliwość ręcznej regulacji wysokości świateł zwykłych halogenowych mijania? Szukałem na forum i nie znalazłem, a pokręteł pod maską też nie widać więc piszę w tym temacie.

 

//EDIT

 

OK znalazłem, mała dziurka a pod nią krzyżak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A czy do montażu można wykorzystać silniczki od regulacji od zwykłych lamp?:> To znaczy żę wystarczy że kupie xenony ( z popsutymi silniczkami poziomowania) wstawię silniczki z zwykłych lamp kupię przetwornicę i połączę wszystko tak jak to ukazałeś w schemacie?:> Gdzie kupiłeś tak tanio lampy?:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy do montażu można wykorzystać silniczki od regulacji od zwykłych lamp
nie za bardzo,chyba,że przedłużysz te plastiki wychodzące z lamp,które trzymaj lustro.Orginalne są za krótkie.Wydaje,mi sie też,że orginalne silniczki są większe od tych z ksenonów i bedzie problem z dekielkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spryskiwacze do xenonów najtańsze i najprostsze rozwiązanie.

Kupujesz w sklepie z częściami do fiata dwa spryskiwacze po 3,50 zł, rurkę do spryskiwaczy ok.3 do 4metrów i dwa trójniki do tych rurek W sklepie metalowym wiertełko 5mm.

Następnie będziesz wkrętarkę lub wiertkę i nawiercasz otworki w zderzaku.

Spryskiwacze montuje się bardzo łatwo,wystarczy je wcisnąć w wywiercone otworki.

Podłączenie spryskiwaczy.

Wcale nie trzeba dodatkowej pompki z silniczkiem.Wystarczy podłączyć się pod istniejącą instalację rurek.Ja podłączyłem się trójnikiem do rurki spryskiwacza tylnej szyby.Ewentualnie jak ktoś chce można się też podłączyć instalacji spryskiwaczy przedniej szyby.Tak jak jest to zrobione oryginalnie w Lagunie lub Sceniku II.

Moc pompki spryskiwacza jest wystarczalna, aby dobrze spryskiwało płyn na szyby i na lampy, sprawdziłem na obu układach.Działa doskonale.Wygląda lepiej jak oryginalnie motowane.Oceńcie sami.

Całkowity koszt to 14,80 zł <ok> Sprawa jest naprawdę banalna.

Co do pozycjonowania i wykorzystania oryginalnego silniczka to pracuję nad tym <ok>

Chce wykorzystać do tego celu czujnik przechyłu i prosty układ elektroniczny.

Dam znać jak to uruchomię

post-16747-1244292512_thumb.jpg

post-1-1244292512_thumb.jpg

post-1-1244292513_thumb.jpg

post-1-1244292514_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!