Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Choina

Megane II phI Montaż Xenonów - Krok po kroku

Recommended Posts

Witam

Czy ten silniczek do xenonów będzie dobry: http://allegro.pl/silniczek-regulacji-refl...1357483466.html

A i gdzie mogę dostać te kostki od Saab-a???

Jeśli ktoś posiada schamaty kostek od zwykłego reflektora i od xenona - opis.

Mam pewne problemy z przerobieniem kostek.

pozdrawiam

Witam

Kostki z Saaba już zamówiłem, szukam nadal tych silniczków...

ale się zastanawiam czy tych oryginalnych nie można wykorzystać???

Apropo montuję Hid-y. Zobaczymy jak wyjdzie.

Jak się odbiję z kasą to wrzucę oryginalne xenony.

pozdrawiam

[ Dodano: 2010-12-28, 14:48 ]

Witam

A czy któryś z tych się nada: http://allegro.pl/silniczek-lampy-vw-audi-...1369771146.html

pozdrawiam

Montowałem kiedyś do Meganki II przedliftowej lampy xenonowe po lifcie i do tego HIDy. Silniczki do nowych lamp wziąłem od starych zwykłych przed liftem. Kostki pasowały idealnie, musiałem tylko w lampie kable pozmieniać tak żeby szedł prąd przez przetwornicę, a i mocowanie palnika w lampie musiałem trochę zmienić, bo lampy po lifcie są na D1S a hidy tylko na D2S. Wszystko pięknie działa. Polecam jednak te trochę droższe HIDy.

Witam

Panwie nie mogę dostać tego silniczka... Proszę pomoc.

Czy nie mogę wykorzystać tego oryginalnego?

pozdrawiam

a jaką wersję masz przed czy po lifcie?

Witam

Wersję mam przed liftem. A czy jest jakaś różnica.

pozdrawiam

Nie wiem ale czy jest różnica bo nie widziałem przedliftowych lamp xenonowych, ale tak jak pisałem wcześniej do polift. lamp xenonowych pasują silniczki ze zwykłych przedliftowych. Spróbuj włożyć silniczek, jak wejdzie to gitara :)

st220, do ksenonów przedliftowych bez rzeżby nie wsadzi silniczka od normalnych lamp.

Poza tym te cięgna przy silniczkach do regulacji wysokości lustra będą za krótkie.

Witam

Niech ktoś mi wytłumaczy: Dlaczego nie mogę użyć tych oryginalnych silniczków z xenonów? Czy one chodzą na inne napięcie czy co?

pozdrawiam

Są innej budowy (mniejsze) i są to silniczki krokowe (czyli inaczej sterowane)

Według mnie na 99% te będą dobre .

Witam

O jaką kostkę chodzi? do silniczków czy do świateł?

kostkę z trzema kabelkami do silniczków

A ja mam pytanie. Miałem już lampy Dayline z pakietem HID, świeciło dobrze ale lampy były słabo sterowane (silniczki przełożone) i je wyjąłem. Teraz myślałem nad przełożeniem lamp - soczewek (oryginałów) z wersji II FL do wersji sprzed FL i tu moje pytanie. Czy one będą pasowały ? Megane II Sedan 2004r. Ktoś próbował ?

Będą ale razem ze ślizgami i przednim zderzakiem.

Dla tych co szukaja silniczkow podaje liste aut z ktorych pasuje , oczywiscie musi to byc silniczek z lamp valeo .

Citroen : C4,jumpy,expert,scudo , VW :golf-V-plus,touareg,scirocco. Samochody pomiedzy 2005 a 2011 .

Zakonczylem u siebie montarz xenonow . Dodaje kilka zdjec i informacji ktorych nie ma w tym opisie .

1. Wtyczke do silniczka mozna przerobic z starej od silniczka xenonowego .

2. Silniczek lampy nalezy przetwierdzic wkretem poniewaz nie da sie przekrecic w zadna strone a nie przykrecony lata przod tyl .

3. By dzialalo fabryczne spryskiwanie reflektorow wystarczy CLIP'em wlaczy w liscie sterownikow samo "swiatla xenonowe" , bez "poziomowanie reflektora prawego " , poziowowanie reflektora lewego". Wrazie czego sluze pomoca lub moge po podjechaniu zrobic przeprogramowac (mam clip'a) .

hosting_zdjec_1348909348__wtyczka.jpg

Zdjecie przerobionej wtyczki .

hosting_zdjec_1348909693__zbiorniczek.jpg

Zdjecie przerobionego zbiorniczka .

hosting_zdjec_1348909756__przetwornica.jpg

Zdjecie przetwornicy , ja uzylem przetwornicy HID

hosting_zdjec_1348909821__silniczek.jpg

Zdjecie montarzu silniczka

Edytowano przez blayders

Jaki jest koszt przerabia lamp na xenony ? Już ze wszystkim.

Witam wszystkich, jestem zainteresowany tematem Xenonów, gdyż po zdejmowaniu lamp z mojej megi ujrzałem dziurawe lampy, i pomyślałem, że jak już wymieniać to na lepsze bo nie chce się upierać z ciągle palącymi się żarówkami, dlatego chciałbym zadać wam kilka pytać, może wiecie coś więcej ode mnie ;D Udało mi się załatwić org lampy do xenon z przetwornicami, więc pytania mam następujące:

• Ponoć w PH I jest sterownik jakiś pod obiema lampami a w PH II tylko pod lewą, prawda?
  • Da rady dostać jakiś schemat jak podłączona jest instalacja XENON?
  • Gdzieś na forum wyczytałem, że w PH II są już montowane wiązki pod układ samopoziomowania, czy to prawda? Jak byłem wczoraj na przeglądzie, wszedłem do kanału, żeby to zobaczyć, ale nic takiego tam nie było.
  • Czy czujniki samopoziomowania z Laguny albo VelSatis będą pasowaly?
  • Czy czujniki samopoziomowania są z Lewej i Prawej strony, czy może tylko po jednej stronie?

Dosyć sporo na ten temat czytałem, załatwić te czujniki też nie mam problemu, bo mam znajomego który sprowadza francuzy i stoi tam u niego kilka takich które to mają.

Może któryś z forumowiczów ma MEGANE/SCENIC'a z Xenonami których chciałby się pozbyć moglibyśmy sie powymieniać częściami, oczywiście z moją dopłatą.

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Hej odpowiem Ci tylko na ostatnie pytanie;czujnik poziomowania jest po lewej stronie w PH 1.

• +1 1

Witam Potrzebne mi są pilnie zdjęcia z pierwszej strony czy jest możliwość żeby ktoś komu je wyświetla podesłał mi je na pocztę ?

byłbym wdzięczny !

Edytowano przez dexterns

Mam pytanie dla znawców tematu. Mianowicie zamontowałem xenony w Meg IIphI dołożyłem oryginalną wiązkę. Nowe żarówki 6000k Bosma. W jednej z lamp żarówka się zapaliła w 2giej nie. Po chwili kombinowania zapaliła się żarówka w tej lampie w której nie świeciła, a ta co świeciła zgasła. Po czym po kilku włączeniach i wyłączeniach lamp obie przestały świecić. Zamiana stron żarówek nic nie dała. Gdzie szukać problemu, jak sprawdzić żarniki ewentualnie jak sprawdzić przetwornice. Z góry dzięki za pomoc

Edytowano przez kaczor25022

Dnia 25.09.2012 o 18:45, blayders napisał:

hosting_zdjec_1348909821__silniczek.jpg

Zdjecie montarzu silniczka

Cześć!

Jestem w trakcie przeróbki i nie chciałbym spalić silniczka.
Mam identyczny z wyglądu od VW. Numer: 1Q0941295 (jest to silniczek od passata B7).
Czy na tym zdjęciu:
Czarny kabel to masa
czerwony to zasilanie
żółty to sygnał z potencjometra

Czy jakoś inaczej?

Pozdrawiam
Krzysiek

podłącze się pod temat ma ktoś schemat do tych silniczków valeo ?

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się